Skocz do zawartości
Zedo

Tunerek

Rekomendowane odpowiedzi

MAM Plyte głowna Gigabyte i tuner philips 7134rf i mam taki problem:

kiedy wlacze program do ogladania wlacze sobie jakis obojetnie jaki kanal to mam na ekranie wczasie ogdadania duzo krese ktore mrugaja.Ale jak wloze ta karte do pci 1 od Agp to obraz mam OKI>czemu tak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że to coś z przerwaniami poprostu jak źle chodziło tuner miał te same przerwanie co grafa albo jakaś inna karta, tak to z tunerami bywa.

Kiedyś pół dnia spędziłem przy komie przekładając karty tak żeby wszystko było OK, tylko że u mnie komp sie zawieszał i mam tuner PixelView.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to związane z systemem przerwań. Jeżeli jakieś urządzenie multimedialne np: karta dzwiękowa i tuner dostaną to samo IRQ to powiduje to problemy. Poprostu musisz kombinować nie ma rady :)

 

PS. IRQ są pokazywane w tabelce podczas uruchamiania systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to związane z systemem przerwań. Jeżeli  jakieś urządzenie multimedialne np: karta dzwiękowa i  tuner dostaną to samo IRQ to powiduje to problemy. Poprostu musisz kombinować nie ma rady :)

 

PS. IRQ są pokazywane w tabelce podczas uruchamiania systemu :)

Dokładnie, musisz kombinować z kartami i przekładać aż nie będzie żadnych problemów.

U mnie problem rozwiązał sie jak wymnieniłem płyte na 8RDA+ tam są dwie szyny PCI jedna dla wszystkiego co jest zintegrowane na płycie (dzwięk, sieciówka, USB itd.) a druga dla kart PCI i AGP i teraz mam stabilmość na 101%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...