Skocz do zawartości
tom3q

Zasilacz I Płyta Główna Pod Zestaw Z Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję złożyć taki zestaw:

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 G0

Karta graficzna: GeForce 8600GT pasywnie chłodzona (nie jestem zapalonym graczem, więc spokojnie mi wystarczy)

RAM: 2x1GB OCZ Platinum Rev. 2 PC2-6400

HDD: WD Caviar 500GB SATA 16MB cache (WD5000AAKS)

Nagrywarka DVD-RW: Asus DRW-2014L1T

Obudowa: Cooler Master Elite 33x

 

Mam pewne wątpliwości co do wyboru płyty głównej oraz zasilacza do tego zestawu (co do reszty jestem w 100% pewny). Po przejrzeniu różnych for (szczególnie tego) wytypowałem takie dwie płyty główne:

- Foxconn P35A-S (nie wiem jak się mają te 4 fazy zasilania do Q6600)

- Gigabyte GA-P35-DS4 (która ma z tego co wiem 6 lub 8 faz zasilania).

Oprócz tego rozważałem takie zasiłki:

- Amacrox Warrior 450W

- Tagan 400W U33 2-Force II Series

- ModeCom 400W

Zauważyłem, że niektóre płyty główne posiadają 8-pinowe złącze zasilania 12V (tzw. EPS12V), czy jest zauważalna jakaś praktyczna różnica w stabilności zasilania między podłączeniem 4 lub 8 pinów? (Z powyższych zasilaczy tylko Tagan posiada złącze EPS12V).

 

Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze tych dwóch (bardzo ważnych) komponentów.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jakichś ekstremalnych wyczynów nie przewiduję, ale w końcu to Intel, więc szkoda by było tego nie kręcić... Więc w takim razie proszę o polecenie jakiejś niezłej i w miarę taniej (o ile taka istnieje) płyty głównej z 8-fazowym zasilaniem.

 

A co do tej płyty MSI to czytałem, że trzeba wymieniać tą "pastę" termo(nie)przewodzącą chłodzenia chipsetu/zasilania, a mi się nie chce zbytnio kombinować. Więc jak dla mnie to MSI odpada (oprócz tego moja poprzednia płyta to była MSI i jakoś mnie nie zachwyciła, więc można powiedzieć, że mam osobisty uraz do tej firmy).

Edytowane przez tom3q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dla kontynuacji trendu zaproponuję sobie sam: P5K3 Premium! ;)

A tak na poważnie to niestety nie mam tyle kasy, więc wolałbym coś do 550 zł.

Edytowane przez tom3q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej płyty MSI to czytałem, że trzeba wymieniać tą "pastę" termo(nie)przewodzącą chłodzenia chipsetu/zasilania, a mi się nie chce zbytnio kombinować. Więc jak dla mnie to MSI odpada (oprócz tego moja poprzednia płyta to była MSI i jakoś mnie nie zachwyciła, więc można powiedzieć, że mam osobisty uraz do tej firmy).

W kazdej plycie przydalo by sie przesmarowac chipset czyms normalnym.

Poza tym ta plyta jest na prawde udana, ale do MOCNEGO oc quada moze byc jednak troche za slaba (zreszta jak wiekszosc tanich plyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ta plyta jest na prawde udana, ale do MOCNEGO oc quada moze byc jednak troche za slaba (zreszta jak wiekszosc tanich plyt).

Zależy jeszcze przez co rozumie się MOCNE oc. Z intelami nie miałem wcześniej do czynienia, a zwłaszcza z quadami, więc nie wiem dokładnie jakie mają możliwości...

 

@beka

Spokojnie, propozycję przyjąłem do rozważania, przydałyby mi się jakieś argumenty za tą płytką, bo cenowo prezentuje się całkiem przyzwoicie. Zresztą ten post z P5K3 Premium nie był do Ciebie adresowany...

Edytowane przez tom3q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beka

Ten Asus to chyba nie jest najlepszy pomysł, jeżeli tylko na tym forum padły już 4 takie płyty i to raczej same z siebie...

 

Znalazłem w miarę niedrogo MSI P35 Platinum, czy ta płyta dużo różni się od Neo2 i czy opłaca się do niej dopłacić? No i oczywiście, czy na niej użyta jest ta sama pasta termoprzewodząca co na Neo2?

 

Wracając do zasilacza, czy istnieje jakiś dobry zasilacz do 250 zł, który nadawał by się do tego sprzętu, byłby w miarę cichy i miał 8-pinowe zasilanie 12V (EPS12V)? Posiada ktoś może tego Tagana 400W U33 2-Force II Series i może powiedzieć jak się sprawuje?

Edytowane przez tom3q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...