Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem wtym ze gdy laptop lezy wylaczony cala noc to np rano juz jest 85% bateri.

 

Dzisiaj go uruchomilem z 2 dniowa przerwa i mial 15%.

 

Nie rozumiem dlaczego bateria schodzi w dol jak jest wylaczony.

 

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczam calkowicie, nie znam innego okreslenia wylaczam.

 

Nic sie nie pali. Clakowicie zgasniete wszystkie diody.

A jak wylaczasz i jak dlugo masz do czynienia z Vista? Bo domyslny tryb dla tego lapa to hibernacja zamaist wylaczania, niezaleznie czy nasickasz przycisk power nalape, czy przycisk wylacz z menu start (nie licze rozwijanego menu i polecenia "wylacz komputer". Zadna dioda sie w czasie hibernacji nie swieci z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj opcje zasilania bo rzeczywiście możliwe że domyślnie ma przejście w stan hibernacji. Mój miał podobnie i też się dziwiłem, tyle że na viscie (włączając i wyłączając na klawiszu). A jeżeli dasz start-wyłącz komputer to jest tak samo ? wtedy powinien się całkiem wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bateri prad ulatuje i po jakims czasie nigdy nie bedzie 100%

ale po 2 dniach to najwyżej 94-97% powinno być

 

proponuje Ci naladować baterię do pełna wyłączyć lapka z prądu, wyciągnąć baterię z niego i schować do szuflady na 2 dni - jeżeli po włożeniu jej spowrotem i włączeniu na baterii bez kabla zasilania bedziesz miał mniej niż 94%(bo wiadomo, że komputer coś prądu zużyje nim wstanie windows)

będzie to oznaczało, że bateria ma wadę konstrukcyjną(np źle zrobione warstwy izolacyjne-przebicie gdzieś miedzy warstwami chemicznymi) i nadaje się do wymiany gwarncyjnej!!!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W manualu na stronie HP do mojego modelu jest napisane:

However, a battery in the computer slowly discharges when the

computer is off and unplugged from external power.

 

TYlk jak dla mnie w 2 dni do 15% to nie jest SLOWLY.

 

Jutro naladuje na 100% i wypne z laptopa, zobaczymy czy spadnie cos przez 2 dni.

 

Jeszcze taki pytanko poboczne, jak odblokowac w biosie (phenix) zakladke zaawansowane z ustawieniami CPU itp?? Gdzies znalazlem jakies rozne skroty typu ctrl + alt f1/insert/s/ - i to u mnie nie dziala.

Edytowane przez hojrak6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...