Skocz do zawartości
thade

Nowy Proc, Mobo, Ram.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem nowego procesora, plyty i ramu.

Co do plyty glownej to mam takie 3 na oku:

 

MSI P6N SLI-F v2

ABIT IP35

DFI Infinity Blood Iron P35

 

Ram;

 

Patriot Extreme CL4

OCZ Platinum CL4

 

OCZ Special Ops CL5 ?

 

Procesor;

Tu juz nie mam pojecia. W kazdym razie zostanie mi mniej wiecej ~400zl na procesor wiec zapewne taki:

Intel Core2 Duo E4500

 

ps.

+ ~200zl do budzetu i:

Intel Core2 Duo E6750

 

kusi mnie... tylko czy warto dokladac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez modernizuje komp za pobną kwotę więc można powiedzieć że jestem w temacie :)

 

mobo bym polecił tego abita (sam ją będę brał). co do ramów - na pewno jakieś cl4, a czy patrioty/geile/ocz to już chyba kwestia gustu i przyzwyczajenia (bo sporo testów czytałem i polecają różne). a co do proca to ja biorę dual core e2160 - doszedłem do wniosku że nie warto dokładać do core 2 duo skoro mogę podkręcić e2160. z testów wynika że po OC dual core i core 2 duo mają zbliżone wyniki a koszty są znacznie niższe. a jesli nie chcesz się bawić w OC to lepiej core2 duo.

 

co do proca polecam tą lekturę http://pclab.pl/art26787-4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm...

E2160 ma 1mb L2 i chodzi na FSB 800Mhz

E6750 ma 4mb L2 i chodzi na FSB 1333Mhz

 

pozatym moze i niech bedzie, ze jak podkrece E2160 to bedzie zblizony do E6750, ale kto powiedzial, ze nie podkrece E6750 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm...

E2160 ma 1mb L2 i chodzi na FSB 800Mhz

E6750 ma 4mb L2 i chodzi na FSB 1333Mhz

 

pozatym moze i niech bedzie, ze jak podkrece E2160 to bedzie zblizony do E6750, ale kto powiedzial, ze nie podkrece E6750 [;

czytałeś ten link do pclaba?

 

jak masz naprawdę zapas gotówki to weź sobie c2d, a nie raczej ciułasz z kasą to dual core. archiotektura tych proców jest ta sama różnią się właśnie tylko cache, fsb i taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...