Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k Pro

Rekomendowane odpowiedzi

a mam takie pytanko, już jakiś czas mam te mobo i sobie smigam z e6600 24/7 na 3.4Ghz (1.42v) i memki corsarze675@1000mhz(2.24v) ale powyzej 3.6 nie udalo mi się go podniesc a niby powinien chodzić wyżej (jak twierdził poprzedni właściciel, też z pure )

500x6 full stable

 

no i jak z nowymi biosami? zmienia coś na plus? zatrzymałem się na 806 warto zapodać 904 albo 1001?

 

i jeszcze jedno, zawsze flaszowałem programikiem asusa pod XP, a teraz mam tylko vista, podobno jakieś problemy z flaszowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko, już jakiś czas mam te mobo i sobie smigam z e6600 24/7 na 3.4Ghz (1.42v) i memki corsarze675@1000mhz(2.24v) ale powyzej 3.6 nie udalo mi się go podniesc a niby powinien chodzić wyżej (jak twierdził poprzedni właściciel, też z pure )

500x6 full stable

 

no i jak z nowymi biosami? zmienia coś na plus? zatrzymałem się na 806 warto zapodać 904 albo 1001?

 

i jeszcze jedno, zawsze flaszowałem programikiem asusa pod XP, a teraz mam tylko vista, podobno jakieś problemy z flaszowaniem?

500x6=3000 :P wiec czego chcesz wiecej:D

 

Ja tez mam 0806 narazien nie zmieniam z opisow wynika ze sa do obslugi nowych processorow. Ja flasciach!e tej funkcji z biosu ... nie pamietam jak sie nazywa to chyba najmniej konfliktowa opcja:D. z windami to nigdy nic nie widomo a co mowic o viscie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Sprawa wygląda tak ze jak zainstaluje sterowniki do modemu to zaczyna wariowac mi naped DVD tzn wysuwa sie i chowa jak uruchomie przeglądarke.

 

...jak zainstaluje system na AHCI to jak podłącze sie do siecoi przez usb albo p[rzez sieciówke na plycie nagrywarka mi sie wysuwa i wsuwa zmieniałem nagrywarke nagrywarka jest na sata wiec nie wiem op co chodzi prosze o pomoc bios mam 6001

...

 

...ZamienilemP5K pro na P5K-E i jestem zadowolony

A problem jaki mialem z p5k pro był bardzo prosty gryzła sie moja X-fi z tykm asusuem

Własnie kurcze mam podobny problem, tez mam x-fi i nagrywarke na sata, dyski w raid0, i nagrywarka głupieje, tzn co jakis czas wysuwa sie tacka i wsuwa... nawet podczas czytania płytki... oczywiscie na poprzedniej płycie nie było żadnych takich jajek (p5n-e sli)... bios najnowszy 1001, system Vista x86, miał ktos moze cos podobnego i jakos dał rade?

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko dotyczące C2D 8XXX na tej płycie. Czy są jakies problemy z kręceniem? W przybliżeniu jakie FSB osiągacie?

u mnie wlasnie smiga e8200 na 4 Ghz@ 1.27V (1.3v z biosu) czyli to 500fsb, odpalalem juz 4.2Ghz ale memki mi sie skonczyly i dopiero przed paroma godzinami wlozylem cruciale, i w wolnej chwili bede bawil sie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, od paru dni mam nowego kompa, takze mam pare pytan odnosnie tej plyty.

Sprzet podkrecilem tak jak w sygnaturce, procek ma 3,1ghz, napięcie w biosie na cpu ustawilem 1,4. Ramy chodzą na 862mhz, 4-4-4-12, na napięciu 2,04v. Slyszalem tez, ze w biosie ustawienie innych napięć na "Auto" jest bezsensu, bo jak sie podkreca to ponoc one tez rosną.

Tutaj foto ze wszystkimi napięciami: Dołączona grafika.

Fotke robilem wczesniej, takze napiecie na procu jest jak mowilem 1,4v, a na pamieciach 2,04v. Jakie ustawic inne napięcia, zeby nie byly na Auto? I czy faktycznie lepiej je ustawic ręcznie, czy zostawić na Auto?

 

I jeszcze jedna sprawa. Tutaj foto:

Dołączona grafika

Foto tez robione wczesniej, takze teraz mam ustawione: FSB - 345, mnożnik - 9x, pcie frequency - 100, ramy to jak juz wczesniej mowilem latają na 862mhz @ 2,04v. I tutaj moje pytanie odnosnie ustawień timingów pamięci. Ta płyta posiada więcej niz 4 podstawowe timingi pamięci, ktore jak widac ustawilem na 4-4-4-12. Jak ustawic inne timingi? Czy moze lepiej zostawic na Auto?

Czekam na odpowiedz, pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko dotyczące C2D 8XXX na tej płycie. Czy są jakies problemy z kręceniem? W przybliżeniu jakie FSB osiągacie?

P35 ogolnie srednio sie lubi z E8xxx glownie ze wzgledu na parametry gtl. Mialem na tej plycie E8400 i z oc bylo dosc kiepsko - ledwo ponad 5100MHz stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewna uwagę jak by ktoś chciał zamontować Pentagram Freezone KARAKORUM HP-120 na tej pylcie to przeszkadza temu radiator nad procę. Lecz ucięcie kawałek tego radiatora rozwiązuje problem. 2 uwaga to ze po tej operacji siadł mi kontroler IDE :(. Czy zakup kontrolera pod złącze PCI rozwiąże problem? czy to coś innego mogło tez paść.

 

Karak wymiata temp w stresie spadło o mniej więcej 20st ciekawe jest to tez ze na 1k i 2k temp w otrhosie jest taki prawie taki sam (41st roznica 2-3st na kozysc 2k) w TAT zreszta tez. proca teraz mam jeszcze na 2.7GHz ale niebawem sprobuje więcej z niego wycisnąć zapewne przy wiekszych taktach bedzie wieksza roznica.

 

Wracajc do sprawy kontrolera IDE sa jakies pomysly?

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie rozczarował mnie ten Asus. Moja sztuka nie potrafi osiągnąć stabilnego FSB na poziomie ~500MHz (procesor i pamięć wykluczone z kręgu podejrzanych). Dodatkowo, gdy ustawię na NB napięcie powyżej 1,5V, pada mi macierz dyskowa, a płyta nie jest w stanie się podnieść. Może macie jakiś sposób na to nieszczęsne FSB w Asusie (jadę na biosie 1001, ale na serii 9xx i 8xx różnic nie było)?

Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To procesor, nie plyta. Ewentualnie bios.

Procesor mam już drugi - selekt od ExtremeAddicta, Ram także nowy (na fsb 333 ram bez problemu robi 1100, po przestawieniu na 500 wszystko wywala się po paru minutach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam już drugi - selekt od ExtremeAddicta, Ram także nowy (na fsb 333 ram bez problemu robi 1100, po przestawieniu na 500 wszystko wywala się po paru minutach)

również mam selekta od addicta e8200 i jade sobie 24/7 na 4Ghz z 1.3V bios , owej płycie p5k pro, pamięci crucial lanfest 1000mhz cl4, FSB 1.32V

 

może pokombinuj z GLTami

 

dziś też zrobiłem sesje z markiem 2001 i pojechalem z tym prockiem 4.2Ghz z czyli 525fsb na 1.37V( w sumie mniej nie probowałem dać xD ) pamieci 1050mhz cl4, Vfsb jak wyzej , NB I SB na auto

 

http://img139.imageshack.us/img139/3439/2001nt1.jpg

 

:)

 

a i biosek mam 0806

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam selekta od addicta e8200 i jade sobie 24/7 na 4Ghz z 1.3V bios , owej płycie p5k pro, pamięci crucial lanfest 1000mhz cl4, FSB 1.32V

 

może pokombinuj z GLTami

 

dziś też zrobiłem sesje z markiem 2001 i pojechalem z tym prockiem 4.2Ghz z czyli 525fsb na 1.37V( w sumie mniej nie probowałem dać xD ) pamieci 1050mhz cl4, Vfsb jak wyzej , NB I SB na auto

 

http://img139.imageshack.us/img139/3439/2001nt1.jpg

 

:)

 

a i biosek mam 0806

Znajdziesz chwilę aby podac mi swoje ustawienia GTL i resztę z zakładki Advanced (ustawienia napięć itp)? z góry dziękuję.

Nie mam już pomysłów jak zmusić dziada (MOBO) do stabilnej pracy z FSB >490MHz. Przerobiłem wszystkie biosy od 60x do 1001 - bez rezultatu. Dziwne jest to, że przy ustawieniu 1,55V na NB płyta nie wstaje... (a mostek jest porządnie chłodzony nawiewem ze 120ki i przesmarowany). A i jakie temperatury raportuja ci programy przy tych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze mocniejszy zasilator, aby się upewnić (obecnie za elektrownię robi Delta 400W z trzema liniami 12V - napięcia na 12 i 5 V stabilne jak skała [miernik], inne według monitoringu mobo także). Kurczę, procek jest fajny, ale z tym Asusem już się chyba nie polubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz chwilę aby podac mi swoje ustawienia GTL i resztę z zakładki Advanced (ustawienia napięć itp)? z góry dziękuję.

Nie mam już pomysłów jak zmusić dziada (MOBO) do stabilnej pracy z FSB >490MHz. Przerobiłem wszystkie biosy od 60x do 1001 - bez rezultatu. Dziwne jest to, że przy ustawieniu 1,55V na NB płyta nie wstaje... (a mostek jest porządnie chłodzony nawiewem ze 120ki i przesmarowany). A i jakie temperatury raportuja ci programy przy tych ustawieniach?

 

takie Vmb niema sensu

 

obczaj moje ustawienia

 

Dołączona grafika

 

to pod 4Ghz 500x8 i 1000mhz cl5 pamiec

 

do 4.2 tylko podnosze Vcore, reszte zostawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktos nowy bios? 1002 (2008/05/30 update) ??

 

BIOS update file for P5K Pro (Version 1002)

1.Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

2. Enhance compatibility with certain memory module.

3. Enhance stability with certain FSB 1600MHZ CPU when overclocking.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek witam wszystkich :smile2:

 

u mnie wygląda to tak

 

P5K PRO + E6300 + Tagan 530w + Zalman 9700

 

2x 1gb Kingston 1150 mhz (5-5-5-15 / 2,3v)

 

FSB 440 tyle dało sie max na napięciu 1,35v

 

napięcia mostków nie ruszałem na Auto

 

martwi mnie tylko temp. MB o ile to co pokazuje Everest jest miarodajne innej możliwości nie mam sprawdzenia

 

zastanawia mnie po co kupiłem takie pamięci skoro 1:1 na razie MAX to 880mhz

 

najbardziej satysfakcjonowały by mnie ustawienia pamięci na 1150 i procesor w okolicach 2,3ghz ale nie mogę do tego dojść

 

przez dziwne ustawienia FSB tak jak ktoś już wcześniej napisał tak samo wywaliłem macierz

 

zauważyłem ze jak przesadzę z ustawieniami to wisi na detekcji macierzy

 

co daje zmiana FSB STRAP to North Bridge ? aktualnie mam na Auto

 

BIOS 1002

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co daje zmiana FSB STRAP to North Bridge ? aktualnie mam na Auto

A szukać/czytać nie umiesz?

 

Ustaw strap na 400 i dojedziesz z FSB>500MHz

tylko wtedy masz mniej ustawień taktowania pamięci...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukać/czytać nie umiesz?

 

Ustaw strap na 400 i dojedziesz z FSB>500MHz

tylko wtedy masz mniej ustawień taktowania pamięci...

Wcale nie powiedziane, że dojdzie do FSB =>500MHz... patrz mój przypadek. Absolutne maksimum to 485MHz (na procku, który na innych płytach robi 4,3 GHz z palcem w...). A macierz wywala u mnie jak ustawię napięcie mostka północnego na więcej niż 1,49V (za każdym razem). Asus za jakiś czas ląduje na Allegro - pierwsza i ostatnia płyta tego producenta w mojej budzie. Na Foxconnie (P35) znajomego cały mój zestaw lata na 4Ghz przy Vcore = 1,26V (niżej nie próbowałme, bo nie było czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam prosbe o pomoc bo nie wiem juz nie wiem co robie zle . Moj config to q6600 g0 , p5k-pro (bios 0806) , geforce 7600 gt , pamiec ram 2x2gb bufallo 667 mhz , zasilacz corsair HX520W . Moj problem polega na tym ze nie moge zrobic stabilnych 3 ghz , ustawiam fsb na 333 , multipler na 9x , wylaczam c1e support , napieciami tez sie bawilem (od 1.2500 do 1.4000 v-core) , timingi mam 5-5-5-15 ustawione na auto (napiecie dawalem do 1.9 bo to noname i nie wiem czy nie uszkodze). Nie ruszalem napiec NB ani SB . Po chwili orthosa wywala bledy , a po jakiejs noooo minucie bsod . Prosze o pomoc co robie zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą, mianowicie próbowałem możliwości mojego sprzętu no i po pewnym czasie po napisie "Checking NVRAM" zaczął się pojawiać błąd "NOT ENOUGH SPACE IN RUNTIME AREA!!! SMBIOS DATA WILL NOT BE AVAILABLE" po czym przyciskam F1 i wszystko włącza się normalnie , szukałem odpowiedzi na moje zagadnienie ale nic ciekawego nie znalazłem. Próbowałem już resetować BIOS i go updateować ale nie pomogło. Jakby ktoś znał rozwiązanie proszę o podzielenie się nim. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze nie potrafie ustawic napiecia , stad te bluescreeny , nawet jak w biosie ustawie 1.37 to w cpuzie jest maxymalnie 1.256 co musze wlaczyc/wylaczyc zeby wreszcie ustawil to napiecie ?? Plizzzz pomocy!! P5K-PRO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w CPU-Z nigdy chyba nie zobaczysz właściwego napięcia tylko wahania napięcia możesz dobrze zobaczyć, spróbuj ustawić alfa timingi pamięci ręcznie ustaw im dzielnik 1:1 i wtedy podnoś FSB ale z tego co piszesz to wydaje mi się że pamięci ci powodują BSOD bo są no-name napięcia NB i SB ustaw tak, że NB na pierwszą pozycję na jakiej pokaże się żółty kolor napięcia, a SB ustaw na maks (chyba 1.20) jeszcze z PLL zrób tak jak z NB, no i wyłącz EIST jeśli tego nie zrobiłeś i zmacaj pamięci jak są bardzo ciepłe to daj nawiew może coś pomoże ale raczej zainwestuj w markowe

Edytowane przez john_ny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutne maksimum to 485MHz (na procku, który na innych płytach robi 4,3 GHz z palcem w...).

Napisze jeszcze raz bo widze ze nie zrozumiales. To jest wina procesora a nie płyty. To ze na 965P robi xxxx mhz to nie oznacza, ze na P35 bedzie tak działał, bo starsze plyty maja zupelnie inne wartosci napiecia GTL. Sprawdz jakiegoś dobrego procka 65nm na P5K Pro, a fsb 600 nie bedzie stanowic problemu.

 

Sprawdz tez czy tak niskie fsb spowodowane nie jest zbyt ostrym PL, ustaw np na 8.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz bo widze ze nie zrozumiales. To jest wina procesora a nie płyty. To ze na 965P robi xxxx mhz to nie oznacza, ze na P35 bedzie tak działał, bo starsze plyty maja zupelnie inne wartosci napiecia GTL. Sprawdz jakiegoś dobrego procka 65nm na P5K Pro, a fsb 600 nie bedzie stanowic problemu.

 

Sprawdz tez czy tak niskie fsb spowodowane nie jest zbyt ostrym PL, ustaw np na 8.

To ja jeszcze raz napiszę, że na Foxconnie na tym samym chipsecie (P35) ten procesor robi 4GHz bez problemu... ewidentnie mobo sobie nie radzi, a nie procesor. Co ciekawe całość bootuje nawet na 520FSB i wchodzi do Windowsa, smallFFTs w Orthosie przechodzi do oporu, a Blend wywala po kilku minutach przy FSB z przedziału 485-520. Przy czym podkreślam, że cała sytuacja jest niezależna od mnożnika, a RAM spokojnie robi 1040MHz (no i czterofazowy Foxconn daje radę...).

 

Edit: ta płyta ma minimalne VTT=1,2V ... a na Wolfdale'ach domyślnie jest 1.1V, prawda?

Do cwaniaka666 - FSB Termination Voltage (VTT właśnie) masz wyższe niż Vcore, a to prosta droga do zgonu 45Nm procesorów

Edytowane przez Blade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...