Skocz do zawartości
paranoiq

Nagrzewnica

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca się kupować taką nagrzewnice: NYSA-522, masa: 3,7kg, wymiary: dl 390 x szer 135 x wys 75 za 80zł???

Czy ktoś miał w ogóle z nią do czynienia i może mi cos o niej powiedzieć?

Ponoć jest cała z miedzi w co jestem w stanie patrząc na wagę uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest cala z miedzi (czy tylko finy ?) to warto, zeby tylko nie byla 20 lat uzytkowana, bo sie nie doczyscisz syfu inside.

Wcale nei jest miedziana!

Widziałem takowa w sklepie i:

Rurki w środku stalowe, a zbiorniki i finy wyglądały na mosiężne...

Więc za 70 pln to musiało by mnie chyba "popieścić" z jakies 500V by wydać. Ja podobnąnagrzewnicę tylko ze z miedzianymi finami od łady (któtsza, ale za to szersza) dałem 12 pln, tylko wyczyścić jąjeszcze trzeba było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec ...

Np. nagrzewnica od poldka caro

zbiorniki,przewody,finy,rura dop.

-miedz,aluminium,miedz,mosiadz

-miedz,mosiadz,miedz,mosiadz

-aluminium,mosiadz,aluminium,??

wiec to zalezy od producenta , serji i innych dupereli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka :

Dołączona grafika

 

jest od nysy 522, symbol GPN-10, masa 2,6kg a dalem za nia 40 zl. Jest z 1983 ale nie byla uzywana

 

Dołączona grafika

 

jak widac miedziane to moze sa te blaszki ale zbiorniki po bokach raczej nie , a juz na 100 % nie te poziome plytki w ktorych plynie woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka :

Dołączona grafika

 

jest od nysy 522, symbol GPN-10, masa 2,6kg a dalem za nia 40 zl. Jest z 1983 ale nie byla uzywana

 

Dołączona grafika

 

jak widac miedziane to moze sa te blaszki ale zbiorniki po bokach raczej nie , a juz na 100 % nie te poziome plytki w ktorych plynie woda.

a jak ci sie ta nagrzewnica sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko brzydka, ale i dosc malo wydajna. Nie mam teremometra by sprawdzic temp wody, ale nawet po zapodaniu 2 wiatraczkow (12x12 i 6x6) na 12V woda jest ciepla. Poza tym nagrzewnica daje dosc duzy opor wodzie.

Ituriel : a twoja to malowana ? bo te blaszki sa jakies czarne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszki czarne ( mała swiatlosc skanera ) normalnie jasny grafit - miedziane powlekane czymstam ( chyba cyna ) - struktura plastrowa

nagrzewniczka od kadeta (na :fotce: )

nie malowana - nawet jeszcze nie oczyszczana .. oczyszczana wyglada tak

http://tola.allegro.pl/photos/128x96/11/1122/112293/11229336_4

moja jest analogiczna od rekorda 150x245x50 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy od rekorda , czy od kadetta , to opel nie wiele zmienial w budowie nagrzwnic do obu modeli - ja nie wiem jaka ja mam , byc moze od rekorda , byc moze od kadetta

 

ituriel - czym czyscic najlepiej nagrzewnice , zarowno od zewnatrza jak i wewnatrz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnąnagrzewnicę tylko ze z miedzianymi finami od łady (któtsza, ale za to szersza) dałem 12 pln, tylko wyczyścić jąjeszcze trzeba było...

To mamy ta sama nagrzewnice :) Ja mam tez od Łady (ona w srodku jest chyba mosiezna, mowie chyba bo nie wiem dokladnie), a dalem 25pln na szrocie. Modowales juz wloty? Bo tamte standardowe to syfff, ja tam sobie przylutuje kolanka miedziane. A nagrzewnica jest imho calkiem, calkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blaszki czarne ( mała swiatlosc skanera ) normalnie jasny grafit - miedziane powlekane czymstam ( chyba cyna ) - struktura plastrowa

nagrzewniczka od kadeta (na :fotce: )

nie malowana - nawet jeszcze nie oczyszczana .. oczyszczana wyglada tak

http://tola.allegro.pl/photos/128x96/11/1122/112293/11229336_4

moja jest analogiczna od rekorda 150x245x50 mm

Też mam taką, moja od Kadeta, wiem bo musiałem deskę rozebrać :D

potem mycie i płuanie :D

Sprawuje sie super :D

html>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy od rekorda , czy od kadetta , to opel nie wiele zmienial w budowie nagrzwnic do obu modeli - ja nie wiem jaka ja mam , byc moze od rekorda , byc moze od kadetta

 

ituriel - czym czyscic najlepiej nagrzewnice , zarowno od zewnatrza jak i wewnatrz ??

Najpierw wyplukac syf woda - podlaczajac krucce do kranu

potem (w zaleznoci co wylatuje)

-kamien zalatwisz grzanym octem spirytusowym

-rdze - jakims tanim szytem do kibla zawierajacym chlor / cilitem

-tluszcz - zapodac rozwodnionego proszku do brania (zamknac pomiedzy wlotem , a wylotem gumowym wezem (tak zeby zostal babel powietrza) troche poprzelewac.

(z doswiadczenia wiem , ze elementy lutowane cyna sa nietkniete)

NIE STOSOWAC KRETA ;/ stracilem tak 1 nagrzewnice

zewnatrz -

tanim domestosem

octem

a jesli to nie satysfakcjonuje - papierem sciernym 100,300,1000 aby blyszczalo ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze podlaczyc do kranu .. poprzelewac pare minut .. syf nie powinien juz sie pojawiac.

CHYBA ,ze jest to chlodnica olejowa - a wtedy wish U luck ;]

---

co do mojej nagrzewnicy 245x150x50 to POPRAWKA .. jest od jakiegos renaulta (struktura jak u kadeta).. i jest to chlodnica olejowa (z tydzien plukalem ) ;/

ale sie oplacilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno wyciagnalem z nysy nagrzewniczke, i jak sie dowiaduje na marne :( , bede musial cos innego kombinowac.

Czy moze wystarczy narazie na poczatek do anthlona 1700+@2600+ JIUHB0302 napiecie (1.825).

Dopiero kompletuje WC i mam narazie ta nagrzewnice i jeszcze planuje dokupic Pompke Hagen 802 i blok Storm2 LEv3 narazie tylko chlodzenie CPU, czy ta nagrzewnica spelni swoje zadanie (puszcze na niej 2 wiatraki 8cm na 7v) ?

Czy odrazu zabierac sie za szukanie czegos nowego?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno wyciagnalem z nysy nagrzewniczke, i jak sie dowiaduje na marne :( , bede musial cos innego kombinowac. 

Czy moze wystarczy narazie na poczatek do anthlona 1700+@2600+ JIUHB0302 napiecie (1.825).

Dopiero kompletuje WC i mam narazie ta nagrzewnice i jeszcze planuje dokupic Pompke Hagen 802 i blok Storm2 LEv3 narazie tylko chlodzenie CPU, czy ta nagrzewnica spelni swoje zadanie (puszcze na niej 2 wiatraki 8cm na 7v) ? 

Czy odrazu zabierac sie za szukanie czegos nowego?

Pozdrawiam !

Zamiast LEv3 radzilbym kupic orbitala / nukleona.

Biorac pod uwage to , ze w cenie LEv3 nie ma zapinki , i to , ze zapinka kosztuje ok 35 zyli , bardziej ci sie oplaci kupno pozornie drozszego bloku Nukleona.

LEv3 + zapinka mobo 120 + 35 = 155

Nukleon 159 czy jakos tak ...

przy czym nukleon powinien byc wydajniejszy ( frezowany ) . Juz nawet kupno tanszego orbitala , bedzie trafniejszym wyborem.

----

Czy szukac lepszej nagrzewnicy ?

Ano nie wiem .. to zalezy .. ja jesli cos chce zrobic to powinno byc max dopracowane ;] albo nic .. Z drogiej strony doswiadczenie sie liczy ...

Troche sie spozniles , mialem kilka nagrzewnic od kadeta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Nukleonem i Orbitalem to jest maly problem, ano taki ze nie mam dziur wokol socketa i trzeba bedzie samemu jakas zapinke kombinowac.

Chyba ze moze ma ktos zdolnosci manualne i by mi takowa zrobil :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnąnagrzewnicę tylko ze z miedzianymi finami od łady (któtsza, ale za to szersza) dałem 12 pln, tylko wyczyścić jąjeszcze trzeba było...

To mamy ta sama nagrzewnice :) Ja mam tez od Łady (ona w srodku jest chyba mosiezna, mowie chyba bo nie wiem dokladnie), a dalem 25pln na szrocie. Modowales juz wloty? Bo tamte standardowe to syfff, ja tam sobie przylutuje kolanka miedziane. A nagrzewnica jest imho calkiem, calkiem...
W środku czyli masz na myśli te "rurki (a w zasadzie spłaszczone rurki)?

Chyba nwet zs ciekowości dzisiaj to "poskrobię" ale na 99% są one stalowe (na pewno nei miedziane, ani nie mosiężne). A moja po wyczyszczenu prezentuje się świetnie.

Co do wlotów to masz rację, trochękupowate są. Zastanawiałem się więc tak jak ty na ich zmienieniu. Tylko chyba po prosu kupię blachę miedzianą, dolutuję do niej rurkę i będzie to wyglądało tak samo jak te orginalne...

A co do ceny to "przepłaciłeś" :lol:

Choć za 25 pln i tak było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ta nagrzewnica od nysy odpada... kupie sobie moze jakas nowa, od lublina na przyklad... now lasnie, ta nagrzewnica od lublina z czego ma rurki? z miedzi?

No nie jest. Ma wszystko z aluminium.

Tu prosba do posiadaczy Lublinianki. Mozecie ja dokladnie zwymiarowac?

:) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka .. wlasnie dostalem fotke nagrzewnicy ktora sprzedalem jednemu z forumowiczow ;]

 

ituriel - to ty ja polerowales ??? :D

 

 

hehehe jak tak to zaraz sie biore za swoja :D

polerowalem 4 takie ....

spoiwy kruccow (miedzianych kolanek) zapodalem sprajem ..

 

|/|ASO|| - sposob czyszczenia krok po kroku opisalem kilka postow wyzej

co do montowania kolanek -

-spilowac rurki wlotowe 1cm od zbiornikow

-ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kombinerki i jak mozliwie wyrownac srednice wlotow (potrzebne 15,5 mm)

-miejsca ktore beda klejone oczyscic , wyszorowac papierem sciernym 100

-ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kawalek 20mm miedzianej rurki (15mm zew) , wysmarowac jej zewnetrzna czesc klejem epoksydowym.

-zalozyc na kikuty , poczekac do wyschniecia

-miedziane kolanko/zlaczke (15mm wew)zakladamy na poprzednio zaklejona rurke i podobnie kleimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kawalek 20mm  miedzianej rurki (15mm zew) , wysmarowac jej zewnetrzna czesc klejem epoksydowym.

Jak długo testujesz już te łączenie na tym kleju ? bo nawet mam taki klej tylko sie boje że że zacznie coś mu sie dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej Epoxy dragon METAL - tani szyt , ale w praktyce mocniejszy od tego mosiądzu ;] .Wedlug specyfikacji powinien wytrzymac temperatury do 120C. Mozna uzywac do hydrauliki. Jesli material jest dobrze oczyszczony , klej dobrze zmieszany ; to nie ma sie czego bac.

Nagrzewniczki testowalem w ukladziepol otwartym - pompa powerhead 802 - nagrzewnica polozona poziomo , pod nia kawalek papieru.Zostawialem to na noc ;]

i bylo oka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...