Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptopa Aristo Slim 1400 ze zintegrowaną grafiką. Posiada on wyjście s-video 7-pin.

 

Problem jak w temacie, podłączałem laptopa do 4 różnych telewizorów, 2 lcd, 2 kineskopowe, zarówno przez kable svideo-svideo jak i svideo-composite, bezpośrednio do gniazd svideo/cinch jak i przez przejściówkę euro z tymi oto gniazdami. Nie próbowałem jedynie gotowego kabla svideo-euro. Na grafice którą miałem w desktopie (6600gt s-video 4-pin) miałem kolor na obydwu kablach. Próbowałem już ustawić wszystkie standardy pal itp. Czytałem, że należy w euro wlutować między piny 15 a 20 kondensator aby uzyskać kolor, nie wiem czy warte to jest zachodu jeśli nie posiadam kolorów również podłączając kabel bezpośrednio do gniazda svideo w telewizorze. Czy jakaś przejściówka na svideo 7-pin->4-pin rozwiązała by problem?

 

I przy okazji, chciałem się zapytać o kable vga-euro, czy to może być jakiś zwykły kabel czy to musi być jakiś specjalny konwerter vga? Czy te kable mają różne kierunki przepływu sygnału? Czy aby to działało potrzebny jest jakiś program do tego? Pytam gdyż mam taki jeden kabel lecz po podłączeniu nie uzyskuję niczego na ekranie telewizora. Kupiłem go w pośpiechu nie dowiadując się nawet do czego służy kierując się jedynie rodzajem zakończeń kabla vga-euro.

 

Dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam, Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest - co firma to inna ilość i inne obłożenie pinów.

pozostają Ci próby z różnymi w sklepach elektronicznych po 5zł, albo zabawa w lutowanie o czym wspominasz

 

nvidia do swoich kart od serii 7xxx dodaje teraz przejściówkę właśnie z 7 pinów na 4 różno-kolorowe chinche - chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które może najszybciej rozwiązać twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem jakiś czas temu 8600gt z którą jest taka przejściówka niestety pech chciał, że musiałem ją oddać od razu na gwarancję gdyż sypała artefaktami od nowości i się zastanawiałem, czy ona ma wtyczkę 7 czy 4-pinową. Cóż, jak do mnie wróci, i się okaże że to wtyczka 7pin to zaraz ją przetestuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - co bym nie zrobił miałem czarno-biały obraz. Rozwiązanie okazało się proste. Kupiłem Euro-złącze które oprócz wejść chinch miało S-video. podłączyłem kabel S-video do euro-złącza i do notebook'a i ciesze się kolorowym obrazem. próbowałeś tego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu musicie miec kabel np z media m. ktory od kompa idzie od s-vid. dalej np eurozlacze z takim przesuwakiem tzn konwerterem z czarno bialego obrazu na kolorowy. koszt to jakies 45 zl. http://allegro.pl/item292598110_podlacz_ob..._do_tv_10m.html takie cos tylko z przełacznikiem

Edytowane przez piter-usm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...