Skocz do zawartości
wookie85

Wc By Wookie Rev 4.000000

Rekomendowane odpowiedzi

musialem drugi raz posta pisac co za @#^@^&

 

post-147300-1198327240_thumb.jpg

post-147300-1198327312_thumb.jpg

post-147300-1198327333_thumb.jpg

post-147300-1198327353_thumb.jpg

post-147300-1198327382_thumb.jpg

post-147300-1198327406_thumb.jpg

post-147300-1198327445_thumb.jpg

post-147300-1198327464_thumb.jpg

post-147300-1198327479_thumb.jpg

 

teraz opis ;]

 

bloczki mnp pirson pro cpu i gpu , channel pro na sb , pompka bw , chlodnica bw alu 123 + 3x acutake fan , plun feeser , dupny rez thermala , weze inovate i celfast poki co , zalman stg1

 

sb nie zamontowany bo niestety potrzeba zlaczek katowych ych a juz nie mialem czasu zamawiac i znow czekac wiec przy nastepnym upgradzie zaloze , przydza mi sie tez dwie sztuki do chlodnicy ( + kolanka )

 

rez do [gluteus maximus] bo nijak nie ulatwil zalewania ukladu ani odpowietrzenia gdyby nie odpowietrznik w pompce to kaszaniasto by bylo , moj brak doswiadczeni zrobil swoje jednak rez bez korka jest do [gluteus maximus] jeszcze w takim miejscu ech czlowiek na bledach sie uczy

 

temp coz poki co instaluje soft ale z biose cpu ponad 50 stopni :/ albo blad albo cos do [gluteus maximus] , bede sprawdzal moze zle zamontowany bloczek ( jest cieply a przy poprzednim zalewniu na gigusiu n650 , zamiast gpu sb blok - calosc byla chlodna i bylo ok )

 

chlodnica jak widac dala rade na tyle , na dole zmiescila sie muzycza i tuner oraz miejsce na podlaczenie , dwa dolne wiatraki dmuchaja ( wpada w wiekszosci przez otwory powietrze do budy , chlodne ) gorny ciagnie bo zanim dmucha wentyl od zasilki ( mocno sie nie grzeje wiec nie powinna podniesc zbytnio temp uklady ale to sie okaze , moze przez to tak proc grzeje ale szczerze watpie )

 

na sekcje zasilania grafy radiator poki co taki az sie wstydzie ;] zmienie na cos ladniejszego

 

do zmian :

 

- zalozyc blok na sb

- 4 zlaczki katowe + kolanka

- normalny rez z korkiem ( albo bede robil albo kupie )

- matana spod pod nia kable , moze gdzies jeszcze wyloze

- dysk do scythe quiet drive ( w sumie bede dwa dyski wiec dwa do pudla pojda )

 

no i chyba tyle poki co ;]

 

aha zapomnialem ;p podziekowania dla kynka za rabat na bloczki ;] , calosc koszt ok 750 zl jak podliczalem ( z przesylkami ( bloki kyniek , rez jakis tam sklep , reszta coolong.pl ) + 100 zl za druga pompke heh mam nadzieje ze dostane zwrot za ta pierwsza albo na cos mi ja wymienia ;]

post-147300-1198327507_thumb.jpg

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poukładaj kable to będzie ładnie wyglądać.

 

 

Hmmm chłodnice alu są białe czy to moje oczy kłamią ? Sądziłem , że są zawsze szare , aluminowe ale nei białe :o

 

ps. dodam iz jestem trzeźwy i chyba dobrze widze

 

ps.

 

jak wentylatory , ciche ?

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodnica na bialo pomalowana dobrze widzisz ;] , wentyle ciche na 12v wzglednie tez

 

katowe bede jak mowilem nie mialem skad teraz nabyc takich a nie mam co sie bawic w wysylki przed samymi swietami ;]

 

kable tak no coz mowie o tych od zasilacza ? ciezko bedzie bo sa sztywne ( to jedyna wada tej zasilki ;] ) ale jak juz odpowiednio zamontuje dyski i ostatecznie zloze uklad z 3 blokiem to badziej je uporzadkuje , te na dole jak pisalem znajda sie pod mata wiec w ogole ich nie bedzie

 

temp zarzuce niec pozniej

 

czemu kolorowo ? sa tylko dwa kolorki ;] kable standardowo wszystkie uv wiec specjalnie nie moge ich sie pozbyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalamanie jest nie wielkie , przeplyw ok , odkrecilem blok przesmarowalem jeszcze raz w sumie powinna wygrzac sie pasta , temp ok 39 teraz pokazuje , coz spr male oc ale zaczyna miec ta plyta wkur@#^ .... , z poprzednia plyta ( gigabyte n650slids4 ) tem proca ponizej 30 w idle , moze to grafa podnosi tak temp ? ale wtedy byl chanel na sb zalozony a sb w gigusiu mocno sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sam nie wiem teraz juz niestety tylko programowo moge to sprawdzic , spr innym programem , chociaz bios raczej dobrze pokazuje

 

czy to mozliwe ze przy takim ulozeniu chlodnicy plyn nie przeplyw przez cala tylko dolna czescia np przez temp wyzszy ? teraz to rozne mi rzeczy przychodza do glowy

 

jesli to sie nie zmieni to po swietach zakladajac na sb zaloze nowe weze calosc przeczyszcze

 

edit

 

kaszana , core temp w idlu przy procu na 2,5g i 1,385v pokazuje 50 stopni w stresie dobija do 80...

 

cpu-z pokazuje votage 2,672 lol ( chyba musze nowsza wersje sciagnac... )

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp idle przy 1,8 to 40 stopni wiec nadal do [gluteus maximus] , grafa ( tryb 2d ) to 30 stopni no nic , poki co sypie sie dysk chyba :/ temp roznie z 43 na 60 podczas normalnej pracy i mam z nim problemy wiec nie potestuje kompai ukladu do czasu zmiany dysku , moze zdaze do tego czasu rez skleic i zlaczki wymienic w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duże wątpliwości do pomysłu montowania takiej chłodnicy z tyłu budy. Chłodnica blokuje prawie wszystkie sloty PCI. Trudno oczyścić z kurzu tą część chłodnicy która jest od strony budy. Malowanie na biało pogarsza oddawanie ciepła przez chłodnicę. Osoba oglądająca chłodnicę widzi niedomalowania na lamelach, które nie prezentują się estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp w idle 45 jak chwile wygrzla dysk oczywiscie juz pod 60 dochodzi...

 

malowanie nie wplynelo na temp jak pisalem wczesniej byla ponizej 30

wyglada dobrze z bliska , nie podobala mi sie szara stad malowanie

 

chlodnica nie blokuje zadnego slotu pci ( 3 szt ) blokuje pcie karty w polowie wiec nie ma to znaczeni

sprawdze sytuacje tak jak byla ostatnio zamocowana i zobacze czy ma to wplyw na temp

 

zamontowalem tak bo nie chcialem zadnych nadstawek ani podstawke ale jesli okaze sie ze win lezy po stronie takiego montazu to wyladuje na dnie budy i wytne otwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie temp w idle 40 stopni , chlodnica lezy na podlodze

czy nadal wysoka temp moze byc wina zapowietrzenia ? np samego bloku cpu ? pomimo ze uklad pracuje w rezie plyn a korek od pompki odkrecony babelki sie zbieraja , czy jakies drobne nieszczelnosci moga powodowac naplyw powietrza ? jak to dokladnie odpowietrzyc ? zastanawiam sie moze to grafa tak podnosci temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak poki co typko apogee gtx i chlodnica jedna bwa ultimate ( 3x akasa + 3x acutake , i tylko na chwile obecna 4szt chodza na 5v , brak przejsciowek ;] , pompka laing ddc 1+t z topem i rezem alphacool , weze 8/10 zlaczki wtykowe. Glownie poki co zrobilem porzadek z buda i kablami.

 

Docelowo bedzie bloki na grafe i sb oraz druga chlodnica , robie cos w stylu dimka czyli podstawka gdzie beda chlodnice , poki co nieco brak kasy zmusil mnie do zwolnienia tempa ;] , no i 12x wentyli , 6sz na 12v dmuchaja a 6szt 5v wyciagaja ( jeszcze zobacze jak bedzie z glosnoscia bo jak teraz 4x 5v i pompka 5v jest totalna cisza )

 

pamiatki jeszcze lanfesty ale po weekendzie 4szt mushkinow sp2 wiec nie bedzie sie ladnie swiecic ;]

 

mam droche dupna zasilke a dokladnie kable , ciezko ulozyc ten zasilajacy :/ nie ma pod karte i pod sate ale z drugiej strony zasilka jest super , bardzo dobra szkoda zmienic , chociaz moglbym lepiej kable ulozyc

 

buda srednio nadaje sie pod wc ;]

 

w dole budy dwa otwory - jedno po weze a drugie pod kabel zasilajacy wentyle

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

nie ladnie ukladaja sie kabelki pod mata na dole ( jeszcze nie przyklejalem ) ona cienka jest niestety musze nad czyms grubszym pomysle , i za dlugi wzialem kable sata - 100cm heh a starczyly by 50 cm ;] ,moze jeszcze zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra :mur: idle nie krecony ....43 :D , jednak trzeba szlif proca zrobic bo zle lezy , ktos radzil bez sprezynek blok i ten jest bez ale [gluteus maximus] jasiu. Swoja droga troske dziwne , pierwszy wc ze stara plyta wszystko ok a pozniej po zmianie plyty [gluteus maximus] , moglem w jakis sposob uszkodzic czape procka ? Jak zdejmowalem prison faktycznie pasta byla tylko na brzegach bloczku wiec cos nie tak , za tydzien jak juz bedzie drucha chlodnica i bloki to dokladnie procka sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/105/49001c40b8ea6f03.jpg a to powietrze to co tu robi?na wylocie od pompy w dodatku. Sprawdź lepiej dokładnie czy nie ma nigdzie bąbelków;)

na tym foto komp nie byl podlaczony nawet...

 

oring przy zlaczkach ? jest gruby ( + ten ze zlaczki +

 

Zrobilem szlif proca , faktycznie srodek byl nieco wklesniety , zonk w tym ze uklad zmontowalem , odpalilem , dziala , cieknie zlaczka,wylaczylem , poprawilem , odpalilem i nie dziala :/ monitor nie odapal a sygnal dochodzi , polecial feser na karte ale wszystko wytarte do sucha nadal zonk , nie wiem czy to plyta czy karta ech

 

zdazylem looknac w biose temp proca i nadal cos 40 :/... chyba zmienie ta plyte bo odkad ja mam to problemy kuzwa

 

teraz wyglada to tak :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wentyle wystają poza obrys ?

 

edit: pomaluj na czarno te suwaki od szybkiego montażu, czarny matt MOTIP'a ładnie je kryje i sie nie ściera ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie 2 chlodnica i wszystkie wentyle wpakuje do srodka calosc ( musze jeszcze jedna poprzeczke pod kazda chlodnice zrobic bo tak na 3 srubkach slabo sie trzyma i gibie na boki )

 

Ta farba nie bedzie odpadac i rysowac sie zbytnio ? Spr te gowniane suwaki zdemontowac jak sie nie uda bede malowal albo cos innego wymysle.

 

Czy to mozliwe ze Feser One zalewajac karte graficzna ( nie wiele poszlo ze dwie lyzki stolowe ) mogl ja w jakis sposob uszkodzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne suwaki w swojej obudowie i od prawie roku nie zeszło mi nic, można je łatwo zdemontować, wystarczy w odpowiedniej pozycji suwaka podważyć go i wychodzi :)

TU możesz zobaczyć jak to wygląda, teraz suwaki wyglądałyby tak samo gdyby nie warstwa kurzu :lol:

 

Odnośnie Feser One, to ja zalałem płyte główną, po czym wytarłem i śmigała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spr to zdemontowac bo w sumie jedynie co cd przydaja sie a tak przeszkadzaja w montazuw stabilizatorow do dysku ;]

 

Czyli albo karta siadla albo cos z plyta , cudownie :/ , jak plyta to sie potne ze kupilem takie gowno..

 

 

lol teraz odpalile nie no teraz to juz w ogole zonk , ych nie chce mi sie rozbierac i odsylac plyte do sprawdzenia ale takie zachowanie nie jest normalne , chyba kupie sobie inna plytke... chyba na dfi sie skonczy

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ok to teraz czekam do przyszlego tygodnia na chlodnice druga i jak kasa bedzie na bloczki , weze i zlaczki ;]

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...