Skocz do zawartości
RusH

2 X 2gb Kingston Value 667 - Testowal Juz Ktos Oc?

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy na jakich masz kościach, jak na samsungach to:

(tak szły u mnie na susie na nf570 przy 2.1v)

680 4-4-3-7

815 5-5-4-10

885 5-5-5-15

 

Jak na elpidach to 1000 mhz cl 5 zrobisz spokojnie.

Zresztą na opakowaniu w lewym dolnym rogu masz oznaczone na czym są, tzn:

SAM - samsung

ELP - elpida

Czasem są na jakiś remarkach z napisem kingston ale to totolotek co tam w ich jest ;-]

A co nieco o nich masz w wątku:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...201&st=1290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na opakowaniu w lewym dolnym rogu masz oznaczone na czym są, tzn:

SAM - samsung

ELP - elpida

na opakowaniu w sensie na papierowej nalepce? bo na kosciach bedzie kingston, nie widzialem jeszcze 2GB Dual kompletow bez logo kingstona na kostkach

 

czytalem, ale nikt sie nie chwalil 2GB kingstonami, mam nadzieje ze je robia na lepszych kosciach niz zwykle value 1GB (lepszych w sensie nie pakuja najgorszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa kurka nie doczytałem że piszesz o 2 x 2 gb, hm w tym przypadku nie wiem nic, wiem że bankowo kostki 4x1 gb będą lepsze w oc ;p

ciezko wpakowac 8 kostek 1GB w plyte na intelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym testowac pamiec tej wielkosci (4GB) :?:

dobre pytanie :) swego czasu rozmawialismy o tym na forum memtesta, konsensus na dzien dzisiejszy jest testowac na raty :/

 

edit eee niee, pomylilo mi sie 2 procesorowymi K8, wtedy trzeba testowac na raty

Edytowane przez RusH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie :) swego czasu rozmawialismy o tym na forum memtesta, konsensus na dzien dzisiejszy jest testowac na raty :/

 

edit eee niee, pomylilo mi sie 2 procesorowymi K8, wtedy trzeba testowac na raty

Wiec czym testowac pamieci 4GB i wiecej :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie ? Testowal ktos w koncu te kosci ? Na czym sa robione, ile robia, moglby ktos wstawic dokladne Real Foto ? W Proline http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+2GB+DDR2667 maja bardzo ciekawa cene. Teraz to mozna strzelic sobie 4x2GB :P

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie ? Testowal ktos w koncu te kosci ? Na czym sa robione, ile robia, moglby ktos wstawic dokladne Real Foto ? W Proline http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+2GB+DDR2667 maja bardzo ciekawa cene. Teraz to mozna strzelic sobie 4x2GB :P

 

mikrony D9HNL

chodza bez podbijania napiecia na 430MHz cl5-4-4, wiecej nie chciala chyba isc plyta (byla obsadzona do pelna)

 

post-329-1199785236_thumb.jpg post-329-1199785310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie ? Testowal ktos w koncu te kosci ? Na czym sa robione, ile robia, moglby ktos wstawic dokladne Real Foto ? W Proline http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+2GB+DDR2667 maja bardzo ciekawa cene. Teraz to mozna strzelic sobie 4x2GB :P

16GB także tylko po co ? jak pewnie 95% z nas tego nie wykorzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4 to chyba 8?

Tak tez mnie uczyli w szkole :D

 

Co do kosci, to PCB widac to samo co slawnych Kingach 667Mhz. Moze bedzie seria na Elpidzie, bo niedawno niby wyszly Elpidy robione na kosci 2GB, a to by bylo bardzo ciekawe, bo te HNL to g... warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4 to chyba 8?

"16GB także " = również, też

 

dla niekumatych-chodziło mi o to ze przy tych cenach mozna sobie strzelic nawet 16GB tylko sens posiadanie takiej ilosci ramu(8GB,16GB także :lol: ) jest nikły dla wiekszosci z nas :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 4 giga styka na dziś, a te kostki na 2 gigowych modułach to badziewie, mam na myśli te microny HNL -> oc miernota. A widział ktoś 2 gigowe kostki od kingstona na micronach fatbody, te to sie nieźle kręcą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać, na jakich najlepiej kostkach szukać tych Kingstonów 667 2x2GB? Chodzi o OC ;). Byłbym wdzięczny :). A może jeszcze ktoś wie, czy te ramki są na Elpidach też? Wysyłałem pytania do różnych sprzedawców, ale póki co nie znalazłem na Elpidzie jeszcze...

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 4 giga styka na dziś, a te kostki na 2 gigowych modułach to badziewie, mam na myśli te microny HNL -> oc miernota. A widział ktoś 2 gigowe kostki od kingstona na micronach fatbody, te to sie nieźle kręcą ;]

co to jest wedlug Ciebie miernota? moduly 2GB za 130zl chodzaca na ddr2 800 to jak najbardziej ok, Czy moze ty jestes jednym z tych "entuzjastow" co placa 320zl za OCZ reaper z pompka i wiatraczkiem zeby sie chwalic ramem na 1000 cl4 z radiatorem jak penis i praktycznie zadnym wplywem na wydajnosc kompa (w granicach procenta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest wedlug Ciebie miernota? moduly 2GB za 130zl chodzaca na ddr2 800 to jak najbardziej ok, Czy moze ty jestes jednym z tych "entuzjastow" co placa 320zl za OCZ reaper z pompka i wiatraczkiem zeby sie chwalic ramem na 1000 cl4 z radiatorem jak penis i praktycznie zadnym wplywem na wydajnosc kompa (w granicach procenta)?

Miernota to wg. mnie słabe OC, a maiłem kostki 2 gb na NHL i szły na około 865 mhz max i koniec. I to było na kingstonach 667 oraz NHL w drogich Crucialach. Jestem jednym z tych entuzjastów co płacą jak najmniejsze pieniążki za ram, szczególnie upodobałem sobie kingstony Value z racji tego że można trafić na fajnych kościach i można mieć niezłe oc za grosze. A radiator w kształcie czy to penisa czy to w postaci blaszek przyczepionych na dwustronną taśmę nic nie daje tylko chyba satysfakcję że mamy ciepło na kościach. A pochwalić się mogę jak trafie ramy za parę groszy z seri value i z nich nieźle pokręcę. A z miernotą wyskoczyłem dlatego bo te nhl to słabe kości jak trafisz na D9FTB to będziesz miał -> poczytaj sobie:

http://vic.expreview.com/read.php?102

Tak informacyjnie znajomy za parę dni będzie takie wystawiał na allegro ;]

 

p.s.

już wystawił: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=295546934

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, FTB to rozumiem "tlusciochy" sa ? KingSton 2x2GB wystepuje na FTB ?

Tak jak najbardziej ;-]

Ja ostatnio pobiegałem u mnie mieście i z tanich kingów value nabyłem 2 x 1gb na elpidach co lecą na 1000 mhz cl5, 4 x 1gb na promosach lecą na 1000 mhz cl4, no i widziałem 2 x 2 Giga d9ftb ->tzw. fatbody;] kopara opadła -> i po kasę do bankomatu, przychodzę a kumpel już trzyma je w rękach z paragonem i ma ślinotok ;P. Takie tanie kości dają sporo satysfakcji jak za grosze kupimy coś fajnego i krętliwego ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać, na jakich najlepiej kostkach szukać tych Kingstonów 667 2x2GB? Chodzi o OC ;). Byłbym wdzięczny :). A może jeszcze ktoś wie, czy te ramki są na Elpidach też? Wysyłałem pytania do różnych sprzedawców, ale póki co nie znalazłem na Elpidzie jeszcze...

ja wlasnie dostalem na elpidach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na małe info o oc tycg 2 elpid. Bo jak miałem 2 giga na d9nhl to była lipa, d9ftb ok oc miodzio ale moje mobo max 2.3 V to maławo one nawet 2,5 trawią i trudno je trafić. Więc czekam jak z oc na elpida ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na małe info o oc tycg 2 elpid. Bo jak miałem 2 giga na d9nhl to była lipa, d9ftb ok oc miodzio ale moje mobo max 2.3 V to maławo one nawet 2,5 trawią i trudno je trafić. Więc czekam jak z oc na elpida ;]

z tego co do tej pory testowalem to 1000mhz cl5 2.3V orthos nie przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...