Skocz do zawartości
qkas

Cerberus P6331-4a Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zacząć od tego że mam neostrade i wstyd mi za to, ale nie z tym mój problem jest związany. Posiadając "ich" modem bez problemowo się łącze z netem, obydwie lampki na modemie się świecą ( ADSL i PWT). Gdy podłączam ten sam kabel telefoniczyny do routera p6331-4A lampka adsl cały czas miga, nigdzie nie znalazłem pomocy technicznego czym jest to spowodowane, połączyć się nie mogę, miby LAN zrobiłem że działa WiFi też, a neostrada za pomocą jego za cholery nie mogę.

 

Może jakieś propozycję? albo ktoś ma taki router i by mógł pomóc skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym zacząć od tego że mam neostrade i wstyd mi za to, ale nie z tym mój problem jest związany. Posiadając "ich" modem bez problemowo się łącze z netem, obydwie lampki na modemie się świecą ( ADSL i PWT). Gdy podłączam ten sam kabel telefoniczyny do routera p6331-4A lampka adsl cały czas miga, nigdzie nie znalazłem pomocy technicznego czym jest to spowodowane, połączyć się nie mogę, miby LAN zrobiłem że działa WiFi też, a neostrada za pomocą jego za cholery nie mogę.

 

Może jakieś propozycję? albo ktoś ma taki router i by mógł pomóc skonfigurować.

napisz jakie wprowadziłeś ustawienia - pewno nie jest ustawione PPPoA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie :wink:

 

Logowanie do systemu dokonywane jest w trybie PPPoA (PPP over ATM) z enkapsulacją VC-mux. Ze względu na dość "swobodną" konfigurację półek dostępowych w TP SA w przypadku trudności z nawiązaniem połączenia można wybrać inny tryb enkapsulacji - LLC - lub zmienić tryb logowania na PPPoE (PPP over Ethernet).

Część modemów z procesorami Conexant miało problem z synchronizacją linii po podłączeniu do sieci telefonicznej. Jeżeli modem nie będzie nawiązywał połączenia z operatorem (status połączenia ADSL ciągle będzie miał wartość "Activation"), należy w opcjach ADSL spróbować zmienić opcję "Handshake Protocol" pomiędzy "G.DMT" i "T1.413".

to ostatnie zmienisz w advanced configuration>adsl

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poszło wielkie dzięki, lampka świeci się, ale mam jeszcze może i głupie pytanie. Bo wpisałem tam gdzie jest connection etc dane od neostrady i co teraz mam zrobić żeby ona się połączyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...