Skocz do zawartości
Amfidiusz

Linksys, Neostrada, Zrywanie Połączenia...

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczę, że kompletnie nie znam się na sieciach komputerowych, a to co obecnie posiadam jest tylko na własny użytek ;)

 

Jakiś czas temu (czerwiec '07) skusiłem się na postawienie w swoim domu sieci bezprzewodowej. Kupiłem polecanego przez kilku użytkowników Linksysa WAG54G. Na chwilę obecną tego żałuję. Router niezwykle często traci połączenie z Neostradą. Zdarza się, że nawet co pięć minut, a co godzinę to jest murowane! Dotyczy to tylko sesji z Neo, bo do panelu administracyjnego mogę się bez problemu podłączyć. Czasami wystarczy tylko, że zaloguję się do ACP i już internet wraca. Z reguły jednak muszę ręcznie się rozłączyć, a następnie połączyć z internetem.

 

Niestety przez całe to zamieszanie zraziłem się do sieci bezprzewodowych. Wydaje mi się, że mam cztery wyjścia:

- do komputera, z którego korzystam codziennie, podłączyć standardowy modem na USB, a drugiego, weekendowego kompa zaopatrzyć kablowo Linksysem z drugiego gniazdka telefonicznego (ma to prawo zadziałać? Niezależny internet z dwóch gniazdek?)

- pociągnąć kable z routera do każdego z komputerów (zmniejszy to awaryjność sieci?)

- sprzedać ten złom razem z kartami bezprzewodowymi i kupić jakiś przewodowy router ADSL (który polecicie?)

- wgrać alternatywny soft (zmniejszy to awaryjność sieci? gdzie go szukać i jak wgrać?)

 

Pomóżcie, bo mam już dosyć ciągłego narzekania rodziców oraz swojej irytacji, a za tydzień wracam na uczelnię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem jest wbudowany w router. Mikrofiltry założone. Na modemie dostarczanym przez Neostradę siedziałem przez cztery lata i nigdy nie miałem problemów. Dodam jeszcze, że siła sygnału w miejscu użytkowania jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur:

Chciałem Wam przepisać swoje opcje, ale trafiłem na ciekawą funkcję, która była ustawiona:

"Connect on Demand (Max Idle 5 Min.)" :mur:

 

Dzięki i przepraszam za kłopot. Przełączyłem na Keep Alive - powinno pomóc.

Chyba jednak nabiorę lepszego zdania do sieci bezprzewodowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...