Skocz do zawartości
ColoColo

Jaka Obudowa Do 300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu nowej obudowy. Koniecznie musi posiadać okno. Przokopałem wiele stronek w poszukiwaniu "tej jedynej :razz: " i do gustu przypadły mi tylko dwie i prawdopodobnie między tymi dwiema będe wybierał.

 

1) NZXT Alpha

2) Thermaltake Swing (na początku myslałem o soprano bo jest naprawde ładna ale te drzwiczki . . . )

 

Allegro całe przeszukałem i znalazłem jeszcze NOX Coolbay, Cooler master centurion, TT matrix ale wszystkie trzy troche małe.

 

Wiem że za 3 stówy ideału mieć nie będę, prosze jednak o ocene tych wymienionych budek ewentualnie propozycje jakichś innych.

 

Z góry uprzedzam: wiem że Chiefteci są bardz solidnymi i porządnymi budami ale odpadaja za wygląd, po prostu nie moge na nie patrzeć nawet na zdjęciach.

 

Brać coś innego czy wybierać między tymi dwoma ??

Edytowane przez ColoColo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł parę groszy dorzucić...

http://www.cooling.pl/cooler-master-cm-690...ukt,162739.html

No nie wiem, nie za bardzo mi sie podoba to okno . . . Z chłodzeniem na pewno bedzie lepiej to widać ale wygląd ją troche dyskwalifikuje.

 

Uuu jeszcze zasiłka montowana na dole . . . nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Niestety raczej odpada.

Edytowane przez ColoColo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clik

 

 

clik

Czy ja coś mówiłem o Chiefecach czy nie ??

 

Widziałem te obudowy i nie wyobrażam sobie żeby któras z nich mogła stać u mnie w pokoju, choć wiem że na pewno było by ciszej, chłodniej, mniej problemów z montarzem itd itp.

 

Chieftecom . . . NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem Soprano jest najładniejsza jak dla mnie. To okno jest zajebiaszcze. Ale czytałem że te drzwiczki to shit :mad:

 

Jak już chcesz budę w tym stylu to Tsunami, wiem ze droższa, ale taka dopłata sie naprawdę opłaca ...

W końcu to jak sadze zakup na dłuższy czas

 

 

 

Miałem kiedyś Sorprano bez szyby, powiem szczerze rewelacji nie ma ( najładniej wychodzi na fotkach w necie :D )

Fakt te plastikowe drzwiczki pozostawiają wiele do życzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz budę w tym stylu to Tsunami, wiem ze droższa, ale taka dopłata sie naprawdę opłaca ...

W końcu to jak sadze zakup na dłuższy czas

Miałem kiedyś Sorprano bez szyby, powiem szczerze rewelacji nie ma ( najładniej wychodzi na fotkach w necie :D )

Fakt te plastikowe drzwiczki pozostawiają wiele do życzenia ...

 

A Tsunami ma jakie drzwiczki ?? Nie plastikowe?? Właściwie czym sie rózni Soprano od Tsunami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja sory mogłem poszukac ale po sylwestrze myślenie sprawia mi trudnośc :wink:

Ale mam jeszczee jedno pytanie: czy aluminium bedzie lepsze od stali?? Wydaje mi sie ze stal przenosi mniej drgań . . . Może i sie myle ale tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja sory mogłem poszukac ale po sylwestrze myślenie sprawia mi trudnośc :wink:

Ale mam jeszczee jedno pytanie: czy aluminium bedzie lepsze od stali?? Wydaje mi sie ze stal przenosi mniej drgań . . . Może i sie myle ale tak mi sie wydaje.

Jest lepsza, nawet ceny mówią same za siebie :D

Co do drgań, wszystko zależy od konstrukcji samej obudowy, ja mam aluminiowa budę ponad trzy lata i cisza jak makiem zasiał.

Wszystko zależy jakie wentyle dobierzesz oraz jaki dysk kupisz, wszystko znajdziesz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym postawił na Alphe - ładnie wykonczona, stonowana, przyzwoita jakosc Tu masz sporo fotek A budek do 300 zł masz sporo lista

Fotek Alphy widziałem dużo więcej, na zagranicznych stronkach z testami tej obudowy. Tak na marginesie to w tych testach nie najlepiej wypada.

 

Teraz to już sam nie wiem.

 

Alpha vs. Tsunami

 

Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tsunami ale czarną :D

na pewno się nie zawiedziesz przynajmniej tak sądzę :wink:

tylko bierz od razu jakieś inne wentyle bo Tt są do bani <_<

 

Osobiście polecam srebrna ponieważ nie widać paluchów i kurzu tak bardzo jak na czarnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam srebrna ponieważ nie widać paluchów i kurzu tak bardzo jak na czarnej :D

 

No niestety będzie czarna, musi być czarna, srebrna by całkowicie nie pasowała do reszty sprzętu. Nie będe macać tej obudowy codziennie więc myśle że jak sie ją przetrze raz na tydzień jakąś szmatką to nie bedzie widać żadnych linii papilarnych itp . . . :razz:

 

Chyba Zostane przy Tsunami. Troche droga ale mam nadzieje ze bedzie ok.

 

Co do wenylatorów to od początku wiedziałem że trzeba będzie je wymienić.

 

Jak ktoś by miał jakieś uwagi, pomysły, zastrzeżenia to dawać !! Czas mam do 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...