Skocz do zawartości
Gość dia8el

Bios Mod 8800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

BIOS-MOD 8800GT

 

 

 

1. Aby w ogóle zacząć... (3 opcje):

A/ Stacja dyskietek + dyskietka startowa.

Wystarczy najprostsza konfiguracja startowa, która umożliwi wczytanie podstawowych poleceń DOS, które umożliwią Ci odpalenie programu do flashowania biosu. Jeśli nie masz takiej dyskietki pomocna może być ta strona: KLIK! Programy oraz plik z nową konfiguracją bios (będzie o tym mowa dalej) mają razem 340KB, więc powinno wejść na dyskietkę systemową...

Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie możesz wykonać dyskietki startowej lub (co się coraz częściej zdarza) nie posiadasz stacji 3,5" w ogóle, to masz jeszcze kolejne dwa sposoby...

B/ pendrive, albo choćby czytnik kart SD wraz z kartą- tak ja miałem) z plikami systemowymi DOS (Startowymi) Pamiętaj, że Twoja mobo musi mieć funkcję boot z USB (bios). Tu jest manual (ENG) jak zrobić boot usb, ale z niego nie korzystałem

http://www.bay-wolf.com/usbmemstick.htm

lub/i:

C/ cd/dvd-rom z płytą startową DOS. Tak zrobiłem ja tworząc ją w programie Nero burning rom. Na tą płytę dodać musisz jeszcze dwa programiki plus pliki z konfiguracją biosu (ja wgrałem na cd bios stary w razie czego, oraz nowy, ten który będzie wgrywany).

[EDIT:] Wrzuciłem gotowy obraz iso z nibitorem. Po wypaleniu tego obrazu na puste DVD możesz uruchomić komputer w trybie DOS.

Obraz ISO możesz pobrać STĄD

 

 

2. Ściągnij te dwa programy:

NiBitor (wersja 3.5b)

NVFlash (wersja 5.57)

 

 

3. Wejdź na stronę:

http://www.frazpc.pl/artykuly/570/8800GT/+...io/i/skutecznie

Tutaj całą procedurę masz opisaną od wytłuszczonego napisu:

"APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA"

Postępuj zgodnie z tą instrukcją.

 

 

4. Przygotuj pliki do mod'a:

Po zakończeniu tworzenia nowego biosu (punkt 3) musisz mieć poniższe pliki w jednym katalogu (lub w katalogu głównym na dowolnej partycji HDD, do której dostęp zapewni Ci boot z dyskietki lub pendrive/sd@usb/etc lub boot cd-rom/dvd):

cwsdpmi.exe

nvflash.exe

mod.rom

Skopiuj te pliki na: dyskietkę lub/i pendrive/sd@usb/etc lub/i boot cd-rom/dvd.

Porada z autopsji - wrzuć te pliki także na dysk twardy tak po prostu do głównego katalogu (nie ważne czy C:, D: czy inny).

Ja miałem je na bootowalnej CD z Nero, ale po włączeniu sie DOS'a nie mogłem odczytać zawartości CD :o więc musiałem skorzystać właśnie z pików na HDD.

 

 

5. Uruchom ponownie komputer...

i wystartuj z dyskietki lub pendrive/sd@usb/etc lub boot cd-rom/dvd. Jeśli uruchomi się normalnie Windows oznacza to, że w Bios musisz zmienić ustawienia w sekcji boot-sequence i wybrać opcję z której masz zamiar wystartować.

(Ja uruchomiłem z CD...)

Teraz wchodzisz zwyczajnie na dysk na którym masz pliki wymienione w pkt.4.

Jeśli masz np. pliki na dysku X wpisujesz: CD X i wciskasz ENTER...

 

 

6. Czas na 10 sekund prawdy... ;)

Teraz wpisujesz zgodnie z zaleceniami z frazpc:

nvflash.exe -4 -5 -6 mod.rom

i wciskasz ENTER...

Strach trwa dosłownie 10 sekund od wciśnięcia "Y"

więc "don't stress..." ;)

Po zakończeniu tej operacji ("Update successful") możesz nacisnąć CTRL + ALT +DEL (nie reset!)

 

 

Gratulacje!

Twoja karta powinna mieć teraz napięcie 1,1V na radzeniu.

Ciesz się nowym biosem/ lepszym OC i pochwal się wynikami w TYM topiku.

Pytania do moda zadawaj tutaj.

 

 

 

UWAGA! Wszelkie zmiany dokonujesz na własną odpowiedzialność! Jeśli w ciągu TYCH właśnie 10 sekund, gdy bios Twojej karty będzie podmieniany przerwany zostanie dopływ prądu - będziesz miał poważny problem...

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwsz\ym programie robie wszystko jak nalezy z tym ze jak wchodze i patrze jakie jest napiecie to nic tam nie ma (puste pole)czyli nie wiem jakie mam standardowe napiecie.Moge sobie dopiero wybrac z 4 dostepnych.Nagrywam na plytke te 2 pliki i nowy mod.rom i wlaczam bootowanie z cd i wyskakuje jakis blad (nie wiem dlaczego).Nagrywalem w nero dvd-rom(st) Moze zle nagrywam plytke??Sam nie wiem ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

uwzgledniles plytke, poena, ale brakuje mi jeszcze dyskietki. :) bo jak rozumie powinna to byc dyskietka startowa wina + pliki biosu. a zazwyczaj wszystko nie miesci sie na dyskietce heh ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

uwzgledniles plytke, poena, ale brakuje mi jeszcze dyskietki. :) bo jak rozumie powinna to byc dyskietka startowa wina + pliki biosu. a zazwyczaj wszystko nie miesci sie na dyskietce heh ...

Jutro uzupełnię. Racja.

A co do miejsca - Hmm, powinno wystarczyć.

Te progsy + mod-file to razem 340 KB, więc jakoś powinno wejść...

A jak będzie problem, to patrz punkt CD/DVD lub PEN

:wink:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione :mur: Niestety chyba karta oryginalnie miala zmienine napiecie bo nie idzie juz jej podkrecic nawet minimalnie bardziej :angry: Wiec stabilne to 737/1842/956 :cry:

Zrobilem kolejny test.Bo bios modzie jak ruszalem tylko pamieci -podkrecajac je do wartosci 1000 karta w 3dmarku 06 wieszala sie (czarny ekran)to samo po zwiekszeniu wartosci dla rdzenia i shaderow.Wgralem z powrotem oryginalny bios i pamieci ustawilem na 1000 i 3dmark 06 przechodzi satabilnie .O co biega????Czy moze zle wykonalem bios moda??Sam juz nie wiem.PObiosmodzie jak wchodze w program nbitor to przy wartosciach napiecia jest puste pole,a po bios modzie widznieje 1.1V .Czy ktos ma pojecie co jest nie tak????

Edytowane przez ronifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

@ eve

ja wole sobie zwyczajnie skrótem przez RT przełączac takty.:)

 

 

 

 

No mnie akurat bios mod pomógł :)

Patrz sygnaturkę !

 

Xibi B-)

świetny wynik OC

powiedz mi jeszcze tylko jaka jest dokładnie u Cibie procedura testowa OC, ktora pozwala uznac Ci ze jest stabilnie?

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eve

ja wole sobie zwyczajnie skrótem przez RT przełączac takty.:)

świetny wynik OC

powiedz mi jeszcze tylko jaka jest dokładnie u Cibie procedura testowa OC, ktora pozwala uznac Ci ze jest stabilnie?

5 X puszczony 3d smark 2005 i 1h w crysisa, a po crysisie partyjka w CS Source :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co Ubilem mojego Radka 1900xt :/

i niejako na sile ;)

na dniach stane sie posiadaczem Asusa EN8800GT

Jako ze z kartami NVidi daaawno nie mialem doczynienia

chcialbym was zapytac czy jest realna nadzieja ze ktos zrobi soft

umozliwiajacy podniesienie napiec i tym samym lepsze OC ??

bycmoze taki soft juz byl dla poprzednicjh kart Nvidi ,

sory za niewiedze

 

cos takiego jak ATI Tray Tools czy ATITool

gdzie suwakie m podnosisz napiecia bez zadnych biosow i wygibasow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego softu raczej nie bedzie, ale OC na 88GT jest dobre, a po modzie opisanym przez dia8la mozna wycisnac jeszcze wiecej i zakrecic sie kolo 750 na gpu przy 600 defalut wiec raczej i tak przerasta Ati - o takie 25% gratis :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

W 06 dobijajacy jest test CPU :| Petla 05 szybciej poleci niz 06, a przynajmniej u mnie 05 lubilo sie wywalic przy zbyt duzych taktach a 06 o dziwo nie :D

Wciąż się człek uczy..

Dzięki Caleb, rzeczywiście dotarło do mnie teraz dopiero, że ten 06 rzeczywiście ma tą katującą proca sekwencję, którą 05 omija! A ja się męczę na 06 z testami :blink:

Dziś sciągne 05 i na nim będę wyciskał wyniki. Zobaczymy ile się uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb

 

Zgadza sie jak przecietniak 8800GT z 600MHz GPU pojdzie na 750MHz

toz to rozpierducha na maxa .

Asus EN8800GT ktorego zamowilem standardowo smiga 650MHz ciekaw juz jestem ile pojdzie na maxa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Caleb

 

Zgadza sie jak przecietniak 8800GT z 600MHz GPU pojdzie na 750MHz

toz to rozpierducha na maxa .

Asus EN8800GT ktorego zamowilem standardowo smiga 650MHz ciekaw juz jestem ile pojdzie na maxa ?

po bios-mod 750 pójdzie bez łaski, a widziałem już u kogoś na 770...

Stabilność to kwestia danej sztuki, więc pozostaje Ci czekać i testować :)

 

 

OT: skąd i za ile wyrwałeś? /OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

uwzgledniles plytke, poena, ale brakuje mi jeszcze dyskietki. :) bo jak rozumie powinna to byc dyskietka startowa wina + pliki biosu. a zazwyczaj wszystko nie miesci sie na dyskietce heh ...

Update manuala zrobiony;) Masz też info o FDD :)

 

 

 

da sie jakos sprawdzic czy mod zadzialal? tzn. softowo zmierzyc wartosc napiecia?

Tak. W pierwszym poście tego topiku jest link;)

3. Wejdź na stronę:

http://www.frazpc.pl/artykuly/570/8800GT/+...io/i/skutecznie

Tutaj całą procedurę masz opisaną od wytłuszczonego napisu:

"APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA"

Postępuj zgodnie z tą instrukcją.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el

Dalem bo musialem ;/

UK 171£ przesylka na nastepny dzien , oczywiscie na obszarze UK

 

Ty chyba sciagales standardowe chlodzenie ?

napisal bys jak to zrobic aby sladow nie bylo ;)

chcialbym WCeta na grafe pocisnac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

dia8el

Dalem bo musialem ;/

UK 171£ przesylka na nastepny dzien , oczywiscie na obszarze UK

 

Ty chyba sciagales standardowe chlodzenie ?

napisal bys jak to zrobic aby sladow nie bylo ;)

chcialbym WCeta na grafe pocisnac .

Cena w obecnej sytuacji do przełknięcia.

A co do pytania o chłodzenie

-odpowiedź na pytanie i link do źródełka wiedzy, o którą pytasz mam w każdym poście w sig'u ;)

 

Proszę:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2835976

 

B-)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak sprawdzisz ;)

 

Wedlug mnie mozna dowolne wpisywac, na przyklad w biosie na shaderach jest 1500 a w rzeczywistosci karta ma wtedy 1512 wiec zmiany skokowe sa dokonywane automatycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinii raczej tak >>> http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=163929, gdyż vmod Bios pozwala na osiągnięcie tylko ~1.1V, wyższe napięcie nie zostało uzyskane i raczej do tego nie dojdzie :]

Możliwe , ale dawałem bios z vid4(vid 3 1.1v) i nikt go nie sprawdził także na 100% nie można być pewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...