Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja też mam problem Mam P5K PRO 8800 GTS E8200 i 4x1gb ocz platinum rev.2. Otóż po złożeniu kompa system był bardzo niestabilny w grach ciągle pojawiały sie bluescreeny. Oddałem kompa do serwisu powiedzieli mi że 1 moduł ramu jest zwalony i oddali mi kompa bez jednego modułu ktory poszedł na reklamacje. Odpaliłem gry i sie ucieszyłem komp był stabilny ale znowu przytrafił sie bluescreen. Różnica jest taka że teraz te bluescrreny są o wiele rzadsze, teraz zdarzają sie raz na kilka godzin. POkopałem troche w biosie i zobaczyłem ze pamieci mają napięcie ustalone w granicach 1.8V a powinno być wiecej, więc ustawiłem 2.2V potem 2.3V. TO nie rozwiązało problemu. Ale sie zdziwiłem kiedy chciałem ustawić timingi na sztywno takie jak zaleca producent czyli 4-4-4-15 bo były na auto wtedy komp w ogóle nie chciał wstać. Posiadam bios 0701. Czy ktoś miał podobny problem i może wie jaka jest tego przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam problem Mam P5K PRO 8800 GTS E8200 i 4x1gb ocz platinum rev.2. Otóż po złożeniu kompa system był bardzo niestabilny w grach ciągle pojawiały sie bluescreeny. Oddałem kompa do serwisu powiedzieli mi że 1 moduł ramu jest zwalony i oddali mi kompa bez jednego modułu ktory poszedł na reklamacje. Odpaliłem gry i sie ucieszyłem komp był stabilny ale znowu przytrafił sie bluescreen. Różnica jest taka że teraz te bluescrreny są o wiele rzadsze, teraz zdarzają sie raz na kilka godzin. POkopałem troche w biosie i zobaczyłem ze pamieci mają napięcie ustalone w granicach 1.8V a powinno być wiecej, więc ustawiłem 2.2V potem 2.3V. TO nie rozwiązało problemu. Ale sie zdziwiłem kiedy chciałem ustawić timingi na sztywno takie jak zaleca producent czyli 4-4-4-15 bo były na auto wtedy komp w ogóle nie chciał wstać. Posiadam bios 0701. Czy ktoś miał podobny problem i może wie jaka jest tego przyczyna??

Miałem identyczny problem, na szczęście wgranie biosu 0806 rozwiązało go w 100 % :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?? :-P No mam nadzieję :) Bo już miałem domysły że to mobo poprostu nie lubi tych OCZ i dlatego... W książce od mobo jest napisane że płyta nie obsługuje tych ramów. Ale jest tam kilka typów pamięci i to rzadko które dostępne w polsce więc może to nie to...

 

EDIT: Ale miałeś tylko problemy z ustawieniem timingów pamięci czy też z bluescreenami??

Edytowane przez Gawron509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?? :-P No mam nadzieję :) Bo już miałem domysły że to mobo poprostu nie lubi tych OCZ i dlatego... W książce od mobo jest napisane że płyta nie obsługuje tych ramów. Ale jest tam kilka typów pamięci i to rzadko które dostępne w polsce więc może to nie to...

 

EDIT: Ale miałeś tylko problemy z ustawieniem timingów pamięci czy też z bluescreenami??

Nawet nie mogłem windy zainstalować bo pojawiał się bluescreen :) Teraz wszystko działa na 800 MHZ, 4 4 4 12 i 2,1 v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

co ten nowy bios daje?? bo tak się zastanawiam czemu nadal po zmianie zasiłki nie mogę zmieniać napięcia na cpu??? :(... znaczy jak zmieniam to restartuje komp i potem zamiast piknąć że przeszedł POST nic sie nie dzieje i musze go sam restartować aby skasował oststnie OC :(... czemu?? a tak wogóle to mam już E8200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry kręce e8200 na tej płytce ale w ogóle sie tym nie znam. Czym mam sprawdzic stabilność systemu oprócz orthosa??

Prime:)

 

a co do ciągle mojej zmiany napięcia to zastanawai się czy to może nie jest wina tego że niemam żadnego wiaatraka na procku tylko wodę... w sensie że może płyta nie chce podnieść napięci jak nie wykrywa cpufan'a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnośnie płyty:

Teraz działa na niej OCZ Ops 800 cl4 2x1gb.

Jeśli dołożę Ocz Reaper 2x1 gb 800 cl4 będzie wszytko stabilnie działać?

 

Próbował ktoś opalać Reapery na tej płycie? Działają?

 

PS.

 

W instrukcji pisze że jeśli obsadzę 4x1gb to system 32bitowy wykryje mniej niż 3 gb ramu.

To już nawet nie będzie 3.2gb? :)

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnośnie płyty:

Teraz działa na niej OCZ Ops 800 cl4 2x1gb.

Jeśli dołożę Ocz Reaper 2x1 gb 800 cl4 będzie wszytko stabilnie działać?

 

Próbował ktoś opalać Reapery na tej płycie? Działają?

 

PS.

Miałem przez parę dni Reapery 2x1Gb i nie było z nimi żadnych problemów, co do zestawu Ops + Reaper to powinno być wszystko ok, ale 100% pewności nie daje. :)

W instrukcji pisze że jeśli obsadzę 4x1gb to system 32bitowy wykryje mniej niż 3 gb ramu.

To już nawet nie będzie 3.2gb? :)

U mnie win xp wykrywa 3,25GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mogłem windy zainstalować bo pojawiał się bluescreen :) Teraz wszystko działa na 800 MHZ, 4 4 4 12 i 2,1 v :)

U mnie było to samo... wgrałem 0806 i pracuje stabilnie pod prime95 i pcmarkami ale teraz znow:

1. czasami zwis przy odpalaniu nfs carbon - zanim pojawi sie logo EA

2. bsod lub reset przy przechodzeniu miedzy windowsem a grami, z tym że to raczej nie grafika bo zazwyczaj sypie błędami *.sys

Siedze nad tym kompem w kazdej wolnej chwili ale już brakuje mi koncepcji...

 

Dla przypomnienia mam:

C2D E8200 2,66 przekręcony na 3,2GHz (szyna z 333 na 400 - nie dam rady potestować kompa z niekręconym prockiem bo wtedy już wogóle nie można mówić o jakiejkolwiek stabilności...)

Asus P5K Pro z biosem 0806

Pamiątki 2 x 1GB DDR2 800MHz OCZ Platinium Rev2 CL4-4-4

Grafika Asus EAH-3850 512MB

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W

 

Na dniach postaram sie odpalic GoldMemory bo w zasadzie wcześniej tego nie robiłem.

Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Po odpaleniu prime95 słychac dokładnie, że zasilacz skwierczy dosyć głośno... to normalne? Prime robi aż takie obciążenie?

W najbliższym czasie mam zamiar zmienić chłodzenie (na stockowym mam >56 st.) na Scythe Ninja Plus rev.B (swoją drogą musze sprawdzić czy to wogóle mi wejdzie). Może to go boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanko bo jestem w trakcie składania kompa i nie mam czasu na dokładne szukanie odpowiedzi. Asus P5k PRO, C2D 8200, 2GB Kingston 800Mhz, Gainward 8800GTS, WD 320 GB SATAII, DVD RW Pionieer SATA, Zasilacz ZALMAN ZM600 - HP problem jest taki że przy niektórych restartach własciwie w większości komp nie wstaje tzn: restart po instalacji czegoś komp sie resetuje i zamiast wywalac ekran POST widać ciemość, zasilacz pracuje, wiatraki sie kręcą i objaw taki jakby grafa nie dawała sygnału bo zaczyna mi migotac dioda w przycisku ON na monitorze. Daje znowu restart wstaje ale wywala bład na ekranie POST że AI OVERCLOCKING FAILED....wszystkie ustawienia fabryczne nic nie kręcone BIOS 501 taki jak przyszedł z płytą. Czego to może być wina?? Zasilacz czy bios do upgrejdowania... tylko boje sie ze przy restarcie po upgrejdowaniu jak wywali zas taki numer to może pochrzanic sie wszystko a komp nie mój z grzeczności składam koledzxe tylko 1 raz mnie cos takiego spotyka:| Ile asusów składałem to nigdy mi takiego numeru niw wywineły ;] prosze o jakąś radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanko bo jestem w trakcie składania kompa i nie mam czasu na dokładne szukanie odpowiedzi. Asus P5k PRO, C2D 8200, 2GB Kingston 800Mhz, Gainward 8800GTS, WD 320 GB SATAII, DVD RW Pionieer SATA, Zasilacz ZALMAN ZM600 - HP problem jest taki że przy niektórych restartach własciwie w większości komp nie wstaje tzn: restart po instalacji czegoś komp sie resetuje i zamiast wywalac ekran POST widać ciemość, zasilacz pracuje, wiatraki sie kręcą i objaw taki jakby grafa nie dawała sygnału bo zaczyna mi migotac dioda w przycisku ON na monitorze. Daje znowu restart wstaje ale wywala bład na ekranie POST że AI OVERCLOCKING FAILED....wszystkie ustawienia fabryczne nic nie kręcone BIOS 501 taki jak przyszedł z płytą. Czego to może być wina?? Zasilacz czy bios do upgrejdowania... tylko boje sie ze przy restarcie po upgrejdowaniu jak wywali zas taki numer to może pochrzanic sie wszystko a komp nie mój z grzeczności składam koledzxe tylko 1 raz mnie cos takiego spotyka:| Ile asusów składałem to nigdy mi takiego numeru niw wywineły ;] prosze o jakąś radę.

 

biosik up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:D mam podobny problem tylko ze wystepuje w przy oc processora e2140. Mialem na poczatku bios 0501 i komp chodzil stabilnie na 2.92 (8x366) ale ramow (byly na 733) nie moglem ruszyc ani przez czestotliwosc ani timingi bo wywalal wyzej wymieniony blad bo (AI OVERCLOCKING FAILED). Wiec postanowilem zrobic up biosu na 0806 ale teraz komp dziala co najwyzej na 2.6 (8x333) na wyzszych winda nie wstaje i tylo jest ten blad ale za to ramy teraz mam na 800. Ramy to oczywiscie budzetowe goodramy (pc2-6400 800MHz) za 50zl. temp w stresie w orthosie w 1 konf tynosi gora 55 a w 2 45.

 

Sadzilem ze mozna wiecje wycisnac z tej plyty moze inny bios powinienem zarzucic do tego proca? Macie jakies pomysly?

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bys obnizyl taktowanie ramu do poprzedniej wartosci stosujac dzielnik 1:1?

 

1. teraz mi dosc dobrze komp dziala nie wiesza itd jakies 30min temu orthosa odpalilem ale jak jeszcze wiecej wycisnac z niego?

 

2. napiecie jest na auto i tak w 1 konf w stresie napiecie jest 1.3V w 2 konf jest 1.22V

 

3.Zauwazylem ze teraz nie ma opcji ustwaienia stalego mnoznika w biosie moze wylaczenie EIST lub C1E by pomoglo?

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Takie pytanko. Ile czasu trwa u Was POST? Konkretnie chodzi mi o moment zaraz po wykryciu pamięci RAM, a przed pokazaniem się informacji nt. dysków/napędów. Bo u mnie w tym momencie jest dość długa przerwa, dobre ok 3 sekundy, o min. 2 za dużo ;) W sumie nie przeszkadza mi taka błahostka, ale ciekawi mnie czy płyta tak ma, czy u mnie coś źle ustawione...

 

Ogólnie płyta w porządku... z błahostek troszkę nie podoba mi się to, że w trybie Manual nie działa C1E, (natomiast EIST już ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie płyta w porządku... z błahostek troszkę nie podoba mi się to, że w trybie Manual nie działa C1E, (natomiast EIST już ok).

jak to nie napiecie sie zmienia w "locie" przynajmniej mi zreszta mnoznik tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie (ta pierwsze opcja w zakładce "jumper...") Manual? U mnie nie, co mnie trochę zdziwiło.

Przy Auto i Standard już c1e działa.

1)

EIST - Włączony

C1E - Włączony

e2140@2.92GHz (BIOS 0501) lub e2140@2.6GHz (BIOS 0806)

 

Bluesceeny najczesciej pojawialja się gdy nagle alt+tab z gry(np UT3 lub Crysis cos wymagajacego) do windy zrobi.

 

2)

Jumper free conf.:

AI OC - Manual

CPU RATIO - AUTO

W biosie 0806 nie moge znienic na manual. Wciskam enter i nic sie nie dzieje, menu sie nie rozwija. W 0501 bylo menu z opcjami manual i auto.

 

CPU SPREAD - AUTO

1.22V przy e2140@2.6GHz (BIOS 0806)

1.3V przy e2140@2.92GHz (BIOS 0501)

 

Teraz wyłaczyłem C1E i EIST i bluescreenow nie ma jak narazie:)

edit:

sa i to w windzie przy minimalnym obciazeniu tez ale zadko powiedzmy raz na 20-30 godzin pracy kompa to moze byc problem z zasilaczem a nie plyta? To dosc dziwne bo np Crysis dzilal dobrze 3h i bylo wszystko spoko, ale np alt tab do windy z crysis (z gry nie menu) i wywala bs.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumper free conf.:

AI OC - Manual

CPU RATIO - AUTO

W biosie 0806 nie moge znienic na manual. Wciskam enter i nic sie nie dzieje, menu sie nie rozwija. W 0501 bylo menu z opcjami manual i auto.

Zmiana mnożnika na Biosie 0806 działa prawidłowo (testowane na E2160 i E6300)

W Jumper free conf. nie ustawia się CPU RATIO - Manual tylko wpisuje się tam mnożnik jaki chcemy mieć np jak chcesz mieć mnożnik 7 to wciskasz przycisk 7. Nie ma osobnego menu uruchamianego enterem

 

Teraz wyłaczyłem C1E i EIST i bluescreenow nie ma jak narazie:)

Nie używa się funkcji oszczędzających energię kiedy bawisz się w OC proca.

Wcześniej miałeś bluescreeny ponieważ w momencie wychodzenia z gry CPU przełączał się w tryb oszczędzania energii.

Poczytaj jak działa C1E i EIST to będziesz wiedział dlaczego tak się dzieje.

=================================================

 

Z innej beczki:

Kiedy zwiększam częstotliwość CPU to BIOS ustala coraz mniejsze napięcie. np:

E6300

266x7 - płyta daje prawidłowe napięcie 1.325v

333x7 - 1.25v

400x7 - 1.2v

430x7 - 1.18v

 

Oczywiście można ustalić napięcie na stałe. (teraz śmigam 500x6 przy 1.25v) i nie ma problemu.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi napiecia prawidłowo przyporzadkowuje moze masz inna rev plyty i stąd te różnice

 

W CPU-Z 1.44 mam

Rev. 1.xx

Rev.A2

 

W Jumper free conf. nie ustawia się CPU RATIO - Manual tylko wpisuje się tam mnożnik jaki chcemy mieć np jak chcesz mieć mnożnik 7 to wciskasz przycisk 7. Nie ma osobnego menu uruchamianego enterem

To by troche wyjasnialo... ale jak napialem wczesnij doswiadczylem BS w windowsie z 2 razy.

 

edit zmienilem na 8 :) mysle ze te BS moga byc zwiazane z wlasnie mnoznikiem 7 moze na auto sie zmienial bo ten procesor ma z nim problemy.

 

Jest nowy BIOS 0904. ktos moze testowal?

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, ze P5K ma tylko mostek ICH9 i w związku z tym nie da sie włączyć trybu AHCI w biosie? a jak się nie da włączyć ahci to nie da się zainstalować sterowników do dysku SATA II . Dysk SATA II wtedy chodzi w trybie ATA100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...