Skocz do zawartości
guziq

Kursy doszkalające, zawodowe, certyfikaty itd

Rekomendowane odpowiedzi

Cmx ceny sa z kosmosu, ja przykladowo na wozki widlowe (kazdego typu) placilem 730zł (w tym wliczona oplaca za egzamin ~150zł), i ceny w calym miescie sa podobne..

 

Kolega sie dowiadywal o ceny kursu na operatora koparko-ladowarki i z tego co pamietam krzyczeli ok. 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto z tutaj obecnych zdawał jakieś kursy (a raczej certyfikaty) Microsoftu?

Interesuje mnie na początek podstawa, czyli MCP, a potem np. MCDST.

 

Przydaje się to?

Trudne są te kursy i ile kosztują?

Ja mam obecnie MCSE +M :). By go uzyskać musisz zdać 5 egzaminów z W2003Srv+1 z systemu XP lub Vista + 2 specjalizowane ze ścieżek Messaging lub Security . MCP uzyskujesz od razu po pierwszym dowolnym egzaminie Microsoftu. Czy jest sens robić MCDTS? Jak chcesz być jedynie heldeskiem to tak. Jesli coś wyżej to szkoda kasy. Każdy egamin Microsoft kosztuje 80$+ koszt przeprowadzenia egzaminu w lokalnym ośrodku, ok. 100 zł. Jeśli zaś chcesz szkolic się w autoryzowanych centrach Microsoft to szykuj się na "grubą kasę". Owszem są też dofinansowywane w EFS, ale dostać się trudno, bo wtedy płacisz za ścieżkę MCSA jedynie 1500 zł. Normalnie wyniosło by ok. 10k :oops: . Ja robiłem MCSA ( kurs i 4 egzaminy) w łódzkim NTG, MCSE juz na własną rękę i za własną kasę ( 4 dodatkowe egzaminy) .

 

Żeby jednakże przerobic i poznać materiał do certyfikatu MCSE potrzebowałem prawie 2 lat. Czytanie, czytanie i jeszce raz czytanie. Potem testy , testy i jeszce raz testy. Oczywiście pracuję jako administrator więc większość stosowałem wcześniej na codzień w praktyce, ale i tak musiałem się sporo douczyć.

 

Czy warto? Duże firmy coraz wiekszą uwagę przywiązują do potwierdzania kwalifikacji certyfikatami. W moim przypadku certyfikaty były przetargiem przy podwyżkach, ale sądzę , ze w przypadku zmiany pracy to będzie też duzy plus. Pracuję w dużej SA i tu się to docenia. Na tyle, ze nie muszę mysleć o wyjeździe za granicę za kasą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - wybrałeś coś?

 

Z bratem zastanawiamy sie co bedzie dla niego najbardziej przydatne. W jego sytuacji trzeba brać pod uwage to, ze mamy koparke kołową i koparko-ładowarke, umiejetnosci posiada, tylko papier jeszcze by sie przydal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podepne pod temat,

chodzi mi ostatnio po głowie jakis kurs grafiki komputerowej. aktualnie studiuje na politechnice poznanskiej ale to roznie moze wyjsc :]

i tu pytanie, czy warto taki kurs robic, jak tak to jaki najlepiej, i czy pozniej bz problemu moglbym szukac pracy jako npp grafik.

czas powoli organizowac sie i szukac czegos :]. jak ktos ma jakas wiedze na ten temat niech sie nia podzieli , z gory dizeki

pozdrawiam bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bielski http://www.itmedia.pl/training_det_all.php

 

Potencjalni pracodawcy w agencjach interaktywnych patrzą głównie na efekt a nie na sposób zrobienia (wiadomo, logotyp rysowany na rastrach nie przejdzie ale to skrajne przypadki). Takie kursy to imo wyrzucanie kasy w błoto, lepiej kupić dobre książki + poświęcić troszke czasu na czytanie w sieci i tworzenie. Chyba, że chodzi o grafike typu 3d i zagadnienia z renderingu - tutaj mimo wszystko doświadczeni instruktorzy mogą pomóc.

 

pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zrobić sobie kursy Microsoftu.

Jestem na trzecim roku studiów i jest full czasu.

Trzeba się czymś zająć i przy okazji się rozwijać :).

 

Kto z Was robił takie kursy?

Gdzie iść, by je zdać?

Jakie są rodzaje tych kursów teraz?

No i w końcu - jak się do nich przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...