Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja dla potomnych. Karakorum na tą płytę wchodzi z wielkim bólem. Wymaga najpierw odgięcia radiatora na NB, a potem odgięcia radiatora na sekcji zasilania, przy czym ten radiator bez spiłowania nie wraca już do normalnej pozycji.

 

Tak więc można, ale ogólnie w porównaniu do AC jest masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja gwoli formalności zaznaczę, że ostatni bios + ostatnie drivery od x-fi + ostatnie drivery od intela + cholera wie co jeszcze rozwiazały sygnalizowany wcześniej, nie tylko przeze mnie, problem gryzienia sie p5k pro z X-fi i nagrywarkami na sata , objawiającym się samoczynnym wysuwaniem sie tacki napedu pod windą. Po reinstalce systemu problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z bootem na tej płycie oraz na jej gorszej wersji (P5K SE/EPU). Nie odpala HirensBoot (próbowalem kilka wersji) oraz kilku linuxów (w tym ubuntu6.xx i GParteda). Próbowałem różnych opcji w biosie oraz updatowałem go jednak nic ine pomaga. Przy hirensbootcie tylko mruga wiersz zachęty i komputer piszczy z głośnika systemowego. A linux wybija błąd z dostępem do jakiegoś pliku na CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z bootem na tej płycie oraz na jej gorszej wersji (P5K SE/EPU). Nie odpala HirensBoot (próbowalem kilka wersji) oraz kilku linuxów (w tym ubuntu6.xx i GParteda). Próbowałem różnych opcji w biosie oraz updatowałem go jednak nic ine pomaga. Przy hirensbootcie tylko mruga wiersz zachęty i komputer piszczy z głośnika systemowego. A linux wybija błąd z dostępem do jakiegoś pliku na CD.

U mnie edycje linuxa liveCD działają normalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem z "zamrazaniem" systemu w momencie uruchomienia testu Prime Orthos Blend stress Cpu and Ram

po kilku sekundach zawiesza system (zamraża)

Co ciekawe test Small Ftts stres Cpu przechodzi bez problemu (46min)

Tak samo jest z Large in place Ffts stres some ram

w/w czynności występuja przy ustawieniach płyty deflaut jak i podkreceniu

prosze o jakies podpowiedzi

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś na tej płycie Thermalright ULTRA-120A?

Jak z montażem?

Na stonce jest napisane, że pasuje do większości płyt (z wyjątkiem jakiś modeli Gigabyte), ale wolę się upewnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakiś problem z RAM. Odpalić jakiś program testowy (np MemTest) i przelecieć całą pamięć. Być może płyta ustawia zbyt agresywne pamięci.

Pamieci są dobre sprawdzalem timingi i jest 5-5-5-15 test tes przechodzą

Miałem 2 x gb pamieci ale wyjąlem jedną bo koledze pożyczyłem czy to moze miec wpływ na takie zachowanie?

Mam Viste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś na tej płycie Thermalright ULTRA-120A?

Jak z montażem?

Na stonce jest napisane, że pasuje do większości płyt (z wyjątkiem jakiś modeli Gigabyte), ale wolę się upewnić...

Ja mam Thermalright ULTRA-120 Extreme. Wszedl elegancko. Montaz bezproblemowy - wszystko pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiem asus P5K Pro i teraz pytanie do znawców.

Jaki BIOS mam na niego wgrać?

Najnowszy?

czy może jakiś starszy?

Prosze o odp.

(prosze o uzasadnienie odp)

Z góry dzięki.

najnowszy 1202 bo jak porawia wszystkie niedociągnięcia dotąd

i ten mam wgrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zarzuciłem BIOS 1202 i mam taki problem jak widać na fotce coś dziwnego jest z odczyem temp roznica ~15st ktory pogram podaje bliższe rzeczywistemu wskazanie, Wczesniej na boisie 0806 probe(PC Probe II V1.04.23) wskazywal taka sama temp jak TAT czyli ta nizsza. O co tu chodzi? Zrobilem tez up'a AI Suite do v1.03.29 temp jest w nim taki jak w probe czyli +15st

Dołączona grafika

 

mysle ze 25st w idle to moze byc faktyczna wartosc bo troche zimno u mnie :P wiec jak to dziala programy od asusa biora dane z biosu a inne bezposrednio z sensora bo dane z sensora sa takie same jak na starym biosie a i jeszcze w RealTemp 2.7 temp byla mniejsza o 15st czyli jak wczesniej wszystko bylo

 

EDIT:

 

ten bios wyeliminował podwójny start w końcu :D

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 0806

 

edit:

na forum asus'owym od tej plyty pisza ze to moze byc zwiazane z obsadzeniem pierwszych bankow pamieci. 2 sparawa czy moze ktos mial problem z czarnym ekranem podczas startu windowsa (kiedy pokazuje sie logo windowsa), na asusowym form pisza ze to moze byc od dysku sata ktos moze mial tu podobne problemy. I mam pytanie czy ktos moze testowal jak plytka wypada w starciu z Q6600 lub innym quadem?

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najlepszy bios? bo mam e8400 i bios 601 i wszystko ladnie smiga i ram ponad 1200mhz ale montuje q9550 i jakbym musial wrzucac nowszy bios to jaki najlepiej zeby dobrze krecil proca i pamieci i wszystko bylo git ;) z gory dzieki za odp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że pare osób już robiło upgrade biosu.

Mam problem z kumpla kompem, no więc właściwie to on ma problem ;)

P5K Pro + E8200 + Geil Dragon 2x2 + 8800GT.

 

I teraz tak, cyrki się dzieją. Komputer potrafi się wyłączyć jeszcze zanim zacznie pokazywać POST, ew. się zrestartuje i leci już normalnie. Dziwne akcje z grafiką, typu różowy ekran przez chwilę. I co najlepsze (i jak widziałem częste) problem z mikrofonem w x-fi extreme audio.

 

Bios 0602 czy jakoś tak ;) W każdym razie dosyć stary. Więc ściągnałem wczoraj najnowszy i zonk. Nie da rady upgrade'u zrobić.

 

Spod windy wygląda to tak: uruchamiam soft, ładuję mu z pliku i nic..stoi stoi stoi po minucie wywali ekran z szukajką pliku, no i okey, daję next i prosi o jakieś logo (w ustawieniach opcja zmiany loga jest odhaczona, a jednak prosi :/ ) No i nie mogę przejść dalej, bo mimo tego co na sieci wyczytałem to żadnego bmp ani jpg nie widzi.

 

Spróbowałem więc EZFlashem....startuje, ładuje ekran i nic..TAB, B, nawet ESC nie reagują. Nie da się zrobić kompletnie nic.

 

Kolejna opcja Pendrive, bootuje, daje mu komendy jak prosi, ale albo ich nie rozumiem i źle to robię (najpewniejsza opcja ;) ) albo coś również nie chce działać.

 

Licze na Waszą pomoc, mam nadzieję, usunąć flashem problemy z kompem, występują od początku, a części osobno działające są sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o takim cyrku jeszcze...

rejestrator dźwieku wywala po zapisie brak wolnej pamięci coś tam coś tam, jutro mogę screena strzelić ;] Po wyjęciu kostki ram problem ustaje, ale mic nie nagrywa wciąz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy bios 1301

 

P5K Pro BIOS 1301

1. Adjust Option ROM scanning order such that the southbridge RAID volume would not disappear when plugging an add-on SCSI card.

2. Fix display priority may be incorrect when plugging two PCIE VGA cards.

3. Fix sometimes the system may wait about 30 seconds to boot into OS when many USB devices are connected to the system.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum łatwo nie wejdzie na ta płytę będziesz musiał coś zrobić z radiatorem podobno samo odwrócenie powinno rozwiązać problem ale nie wiem ja spiłowałem go trochę i weszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o BIOS w wersji 1202 i BIOS 1301.

Nie wiem co jest przyczyna ale po zmianie na 1202 temperatura mojego e8400 bez OC wynosi po okolo 50 stopni na rdzeniach w idle.sprobowalem 1301 i jest zupelnie tak samo.

Wczesniej podkrecalem swojego e8400 do okolic 4 Ghz to w stresie w orthosie mialem na prio 9 80 stopni a w idle okolo 44 stopni.

Teraz na 3 Ghz mam w idle okolo 50 stopni.

Nie jestem pewien czy uwalilem proca czy to przez zmiane Biosu na nowszy,wyczytalem gdzies tu na forum ze bios 1202 zawyza temperature i to sporo tylko czy to jest prawda???

 

Prosba czy moze ktos podac linka z opisem jak mozna wgrac bios wczesniejszy gdy ma sie juz nowszy tak zwane downgrage jak sie nie myle.

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o BIOS w wersji 1202 i BIOS 1301.

Nie wiem co jest przyczyna ale po zmianie na 1202 temperatura mojego e8400 bez OC wynosi po okolo 50 stopni na rdzeniach w idle.sprobowalem 1301 i jest zupelnie tak samo.

Wczesniej podkrecalem swojego e8400 do okolic 4 Ghz to w stresie w orthosie mialem na prio 9 80 stopni a w idle okolo 44 stopni.

Teraz na 3 Ghz mam w idle okolo 50 stopni.

Nie jestem pewien czy uwalilem proca czy to przez zmiane Biosu na nowszy,wyczytalem gdzies tu na forum ze bios 1202 zawyza temperature i to sporo tylko czy to jest prawda???

 

Prosba czy moze ktos podac linka z opisem jak mozna wgrac bios wczesniejszy gdy ma sie juz nowszy tak zwane downgrage jak sie nie myle.

 

Z gory dzieki

Mierz temperatury Core Tempem. Odczyty z biosu są "poglądowe" i nie należy się nimi specjalnie kierować.

 

 

 

Co do płyty, dosięgną mnie problem związany z przełączaniem sie PCI-e w tryb x1 po zwiększeniu napięcia na NB (>1,4V). Ogranicza to zdecydowanie zabawę w smarki. Czy ten problem da się jakość obejść ?

 

Kolejne pytanie czy którys z biosów daje możliość bardziej "drobiazgowego" doboru napięcia na NB. Bo obecny skok wynoszący aż 0,15V to zdecydowania za dużo jak na mnie :<. NB na 1,4 i tak strasznie się grzeje. Obawiam się, że >1,5V może uszkodzić płytę

Edytowane przez neq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierz temperatury Core Tempem. Odczyty z biosu są "poglądowe" i nie należy się nimi specjalnie kierować.

 

 

 

Co do płyty, dosięgną mnie problem związany z przełączaniem sie PCI-e w tryb x1 po zwiększeniu napięcia na NB (>1,4V). Ogranicza to zdecydowanie zabawę w smarki. Czy ten problem da się jakość obejść ?

 

Kolejne pytanie czy którys z biosów daje możliość bardziej "drobiazgowego" doboru napięcia na NB. Bo obecny skok wynoszący aż 0,15V to zdecydowania za dużo jak na mnie :<. NB na 1,4 i tak strasznie się grzeje. Obawiam się, że >1,5V może uszkodzić płytę

ja na NB na auto jade. a pci-e spectrum itp po wylaczales? jest tam kilka opcji co podobno zwiekszaja stablinosc wyzszych czestotliwosci FSB ale jakos tego nie odczulem moze powyzej 400 takie rzeczy:) u mnie np proc sie juz mocno grzeje przy 3.6GHz to juz ponad 1.52 trzeba bylo by dawac wiec za bardzo nie kombinowalem co do temperatur to ostatni dobry to chyba 08xx downgreate tak samo jak upa sie robi ja z pena w biosu zawsze robie

 

ale ostatni bios jest najlepszy i tak 1303

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na NB na auto jade. a pci-e spectrum itp po wylaczales? jest tam kilka opcji co podobno zwiekszaja stablinosc wyzszych czestotliwosci FSB ale jakos tego nie odczulem moze powyzej 400 takie rzeczy:) u mnie np proc sie juz mocno grzeje przy 3.6GHz to juz ponad 1.52 trzeba bylo by dawac wiec za bardzo nie kombinowalem co do temperatur to ostatni dobry to chyba 08xx downgreate tak samo jak upa sie robi ja z pena w biosu zawsze robie

 

ale ostatni bios jest najlepszy i tak 1303

PCI-spectrum wyłączone.

 

Generalnie komp wstaje na wyższym napięciu NB. Myślę, że do max FSB płyty jeszcze trochę mi zostało. Problem leży w przestawiającej się PCI-E na x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem tez temperature za pomoca core temp i tak samo 47,48 stopni na rdzeniach.Troche duzo tym bardziej ze puscilem e8400 na 1.18v i do tego zero OC. Wczesniej chodzil mi na 4Ghz to w idle nie przekraczal mi 50 stopni na rdzeniach przy voltowaniu go na 1.28-1.3v .Nie wiem czy uwalilem proca czy ten nowy bios zawyza temperature.

Jak jest z tymi temperaturami u was,nie macie wyzszych po zmianie na nowy bios???

Ktos pisal wczesniej w tym temacie ze nowy bios zawyza mu temperature na p5k pro,prosze tylko o potwierdzenie.

 

 

 

Mierz temperatury Core Tempem. Odczyty z biosu są "poglądowe" i nie należy się nimi specjalnie kierować.

 

 

 

Co do płyty, dosięgną mnie problem związany z przełączaniem sie PCI-e w tryb x1 po zwiększeniu napięcia na NB (>1,4V). Ogranicza to zdecydowanie zabawę w smarki. Czy ten problem da się jakość obejść ?

 

Kolejne pytanie czy którys z biosów daje możliość bardziej "drobiazgowego" doboru napięcia na NB. Bo obecny skok wynoszący aż 0,15V to zdecydowania za dużo jak na mnie :<. NB na 1,4 i tak strasznie się grzeje. Obawiam się, że >1,5V może uszkodzić płytę

 

Sprobuj przestawic taktowanie pcie na 102 to moze ci przestanie sie przelaczac w tryb x1 ten problem byl opisywany na innych forach i to niby pomoglo.Daj znac czy to cos u ciebie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem tez temperature za pomoca core temp i tak samo 47,48 stopni na rdzeniach.Troche duzo tym bardziej ze puscilem e8400 na 1.18v i do tego zero OC. Wczesniej chodzil mi na 4Ghz to w idle nie przekraczal mi 50 stopni na rdzeniach przy voltowaniu go na 1.28-1.3v .Nie wiem czy uwalilem proca czy ten nowy bios zawyza temperature.

Jak jest z tymi temperaturami u was,nie macie wyzszych po zmianie na nowy bios???

Ktos pisal wczesniej w tym temacie ze nowy bios zawyza mu temperature na p5k pro,prosze tylko o potwierdzenie.

 

 

 

 

 

 

Sprobuj przestawic taktowanie pcie na 102 to moze ci przestanie sie przelaczac w tryb x1 ten problem byl opisywany na innych forach i to niby pomoglo.Daj znac czy to cos u ciebie zmienilo.

 

taktowanie PCIe przestawiałem na 105, niestety nie pomagało dzisiaj może jeszcze przetestuje wszystkie warianty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...