Skocz do zawartości
azunia

Zdjęcia Studyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Do tej pory używałam olympusa, ale to była masakra-paznokci i innych małych szczegółów wogóle nie było widać.Mam zamiar robic typowo studyjne fotki-muszą być bardzo wyraźne.Napiszcie mi prosze który aparat wybrać tak do 1500 zł??Czytam i czytam to forum ale o typowych zdjeciach sylwetek studyjnych nic nie znalazłam.Proszę Was bardzo o pomoc!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kompakt na pewno nie hybryda, do studyjnych fotek będziesz potrzebowała lustrzanki cyfrowej + jakaś jasna 50tka np 50/f1.8, no i o studyjnym oświetleniu już pisać nie muszę, sumując 1500 to bardzo mało

 

btw.

http://forum.fotografia-studyjna.info/sprz...dware-f-17.html

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze 1500zł to strasznie mało-dlatego tez pytam tutaj który aparacik by sie sprawdził do studyjnych za taka kwotę :) Dzieki również za tego linka -tylko tam niestety raczej mowa o drogich aparatach-takze w dalszym ciagu licze na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze 1500zł to strasznie mało-dlatego tez pytam tutaj który aparacik by sie sprawdził do studyjnych za taka kwotę :) Dzieki również za tego linka -tylko tam niestety raczej mowa o drogich aparatach-takze w dalszym ciagu licze na Waszą pomoc.

wiec tak

FUJI S9600 dużym plusem S9600 jest stopka do lampy dodatkowej i gniazdo synchro do lamp studyjnych

Jesli jestes początkujący to polecam Ci hybryde czyli jakis fuji s6500 lub s9600....Naprawde dobre aparatu...do nauki i nie tylko...:)

ja mam ten plus duzo osub znam co zajmują się profesjonalnie fotografowaniem i pozyczę sobie czasami aparat od jakiegoś znajomego jeżeli chce coś uzyskać kokretnego co fakt to fakt ja mam canon 400D i nikon colpix s5 mi kasy brakuje na [ciach!]ly do niego. jak sie z lustrzany nie utrzymujesz to jest studnia bez dna, a to obiektyw jest slabej jakosci , a to lampa by sie przydala, portretowy obiektwy ... ja zaczynalem od kompakta malpki, pozniej porzyczalem sobie Panasonic'a FZ7 a jak juz sie sporo nauczylem i jeszcze wiecej przeczytalem to wtedy zdecydowalem sie na zakup lustra. te fuji tez bym ci poradzil bo robia naprawde dobre zdjecia ewentualnie moze Canon IS S3 lub S5

ps lustrzanka to nie aparat - to styl zycia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Do tej pory używałam olympusa, ale to była masakra-paznokci i innych małych szczegółów wogóle nie było widać.Mam zamiar robic typowo studyjne fotki-muszą być bardzo wyraźne.Napiszcie mi prosze który aparat wybrać tak do 1500 zł??Czytam i czytam to forum ale o typowych zdjeciach sylwetek studyjnych nic nie znalazłam.Proszę Was bardzo o pomoc!!!!!!!!

No nie wiem czy Cię zadowoli ale bym polecił to - LINK ze szczegółami dalej może być problem ale będzie lepiej niż teraz. ;)

 

A na poważnie , jeśli chcesz Canona to dozbieraj do 350D / 400D , albo zainteresuj się lustrzankami Nikona. Wiem że to sporo kasy, ale WARTO ! Obiektyw Canona 1.8/50 kupisz za 350zł. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Dziekuje Wam bardzo za cenne rady-niestety czas nagli wiec o zbieraniu na razie mowy byc nie moze -ale z czasem na pewno zainwestuje troche wiecej-ponieważ świat fotografii bardzo wciaga:)Pozdrawiam serdecznie!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Od wczoraj glówkuje i siedzę na allegro,te ceny.........naprawde mnie dobijaja -a o aparatach czytałam całą noc i mam tak wielka głowę............Niestety pewnie skończę na jakimść Fuji albo Canonie-bo choćbym nawet nie wiem jak kombinowała to nic z tego tyle kasy na razie nie mam .Troche się załamałam tymi cenami,ale bardzo Wam dzieki,dzieki wielkie za rady i linki!!

 

:D :D Bardzo jeszcze Was proszę napiszcie co sadzicie o tym aparacie-mnie strasznie wpadł w oko,lecz czy oprócz tego ,ze jest ładny jest również dobry??Prosze poradźcie!!-FUJI S8000 + 2GB dodam ,ze niedrogo cos troszke ponad 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeliby isc w strone starszego sprzetu np. Canon 300D/10D to jeszcze i na obiektyw zostanie.

 

http://allegro.pl/item288570501_canon_10d_jak_nowy_.html Tutaj 900zl za 10D, do studia aparacik na pewno bedzie w sam raz :)

 

Zostanie jeszcze na 50tke canona i jakies duperele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeliby isc w strone starszego sprzetu np. Canon 300D/10D to jeszcze i na obiektyw zostanie.

 

http://allegro.pl/item288570501_canon_10d_jak_nowy_.html Tutaj 900zl za 10D, do studia aparacik na pewno bedzie w sam raz :)

 

Zostanie jeszcze na 50tke canona i jakies duperele.

:rolleyes: Dzieki Ci za podrzucenie tej stronki:)i jeszcze w dodatku lustrzanka-tylko napisz mi prosze co musze do niego dokupić??Jak co sie fachowo nazywa -będę bardzo wdzięczna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie to jest drogie hobby. :) radziłbym poczytać poczytać i jeszcze raz poczytac o fotografowaniu

:wink: Heh,chyba kazdy wie ,ze to jest drogie hobby-ale to nie sztuka-kupić wysposażenie profesjonalnego studia,kupić najlepszy sprzęt i zaczynać-dla mnie sztuka jest uczyć sie krok po kroku na wcale nie najwspanialszym sprzęcie,na wyposażeniu kombinowanym,robionym metodą prób i błędów-nie wiem jak inni-ale to mnie zawsze najbardziej cieszyło-gdy ktoś np.zapytał-,,jak takim czymś udało Ci sie zrobić taki efekt??,,-to jest właśnie w tym wszystkim najpiękniejsze.Bardzo duzo czytam o fotografii,technikach itp..Teoria jest-tylko ,że to nie zawsze idzie w parze-to raczej praktyka czyni mistrza.No ale wielkie dzięki za kolejna wskazówkę-pozdrawiam cieplutko!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Dzieki Ci za podrzucenie tej stronki:)i jeszcze w dodatku lustrzanka-tylko napisz mi prosze co musze do niego dokupić??Jak co sie fachowo nazywa -będę bardzo wdzięczna!!

Obiektyw i kartę pamięci. :) np. w sklepie InterFoto , Obiektyw Canon 50mm / F 1.8 :) . Kartę też kupisz w tym sklepie, najlepiej firma SanDisk i kup 2GB albo 4GB , w zależności od grubości portfela. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item287889374_canon_50_f...d_350d_40d.html

Tutaj jest 50tka uzywana do wyrwania tanio, ja bym jeszcze napisal, czy koles pojdzie na 230zl ale razem z kosztami wysylki :)

 

Powodzenia.

:wink: Dziekuje Ci bardzo!!Jesteście wspaniali za te rady-DZIEKI SERDECZNE!!(już do kolesia piszę) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie, że ta wbudowana lampa błyskowa da rade w studiu ??

oświetlenie w studiu to podstawa w końcu fotografia to malowanie światłem.

pasowała by jeszcze jakaś prosta fotocela + ze 2 lampy oświetleniowe z parasolkami, za 300zł można już coś fajnego do mini studia wyhaczyć.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie, że ta wbudowana lampa błyskowa da rade w studiu ??

oświetlenie w studiu to podstawa w końcu fotografia to malowanie światłem.

pasowała by jeszcze jakaś prosta fotocela + ze 2 lampy oświetleniowe z parasolkami, za 300zł można już coś fajnego do mini studia wyhaczyć.

:-| Mam 2 białe i srebrna parasolke-oprócz tego zbudowałam namiot bezcieniowy wym.240cm/240 podświetlam,dwoma świetlówkami kompaktowymi-6400K i 1350 lumenów jasności.Oprócz tego halogenami z góry,z tyłu i po bokach.Przynajmniej tak do tej pory robilam-poczekam na nowy aparat i zobaczę jakie beda efekty-myślę ze to wystarczy??Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...