Skocz do zawartości
Magnum_333

Laptop Nie Widzi Desktopa (sieć Poprzez Router)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem z udostępnieniem katalogów w sieci domowej. Sieć domowa to Desktop podłączony do routera kablem i laptop połączony do routera przez wifi. Do tego internet z kablówki. Router to Linksys WRT54GL. Na obu kompach jest Win XP Pro z SP2.

Internet działa na obu kompach. Desktop widzi w sieci laptopa i jest dostęp do udostępnionych z laptopa folderów.

Problemem jest, że laptop nie wykrywa stacjonarnego (komunikat "XXX nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego"). Pingowanie nic nie daje.

 

Próbowałem różnych rozwiązać i nic.

- obydwa są w tej samej grupie roboczej

- właczone jest konto gościa

- na obydwu sa udostępnione katalogi (z opcją prostego udostępniania), zresztą próbowałem też bez opcji prostego udostępniania z włączeniem konta Wszyscy i nic to nie dało

- sprawdzałem w rejestrze pozycję "restrictanonymous" i jest na 0, więc zdaje się OK

Wydaje mi się, że problem może mieć coś wspólnego z uwierzytelnianiem połączenia sieciowego (LAN) w desktopie, ale nie wiem jak to prawidłowo skonfigurować. Jak odznaczyłem uwierzytelnianie w otoczeniu sieciowym pokazał się desktop, ale i tak nie mogłem uzyskać dostępu do folderów.

Byłbym wdzięczny za fachowa pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...