Skocz do zawartości
sinus

Jaka Gra Rpg Dla Brata. Pomocy! Pilnie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno mnie tu nie było, ale jak widac po ilosci moich postów kiedyś, jeszcze za czasów Tweak.pl byłem aktywnym uczestnikiem :wink:

Dziś wracam by prosić o pomoc w wyborze gierki dla 18 letniego brata. Przeszedł Neverwintera 1 z wszystkimi dodatkami i widze, ze połknął bakcyla RPG. Teraz sie nakrecił na Neverwintera 2 albo Wiedźmina, ale niestety ma karte bez PS 2.0 i nic z tego. Potrzebuje na święta czegoś co będzie mu działać.

Komp to:

-athlon 2000-cośtam +

-GF4 Ti4200 128mb

-768mb DDR

 

Wogóle sie nie znam na gierkach RPG, może Baldurs Gate, ale to juz chyba staroć, albo Obliwion... Nie wiem...

 

Z góry dzięki za szybką odpowiedz.

 

Pozdrawiam

SinuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Oblivion odpada. Morrowind jak najbardziej, choć bez modów to raczej będzie ciężko bratu się zmusić do gry. Grafika będzie go odstraszać, więc dobrze byłoby jakiegoś texture packa wrzucić i Better Bodies + kilka innych modów.

 

Może Knights of the Old Republic i The Sith Lords? W sumie tym grom najbliżej do Neverwinter Nights. Nie wiem jak chodziłby Jade Empire, czy będzie dało się grać.

 

Ze staroci to: Fallout i Fallout 2, Baldur's Gate I i II, Arcanum... Do tego Deus Ex (albo całą antologię za ~20 złotych) jeśli lubi cyberpunka...

 

Do Wiedźmina sama nowa karta graficzna nie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planescape :Torment - oj taaak! Oprócz tego :

-Saga Baldur's Gate (do dostania za 25 zł.)

-Morrowind (j.w.), koniecznie troszkę pomodować i jeśli trza, to na siłę trzymać brata przy kompie przez pierwszą godzinkę ;)

-Chrono Cross, na emulatorze PSX

-Divine Divinity (trochę h&s, ale jak przeszedł NwN, to pewno bardzo mu się spodoba)

 

No i to tyle z mojej strony :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie, Divine Divinity (swoją drogą durna nazwa;)) jest grą całkiem zacną do tego KotOR I,II i mozna by sie zastanowic nad Jade Empire, grą bardzo dobrą choć nie wiem czy by na kompie poszła ze względu na karte. Ogólnie, jesli brata grafika nie odstraszy to ma spoore zaległosci od Falloutów zaczynając na Tormencie i Baldurach czy innych Icewind Dale kończąc :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To , ze Torment to wiadomo. Kotory to rowniez cos wypasionego i najlepsze , ze nie trzeba byc fanem SW - to inne czasy itd. Gra jest przekozacka ze swiatna fabula i postaciami. Jeden z najlepszych RPG na PC. Czesc druga imho lepsza. Natomiast Divine Divinity i Beyond Divinity to mimo wszystko jednak Hack And Slaher , cos jak Diablo tylko z fabula i wiekszym "spiskiem". DD kosztowalo swego czasu 9 zl :D Gra jest dosc prosta , tylko pod koniec trza jechac sposobem :) Swoja droga Fallout 1 tez jest swietny.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi :)

Niestety odpadaja wszelkie mody, bo nie jest zbyt obeznany w kompach, a mnie nie ma na miejscu.

Jade Empire potrzebuje karte z PS 2.0 :/

Więc głosem większości kupie Planescape a jak bedzie w jakiejs promocji ciekawej to Baldura tez!

Nie bedzie mu sie nudzic całą zime ;)

Jeszcze raz wielkie dzieki.

Pozdro

 

AHA!! Wesołych Świąt!! :D

Edytowane przez sinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy, ze jest tez Saga Icewind Dale za 25zl ;)

 

Morrowind i bez modow jest fajny (zlota edycja ze wszystkimi dodatkami kosztuje 20zl :) ) tylko jest to gra troche specyficzna i latwo moze odrzucic (nie ma zadnego tutoriala ani nic z tych rzeczy, od razu jest skok na gleboka wode i pelna swoboda, co potrafi przytloczyc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...