Skocz do zawartości
Kaeres

Zestaw Kina Domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Wątków jest kilka na ten temat jednak sąto konkretne pytania o konkretny sprzęt i klienci otrzymywali konkretne odpowiedzi.

W sklepie w którym ojciec kupił plazmę panasonica 50" chcieliśmy również kupić zestaw kina domowego aby to jakoś w tym pokoju grało i wyglądało.

Priorytet to nie wydawać więcej niż 1000pln, a mieć po prostu dzwięk przestrzenny nie dla audiofila ale aby móc nieźle przeżywać film i ew. wydarzenia sportowe (Euro 2008 choćby).

 

Podstawowe info bo ja się na tym nie znam.

Po co jest HDMI ?

Czy z jakąś zauważalną poprawą jakości obejrzę film DVD poprzez HDMI vs euro/chinch/svideo czy DVI?

 

 

Sony DAV Z230 - 1009pln (dość drogawo i nie potrafią niżej zjechać z ceny). Odpaliłem to na max głośność i żaden głośniczek nawet nie zapierdział. Grało czysto, głośno i po prostu ładnie. Pytanie do tego odtwarzacza.

Czy będzie idealnie odtwarzał DVD oraz Divx z polskimi napisami (wiadomo, że w tego typu sprzętach napisy muszą mieć nazwę filmu).

Czy lepiej zaoszczędzić z 200pln i kupić

Samsung HT X30R

Dzwięk dla niewprawnego ucha identyczny. Ale może odtwarzacz gorszy czy ew. lepszy ?

 

Ale możliwe, że wogóle przepłącamy za ten sprzęt ?

Aha, ojciec napalony chce to mieć jeszcze przed świętami więc w weekend chce to mieć.

Sprzedaż wysyłkowa zatem odpada bo przy tym świątecznym szale towar przeszedłby po nowym roku.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HDMI = DVI :) będzie jakiś tam wzrost jakości względem EURO/COMPOSITE/S-VIDEO natomiast ciężko będzie się dopatrzyć różnicy pomiędzy nim a COMPONENTEM czy VGA.

 

Jesli chodzi o audio to IMO lepiej kupić stereo + wzmacniacz i jakieś DVD, zestawy łaczone to szmelc (dużo hałasu mało jakości). A tak to masz dużo możliwości dalszej rozbudowy np. wzbogacić je do 5.0/5,1 i dokupić amplituner.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj świadomie: max możliwości za niewiele kasy.

 

Głośniki i dvd kup osobno. Głośniki polecę takie:

 

Genius SW-HT 5000, są to głośniki 5.1 kina domowego (i PC), całe w drewnie (obudowa mdf). Subwoofer jest większy i potężniejszy niż większość zintegrowanych zestawów.

 

Moc - 150 W RMS i raczej się zgadza, subwoofer ma 75 watów, w komplecie pilot wszystkie kable. ma 3x input stereo (dla 3 zrodeł) oraz 1x input 6 kanałów na cinche dla dvd z dekoderem dd/dts 5.1 oraz 1x mini din dla 6 kanalowego wejscia z PC. Podłączysz 4 źródła sygnałów - dvd komputer itd.

tu recka glosnikow:

 

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/cont...php?content.233

 

http://pcarena.pl/page/76904/Genius-SW-HF5...godny-pochwaly/

 

 

 

Do tych glosnikow polecę jakies tanie dvd/divx z dekoderem dd i wyjsciem 5.1 analogowym. oraz HDMI.

Jak dobrze poszukasz to za 150zl kupisz fajną nówkę lub 100 pln używkę na dobrym chipie (polecam zoran vaddis 888).

 

dvd z wyjsciem hdmi laczysz z tv, ustawiasz hd upscaling na 1080i, dzwiek z dvd kablami do glosników i masz DOBRE ale też i TANIE kino domowe.

 

zmieścisz się w poniżej 400zł, a tym głośnikom zadne plastiki sony czy dajwoo do 1 tysiąca nie podskoczą. Wiem co mówię bo miałem okazję kilku posłuchać.

 

Wady:

- brak wejscia na cyfrowy sygnał audio z zewnątrz (ale wątpię by kina sonego to miały)

- wszystko operuje po analogu co dla niektórych może być wielką wadą

 

a za pozostałe 600zł kup browary albo filmy dvd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupił plazme 50" a teraz chce do niej dokupić dvd+ampli+głośniki i jeszcze pewnie sub za 1000zł. Według mnie to ty chyba jednego zera nie dodałeś skoro wydajesz kilka kafli na obraz a gardzisz dźwiękiem to nie wiem jak będziesz przeżywał filmy czy Euro 2008. Lepiej było zaoszczędzić i kupić 32" kosztem lepszego audio. Ale jeśli już tak zrobiłeś to kup Geniusy i żałuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres mógłbyś coś napisać jeszcze na temat tego KD Sony? Jak to gra w pokoju (bo w sklepie to tylko tak orientacyjnie można posłuchać), czy czyta te pliki .txt no i ogólnie jak wrażenia, bo właśnie planuje zakupić ten zestawik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj późnym wieczorem lub jutro napiszę doznania bo dzisiaj jadę odwiedzić rodziców w pierwszy dzień świąt.

Ale już brat mówił, że świetnie się to wszystko spisuje.

 

Edit.

Zacznę od plusów.

Ten zestaw KD posiada głośnik samocentrujący. Czyli po rozłożeniu sobie głośników układasz taki mikrofon w miejscu w którym mniej więcej siedzisz oglądając filmy. W menu dajesz kalibrację i po paru minutach pipczenia w głośniczkach masz ustawione wsio na cucuś glancuś.

Efekty są powalające. Zapuścił mi brat LOST HD oraz Powrót Króla (LOTR).

Zadzwonił w filmie telefon (oczywiście w LOST :P ) a ja się pytam ludzi w domu dlaczego nie odbierają - bez kitu tak było.

Mama podobno leciała na górę w domu zobaczyć kto się kąpie przedwczoraj o godzinie 2:00 bo się nie kapnęła, że to był efekt wody z filmu.

Naprawdę już wiem dlaczego ludzie płacą ciężkie czasami pieniądze za kina domowe. Wszystko na pół voluminu i oglądało się świetnie i głośno.

 

HDMI to potęga !

Po prostu przepaść jaka dzieli ten rodzaj podłączenia od zwykłego chinche albo euro to sie nie da opisać.

Jakbyśmy w grze wyłączyli AAx6 i AFx16.

 

Minusy.

Przede wszystkim odtwarzacz. Zrywa filmy Divx jak pokręcony. Normalnie ściemniają nawet najprostszych scenach. Manta oraz mój Wiwa tego nie robi. Może to wina ustawień ale próbowaliśmy już tam niemal wszystkiego. Może jeszcze jakieś ustawienia Divx ale tam potrzebne jest jakieś hasło, którego też nie wyczailiśmy z manuala ( nie wiem, może to ojciec jeszcze rozgryzie). Ale narazie wielgachny minus.

Opcje napisów, a raczej ich brak.

Po prostu muszą się tak samo nazywać jak film i się same włączają.

Zero zmian tła czy koloru oraz ich położenia.

Zmian tła i kolorów napisów nam nie brakowało bo widać te podstawowe dobrze ale brak zmiany położenia góra dół dał się we znaki gdy odpalił się tryb AUTO który powoduje pięknie rozciągnięcie obrazu bez paska u góry i na dole.

No ale obcina od razu drugą linijkę napisów bo ona jest właśnie na czarnym pasku z trybu panoramicznego.

I masz do wyboru albo oglądać tryb 16:9 ale z paskami i pełnymi napisami albo pięknie na całym ekranie (oczywiście TV jet panoramiczny) ale za to bez jednej linijki napisów.

Jeżeli ktoś zna receptę na te dwa poważne błędy to bardzo prosimy o pomoc.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz do wyboru albo oglądać tryb 16:9 ale z paskami i pełnymi napisami albo pięknie na całym ekranie (oczywiście TV jet panoramiczny) ale za to bez jednej linijki napisów.

Jeżeli ktoś zna receptę na te dwa poważne błędy to bardzo prosimy o pomoc.

Skoro TV jest panoramiczny to własnie na całym ekranie powinno być w trybie 16:9 ;) dlatego Ci zcina linijke napisów IMO. To że są paski to zapewne przez to że filmy są w formacie kinowym (jeszcze bardziej panoramiczny ;) ). Zapuśc jakiś film który jest na 100% w 16:9 bo w lotr u mnie też są pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...