Skocz do zawartości
Gość dia8el

Bios Mod 8800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Czemu jak odpalan nibitora to w polu extra w zakłądce volteges mam pustke?? Nie pisze 1,05 ani nic innego... U was pisało?? Mogę z listy wybrać tylko wartości napięć, ale czemu to pole jest puste w serii??

 

Aha, i zrobiłem bootowalnego pendrivea tym narzędziem HP, wszystko ok, ale na penie nie widać żadnych plików, a jest zajęte ponad 300kb. WTF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Czemu jak odpalan nibitora to w polu extra w zakłądce volteges mam pustke?? Nie pisze 1,05 ani nic innego... U was pisało?? Mogę z listy wybrać tylko wartości napięć, ale czemu to pole jest puste w serii??

 

Aha, i zrobiłem bootowalnego pendrivea tym narzędziem HP, wszystko ok, ale na penie nie widać żadnych plików, a jest zajęte ponad 300kb. WTF??

bo masz 1.1 juz ustawione fabrycznie.

Jedyna rada zeby sie przeknac: miernik napiecia.

 

pozdro

 

 

ps hp bootowalny u mnie tak samo nie dzialal -ten sam problem. zrob bootowalna plyte w nero.

;)

OK:

 

[EDIT:] Wrzuciłem gotowy obraz iso z nibitorem. Po wypaleniu tego obrazu na puste DVD możesz uruchomić komputer w trybie DOS.

Obraz ISO możesz pobrać STĄD

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytania

1. warto ustawiac szadery wiecej niz synchro w biosie?tj dla 700 mam 1750(RT pokazuje 1728). czy zwiekszenie w biosie do np 1800-1850 przy core 700 mogloby przejsć?

2. jak zmusić tę kartę by działały tryby 2d/3d?zalezy mi na oszczedzaniu prądu jak nie gram... i takie 300mhz na rdzeniu byłoby handy w 2d

 

BTW ac accelero x1, radiatorki, bios mod z ustawieniem duty na 65% i na 700mhz temp przy graniu w cod4 nie przekracza 53 stopnie...a na 56 mam ustawione, by sie wiatrak wlaczał na 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

1. warto ustawiac szadery wiecej niz synchro w biosie?tj dla 700 mam 1750(RT pokazuje 1728). czy zwiekszenie w biosie do np 1800-1850 przy core 700 mogloby przejsć?

Przecież przy 1850 to ta karta może być już niestabilna :/

Lepiej synchro daj 700/1750 a więcej kręć już z poziomu RT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, mam problem z BIOS Modem. niemam stacji dyskietek wiec wzielem i wypalilem wszystko na cd. dodatkowo dalem te pliki na HDD. kiedy juz jestem w DOSie wpisuje komende E(cd):\nvflash.exe -4-5-6 mod.rom. niestety pisze ze komenda nieznana (czy jakos tak). tam gdzie sie pisze polecenie mam A:\ wiec wpisałem CD E:\, ale lipa, tez nic niedaje. mysle sobie sprobuje przez HDD no i pisze CD H(specjalna partycja z systemem plikow FAT). cos tma chwile mieli i pisze Abort, retry or fail. co mam zrobic??? jakby co to mam viste 32BIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

słuchajcie, mam problem z BIOS Modem. niemam stacji dyskietek wiec wzielem i wypalilem wszystko na cd. dodatkowo dalem te pliki na HDD. kiedy juz jestem w DOSie wpisuje komende E(cd):\nvflash.exe -4-5-6 mod.rom. niestety pisze ze komenda nieznana (czy jakos tak). tam gdzie sie pisze polecenie mam A:\ wiec wpisałem CD E:\, ale lipa, tez nic niedaje. mysle sobie sprobuje przez HDD no i pisze CD H(specjalna partycja z systemem plikow FAT). cos tma chwile mieli i pisze Abort, retry or fail. co mam zrobic??? jakby co to mam viste 32BIT

Zgraj pliki na hdd i spróbuj ponownie (nie odpalaj tego z CD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

no ale juz tka probowalem i tez lipa. w DOSie gyd wpisuje H:\nvflash.exe -4-5-6 mod.rom pisze invalid cos tam. zaznaczam ze partycja H ma pliki FAT, bo NFTS DOS nieobsługuje

Drogi użytkowniku tego forum...

po pierwsze już drugi raz napisałeś "pisze" zamiast "jest napisane", więc poczytaj słownik przed dobranocką...

po drugie - to "coś tam" to właśnie informacja, która mówi co jest przyczyna Twojego problemu. Jeśli nawet nie pofatygowałeś się, żeby to przeczytać, to nie wiem po kiego grzyba zawracasz tutaj ludziom d...

głowę!!!

Dołączona grafika

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

 

Przy próbie flashowania mojej 88GT, po podaniu komendy

 

nvflash.exe nazwa_biosu.rom

wyskakuję następujący komunikat:

 

"Checking for matches between display adapter(s) and image(s). WARNING: Firmware image PCI subsystem ID(0000.0000) does not match adapter PCI subsystem ID(10DE.053C) ERROR: PCI subsystem ID mismatch"

 

Natomiast po dodaniu do komendy parametrów -4 -5 -6 pierwszy komunikat wygląda następująco:

 

"Please press 'y' to confirm override of PCI subsystem ID's"

 

Boję się kliknąć Y, aby nie skopać flasha:) Mogę śmiało wymusić flasha, czy jednak na chwilę obecną coś jest nie tak??

 

Dodam, że bios był flashowany/modyfikowany przez poprzedniego właściciela(z tego co wiem, zmieniał tylko taktowania w nobitorze), natomiast ja wyedytowałem go do ustawień fabrycznych(karta za parę dni będzie miło spędzać czas w budzie mojego kumpla...for sale). Cóż począć??:) Liczę na szybką i konstruktywną odpowiedź!

 

 

@suchyjastrzab

nazwa_biosu napisałem umownie...realnie nazwa "nowy.rom", zatem nadal nie rozwiązałem problemu...

Edytowane przez ..:::SiekieR:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem taki ze pisze "this bios is not match!!!" czyli bios nie pasuje. Posiadam karte graficzna GF 8800GT 512MB/256bit Zalman pobralem program do flashowania ze strony producenta i bios rowniez. Program pokazuje ze mam F10 BIOS chce wgrac F20 i wyskakuje mi caly czas komunikat ze bios nie pasuje.

 

Prosze o pomoc w tej sprawie jest to dla mnie dziwne gdyz wszystko pochodzi ze strony producenta a nie z amatorskich stronek

Edytowane przez dave1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie biosu(GPU-vcore1.05v@1.1v)3DSmark=czarny ekran.

 

Witam problem jest jak następuje stabilne takty jakie udało mi sie uzyskać na Asus 8800GT(kategoria open-chłodzony Glacialem i dołożone radiatory na RAM-tempy w idle/stress 44/63'C)to 700/1750/2000 przy napięciu redznia 1.05v 3DSmark poszedł...po zmianie BIOS-u grafiki a w nim napięcia dla rdzenia na 1.1v puplit windy sie pojawił i niby gites ale po odpaleniu 3DSmarka lipa czarny ekran i reset,wgrałem stary bios z 1.05v i jest normalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...