Skocz do zawartości
norghe

Jaki Wąż - Krótko I Zwięźle...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo że było wiele na tym forum wzmianek w postach o wyborze węży postanowiłem założyć jeden ostateczny wątek na ten temat.

Niedawno założyłem moje pierwsze wc i cały czas się borykam jaki wąż wybrać. Stosowałem już zwykłe węże igielitowe a teraz mam troche sztywniejsze węże do oleju i benzyny. Mimo wszystko ze względu że mam dużo zagięć nawet powyzej 90 stopni występują mi całkowite zagięcia węży. Postanowiłem więc wydac pare złoty więcej ale miec problem z głowy. No ale w związku z tym ze jest kilka rodzajów węzy prosze o opinie (najlepiej poprzedzone praktyką a nie popularnością)bo nie chce wtopić pieniędzy na cos co sie jednak nie sprawdzi...

Rozważam głównie opcję Innovateka i Tygona. Napiszcie jak z nimi w rzeczywistości czy naprawde taka rewelacja?

Dochodzi tu jeszcze jeden problem mianowicie srednicy. Potrzebny mi wąż na kroćce 1/2 a takiego np Innovateka trudno znalezc, wiec jak ktos ma namiary to od razu poprosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mimo że było wiele na tym forum wzmianek w postach o wyborze węży postanowiłem założyć jeden ostateczny wątek na ten temat.

Niedawno założyłem moje pierwsze wc i cały czas się borykam jaki wąż wybrać. Stosowałem już zwykłe węże igielitowe a teraz mam troche sztywniejsze węże do oleju i benzyny. Mimo wszystko ze względu że mam dużo zagięć nawet powyzej 90 stopni występują mi całkowite zagięcia węży. Postanowiłem więc wydac pare złoty więcej ale miec problem z głowy. No ale w związku z tym ze jest kilka rodzajów węzy prosze o opinie (najlepiej poprzedzone praktyką a nie popularnością)bo nie chce wtopić pieniędzy na cos co sie jednak nie sprawdzi...

Rozważam głównie opcję Innovateka i Tygona. Napiszcie jak z nimi w rzeczywistości czy naprawde taka rewelacja?

Dochodzi tu jeszcze jeden problem mianowicie srednicy. Potrzebny mi wąż na kroćce 1/2 a takiego np Innovateka trudno znalezc, wiec jak ktos ma namiary to od razu poprosze.

Witam

Ja osobiście kupiłem inovateka i jest można powiedzieć dobry.I jeszcze jedno jak dobrze zrozumiałem masz trochę chłodzonych rzeczy 3m powinno ci wystarczyć żeby się układał i nie załamywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam głównie opcję Innovateka i Tygona. Napiszcie jak z nimi w rzeczywistości czy naprawde taka rewelacja?

Dochodzi tu jeszcze jeden problem mianowicie srednicy. Potrzebny mi wąż na kroćce 1/2 a takiego np Innovateka trudno znalezc, wiec jak ktos ma namiary to od razu poprosze.

Innovatek nie produkuje węży większych niż 8/10mm, więc na pewno na 1/2" tej firmy nie znajdziesz. Zostaje Ci albo Tygon albo węże Feser'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem zwykle weze 10/12 od oleju i beznyny, po zakupie tygona na allegro od uzytkownika kot789 20zl za metr!!(troche drogo ale juz napewno nie zaplace 35zl za metrw cooling) szczeka mi opadla jak fajnie sie uklada, oczywiscie pentelek nie porobisz. Jak masz nadmiar gotowki to kupuj tygona ja za 3 metry zaplacilem 60 zl, a za 3 metry zwyklego weza 4,50zl pzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raz zalozysz Tygon nie bedziesz chcial widziec innych wezy ;) zwlaszcza jezeli uzywales wczesniej jakichs duuuzo tanszych, latwo sie przekonac ze mimo kosmicznych roznic cenowych jest tego wart.

Dodatkowo zuzyjesz go nieco mniej jak masz luki w ukladzie, zwlaszcza ze nie zalamuje sie przy mniejszym promieniu.

Ja wciskalem R3603 8x11,2mm na krocce swiftecha 1/2 cala od MCW30, trzeba sie bylo troszke pomeczyc (tak z pol godziny z jednym ) glownie dla tego ze bardzo sie kleil, a ja chcialem naciagnac go tak z 5mm ponizej choinki zebym mogl na dole zapiac jeszcze zapinke. Choc na dobra sprawe bylo to troszke bezcelowe... i tak dobrze sie trzyma bez zadnych zapinek... W drugim kompie juz tak sie nie bawilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tygon R-3603 8/11.2 wejdzie na krocce 1/2" te ze swiftecha, np MCW30. Trzeba sie niezle przy tym nakabinowac i nawciskac, ale nie jest to niewykonalne. Do tego fajnie sie na nich klei, tak ze mozna odpuscic stosowanie jakichs opasek/zaciskow.

Krocce 1/4" od swiftecha wydawaly mi sie na troszke kiepski pomysl, glownie ze wzgledu na mala srednice wewnetrzna, a metalowych sm8/11.2 nie chcialem wkrecac w plastikowy gwint, zreszta wydawalo mi sie ze tak bedzie ladniej. Sprobuje przy okazji pstryknac fotke, jak spod biurka bude bede wyciagal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz zarzuć fote jak wygląda na 3/8 "

Bez przesady... Moze jeszcze na 2" rure go naciagne...

Cos mi sie zdaje ze powoli odbiegamy od tematu... o wezach mialo byc i darowal bym sobie nic nie wnoszace teksty...

W kazdym badz razie ja jeszcze raz polecam Tygon, co do jego elastycznosci to tak jak pisalem nawet po odrobinie zabawy na 1/2" mozna go naciognac, z innovatekiem taki numer raczej nie przejdzie.

Jezeli masz wieksza ilosc 1/2 cala w ukladzie poprostu kup R3603 11,1x14,3mm, ja mordowalem sie z 8/11,2 tylko z 2 kroccami, przy wiekszej ilosci zeszlo by pewnie ze 2 dni... 20pln za metr takiego weza to nie wygorowana cena, mysle ze mozna smialo brac.

Zreszta zajrzyj do dzialu sprzedam, wookie85 mial tam kilka kawalkow do opchniecia >>Tutaj<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko interesowalo czy wąz 8/11 tygona da rade wsadzić na 3/8" złączke...nie interesuje mnie ciężko układający się tygon większy niż 3/8" .../EOT

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jaki polecacie wąż 10/12. Chcialem początkowo zakładać innovatek 8/10 ale zastanwiam sie nad grubszymi.

Tylko mam jedno wymaganie, wszystko musi byc na zlaczkach skręcanych. wiec czesc rozmiarów odrazu odpada. Gwinty w klockach 1.4"

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Takie zlaczki chyba nie do dostania w PL?

 

 

Pozdro

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba na pewno ... pytanie czemu nie chcesz kupić złączek jakie tam Ci sie podobają i nakrętki większe lub rozwiercić obecne ?

Chyba niespecjalnie będzie siedział waż 10/12 na złączkach Sk8/10 rozwierconych :rolleyes: Malik ma wąż Tygon ID3/8(OD 1/2) i takież złączki Koolance o których cenę lepiej nie pytać ;) (oczywiście od wuja sama)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...