Skocz do zawartości
Maq4all

Zestaw <2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znajomy chciałby kupić nowego blaszaka w cenie do 2500zł i wymociłem mu takie coś:

 

INTEL CORE 2 DUO E4500 - 2.20 GHz BOX / S- 775 - 379zł

Płyta główna ABIT IP35-E - P35, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775 - 319zł

Pamięć GOODRAM DDR2 2048 MB / 800 (2x 1024), CL 5 - 139zł

[PCIE] Karta Radeon X1950Pro PowerColor 512MB - 439zł

Dysk SAMSUNG 500 GB, 16 MB, SATA II, NCQ - HD501LJ - 359zł

Nagrywarka ASUS DRW-1814BLT- 18x DVDRW DL, SATA, BOX, LightScribe - 97zł

Zasilacz ModeCom MC-400ATX 2.0 400W - 129zł

 

Razem: 1861zł

 

do tego system (vista 265zł, xp 299zł - ale jeszcze muszę z nim na ten temat pogadać) myszka i klawiatura Logitech (~100zł), obudowa bez zasilacza Modecom (~100zł) i wyjdzie jakieś 2400zł wszystko.

 

Co o tym myślicie?

 

Osobiście zastanawiam się czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jednak dysku [sATA2] Dysk Hitachi P7K500 500GB 7200 16MB HDP725050GLA360 - 375zł i nie jestem za bardzo pewny wyboru tej płyty głównej ;]

 

Komputer ma być przedewszystkim do grania, nie musi umożliwiać jakiegoś tam O/C ponieważ znajomy nie będzie się bawił w takie coś.

 

Ceny pochodzą ze sklepów arest.pl oraz apollo.pl , z tym że dokładnie nie porównywałem jeszcze cen każdej części w tych sklepach, tylko jak znalazłem interesującą rzecz w jednym to już nie patrzyłem na to w drugim, ale oczywiście przed samym wypadek przeanalizuje się dokładnie ceny w tych dwóch sklepach ;]

 

Z góry wielkie dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź lepszy zasilacz, dysk jak bys wzial tanszy to i karte bys lepsza dorwal bo zdaje mi sie ze to bardziej potrzebne, chyba ze w gry nie grasz ; p to jak chcesz ; ]

 

jak bez o/c to kiepso

 

co do plyty to obczaj ta..

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...y,id,39710,s,1/

 

 

a co do ram to te kosci..

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34187/

albo te same tylko 800mhz

 

a i jak bys procka wzial tylko ze przy tym zabawa w o/c wchodzi w gre... to polowa forum polecila by ci nizszy model c2d .. pewnie ktos później napisze, zapomnialem nazwy ; p niz e4500. wtedy bys mogl dolozyc do zasilacza ; ] albo grafiki ; ]

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jaką lepszą karte? Bo z tego co widzę to za HD3850 kosztuje prawie 700zł, więc różnica w cenie jest...

A po co lepszy zasilacz? Komp nie będzie kręcony (osoba która ma go dostać jest laikiem), więc nie widzę sensu w dopłacaniu do jakiegoś Bequieta czy Tagana, są niby zasilacze Chieftec'ka czy Amacrox'a z tym że to są zasilacze z praktycznie tej samej półki co Modecomy MC (Amacrox ma tylko cichsze chłodzenie, a Chieftec trochę inną konstrukcje).

Co do dysku to nie widzę przy aktualnych cenach sensu kupywania mniejszego.

 

Jeśli chodzi o procka to ja nie widzę ani w arest ani w apollo żadnego modelu c2d niższego aniżeli e4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jaką lepszą karte? Bo z tego co widzę to za HD3850 kosztuje prawie 700zł, więc różnica w cenie jest...

A po co lepszy zasilacz? Komp nie będzie kręcony (osoba która ma go dostać jest laikiem), więc nie widzę sensu w dopłacaniu do jakiegoś Bequieta czy Tagana, są niby zasilacze Chieftec'ka czy Amacrox'a z tym że to są zasilacze z praktycznie tej samej półki co Modecomy MC (Amacrox ma tylko cichsze chłodzenie, a Chieftec trochę inną konstrukcje).

Co do dysku to nie widzę przy aktualnych cenach sensu kupywania mniejszego.

 

Jeśli chodzi o procka to ja nie widzę ani w arest ani w apollo żadnego modelu c2d niższego aniżeli e4500.

Apollo <- to otwórz oczy :wink:

Różnica idzie w grafe (3850 najlepiej 512MB jak poszukasz to do kupienia za 620zł - wersja 256MB 570zł) i mamy o klase lepszy sprzęcik. A zasilacz może być - Amarox to to samo tylko cichszy i lepiej wykończony.

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apollo <- to otwórz oczy icon_wink3.gif

Z tym że to jest zwykłe core duo, a nie c2d ;]

A kolega @panterml napisał wyrażnie że mu chodzi właśnie o niższy model c2d, a nie o zwykłe core duo.

a i jak bys procka wzial tylko ze przy tym zabawa w o/c wchodzi w gre... to polowa forum polecila by ci nizszy model c2d .. pewnie ktos później napisze, zapomnialem nazwy ; p niz e4500. wtedy bys mogl dolozyc do zasilacza ; ] albo grafiki ; ]

Jeśli chodzi o grafe to zależy mi na tym aby zakupić ją i reszte kompa osobiście w którymś wrocławskich sklepów komputerowych (z tym że odrazu mówię że ProLine odpada :P). A w apollo wersja 512mb tego radka hd3850 kosztuje 729zł, natomiast 256mb 256bit można nabyć za 629zł, tak więc czy opłaca się dopłacać ponad 100zł dla tych 512mb?

 

Wracając do procka, a może na platformie AM2 znalazło by się coś ciekawego?

 

Co do pamieci to w apollo znalazłem takie:

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum CL4 OCZ2P8002GK za 159zł, opłaca się dopłacić do nich? wkońcu to OCZ z mniejszym CL, a róznica między goodramami w apollo wynosi 24zł.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to jest zwykłe core duo, a nie c2d ;]

A kolega @panterml napisał wyrażnie że mu chodzi właśnie o niższy model c2d, a nie o zwykłe core duo.

Jeśli chodzi o grafe to zależy mi na tym aby zakupić ją i reszte kompa osobiście w którymś wrocławskich sklepów komputerowych (z tym że odrazu mówię że ProLine odpada :P). A w apollo wersja 512mb tego radka hd3850 kosztuje 729zł, natomiast 256mb 256bit można nabyć za 629zł, tak więc czy opłaca się dopłacać ponad 100zł dla tych 512mb?

 

Wracając do procka, a może na platformie AM2 znalazło by się coś ciekawego?

No i co z tego że zwyły DualCore skoro wydajność niewiele niższa a cena i owszem.

 

Co do grafy to jak tam wolisz (100zł dopłąty to niebałdzo :-| ) - ja wole kupowac taniej w necie niż przepłacać na miejscu choć zdaje sobie sprawe że niekturzy mają uprzedzenia do zakupów netowych.

 

W Arest mają radka 2900Pro za 515zł - może warto rozważyć jego zakup :?: Fakt troche moze odstraszać łakomstwo na Waty tego ustrojstwa :?

 

AMD do grania i przy takim budżecie to też nie bardzo. Lepiej Intela a i może kolega z czasem sie podszkoli w kwestji OC :wink:

 

Co od pamięci to starczą Kingston/Goodram 667 lub 800 za około 120-130zł

 

OT

 

Czemu Proline odpada ?? Planuje tem cosik kupić w najbliższym czasie więc będe wdzięczny za info o tym sklepie

 

EOT

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Czemu Proline odpada ?? Planuje tem cosik kupić w najbliższym czasie więc będe wdzięczny za info o tym sklepie

 

EOT

Ponieważ ja i paru znajomych miało tam swego czasu niezłe przeboje... Przedewszystkim w ich serwisie we Wrocławiu na Biskupiej. Z tym że to było już pare lat temu (ze 3-4), ale zraza do sklepu została i od tego czasu omijamy ten sklep szerokim łukiem. Kiedyś dużo o tym sklepie pisano w Oślej Łączce, w temacie Najgorsze Sklepy Komputerowe na dawnyn forum tweaku.

 

Co do grafy i procka to muszę się jeszcze poważnie zastanowić nad tą zmianą (z tym że w przypadku grafy będzie to raczej wybór pomiędzy x1950pro 512mb a hd3850 256mb), dlatego prosiłbym jeszcze o opinie innych na ten temat.

A w wcześniejszym poście zrobiłem błąd ponieważ ten hd3850 512mb w apollo kosztuje o 1zł drożej ;]

 

Największe szanse ma aktualnie chyba taki zestaw

 

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E4500 2,2GHz 2MB - 366zł

[iNT][775] Płyta Abit IP35-E - 305zł

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L6/2GDC - 135zł

[PCIE] Karta Radeon HD3850 Sapphire 256MB GDDR3 256bit 21121-00-20R - 629zł

[sATA2] Dysk Samsung 500GB 7200 16MB HD501LJ - 358zł

Nagrywarka DVDR ASUS DRW-1814BLT BOX Black - 96zł

Zasilacz ModeCom MC-400ATX 2.0 400W - 129zł

[ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black bz RC-331 - 125zł

Klawiatura+mysz Logitech Cordless Desktop EX110 967561-0100 - 114zł

Microsoft Windows XP Home Edition PL OEM - 242zł

 

Razem wychodzi 2499zł w apollo.pl

 

Oczywiście ostateczna kwestia wyboru obudowy, myszki, klawiatury oraz systemu (xp czy vista) będzie należała do znajomego, jednak ja przedstawiłem moje propozycje.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...