Skocz do zawartości
SCREAMI

Co Lepiej Kupic Core2duo /amd

Rekomendowane odpowiedzi

mam dylemat co lepiej kupic. czy amd czy core2duo, sporo ludzi mowi mi ze core no ale czy za ta roznce okolo 200zl jaka zrobilem w zestawie czy w grach bedę mial az tak widoczną roznice w jakosci i wydajnosci? zobaczcie nizej zestaw.

 

 

do amd - plyta tania puki co, potem kupie cos za 400zl /ramy tez nie kupuje firmowych bo teraz mam geila no i co z tego :P

 

MSI K9N Neo-F nForce 550 SAM2 (99zl)

AMD Athlon 64 X2 4400+ BOX (AM2) 0.065u 65W Brisbane 2,3 giga 259zl

POWERCOLOR RADEON 2600XT 256MB GDDR4 800/2200 Mhz 369zl

ram 2gb 120 (135zl)

 

862złote za ten zestaw z amd

 

 

A teraz core taki jak tu

 

e4500 379zl

plyta 200zl

2gb 135zl

POWERCOLOR RADEON 2600XT 256MB GDDR4 800/2200 Mhz 369zl

 

cena 1038zl za core

 

roznica prawei 200zl i niby core lepszy ale jak mowilem czy roznica w grach bedzie az tak widoczna i odczuwalna czy tez nie za bardzo bo moze miec w kieszeni te 200zl i np 3%wolniejszego kompa?

 

I jesio 1 co do grafy , mowia ze palit 8600 lepszy niz ten radeon.zawsze mialem gf ale tak jakos wydaje mi sie ze ten radek jest lepszy. jesli sie myle to napiszcie dlaczego gf jest lepszy skoro radek ma lepsze taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim e4500 zmien na DualCore E2160.

Karty 2600xt na ddr4 nie bierz pod zadnym pozorem. Celuj w 8600GT Palit Sonic+

 

Reasumujac:

Proc: Pentium E2160 235zł / esc

Płyta: Gigabyte P31-Ds3l 235zł / esc

Karta: Palit 8600GT Sonic+ 350zł / allegro

Pamiec: 2x1gb kingston 667 - 130zł / allegro

------------------------

950zł

 

Jesli chcesz zobaczyc roznice w grach to musisz podkrecac, zreszta i tak muszisz podkrecac, w przeciwnym wypadku oba procki beda ci hamowaly tego 8600gt :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pliss zdecydujcie się ... raz piszecie ze 8600GT Palit Sonic+ to shit jakich mało i lepiej kupować X1950, a raz że to karta zajebista. Już po mału wymiotować się chce. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale jesli mam brac jednak core to nie lepiej core2duo?? nie chodzi juz o kase teraz. bo jesli mam brac jakiegos core to wole tego

 

hmm tamten radeon jest do gier naprawde taki zly jak mowisz? ten gf chyab i tak ciut lepszy niz ten palit ? http://baxter.net.pl/product_info.php?&amp...ducts_id=220671 czy roznica nie wielka?

Edytowane przez SCREAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit będzie lepszy. Galaxy mają ostatnio tendencję do padania z niewiadomych przyczyn.

 

Różnica między Pentium DualCore a najtańszymi Core 2 Duo nie jest warta dopłaty.

Zgadza się.

Tak czy siak INTEL e2160 bo 1 MB Cache więcej ni nie daje ;>

A E2160 ładnie się kręci i mało się grzeje jak masz dobra wentylacje w "budzie" to po OC na 3ghz nie powinien się zbytnio grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Vii nie podkręcisz dobrze... jeśli w ogóle podkręcisz :( nie warto pozbierać trochę i dołożyć do tego Gigabyte'a co koledzy podali? a satysfakcja będzie parokrotna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t aplyta puki co bo mam inne wydatki

ale powiedzcie mi 1 , mam zasilacz qolteca 350 watow i koles mi mowi ze on nie bedzie mial takich samych wejsc do tej plyty ktora Wam pokazalem.Czy to prawda? chyba tak nie jest co??

 

ten zasilacz jest z czasow bartona bo siedi na epoxie 8rda+ barton2500+

Edytowane przez SCREAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może i nie jest bo 20 wetkniesz w 24 ale bał bym sie odpalić kompa na tym zasilaczu. Kup coś lepszego: Delta, Fortron, Modecom (NIE FEEL), Amacrox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko znaleźć Deltę to jak szukanie igły w stogu siana... na allegro już właściwie nie ma. :( widziałem tylko Fortrony 350W, które de facto aż tak kiepskie nie są. szkoda ze mają tylko 20Pin ATX :( kombinowanie z przejściówkami jest ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ale puki co przeciez moge kupic przejsciowke do tego zasilacza zeby pasowala pod ta plyte , zgadza sie?? jak sie nazywa tak przejsciowka ktos wie? chyba droga nie jest??

 

aaa noi tak mozna bez przejsciowki podlaczyc hehehe czemu mowisz ze bys sie bał? firmowy zasilacz i na niego nie narzekalem puki co;] krecilem na epoxie bartona 2500 na 3200 i kosci geila ladnie tez krecilem i jest ok

Edytowane przez SCREAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ten zasialcz jest solidny?

moj kosztowal 200zl i jest dobrej firmy wiec teraz na bank a 50zl sprzdam i moge kupic ten ale czy on lest aby napewno lepszy?

 

a tak wogole to czemu Wam sie moj nie podoba?? jest dobry w swojej klasie :D

Edytowane przez SCREAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ten zasilacz jest made by Huntkey, wiem, bo mam go w jednym z konfigów na Socket 478 i trzyma napięcie 12.2v w stress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles mi wlasnie pisze ze core ciagnie z 12 a barton z 5 wiec ten zasilacz bedzie za slaby i moze zjarac podzespoly lub samego go szlag trafi...

ehhh i teraz nie wiem

 

kurde juz po tej aukcji a chcialem kupic ;/

Edytowane przez SCREAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles mi wlasnie pisze ze core ciagnie z 12 a barton z 5 wiec ten zasilacz bedzie za slaby i moze zjarac podzespoly lub samego go szlag trafi...

ehhh i teraz nie wiem

Najlepiej zerknij na tabliczke znamionową i sprawdź ile A jest na linii 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Podaj nam jaki to jest model tego zasilacza

Bo ten Qoltec 355W co ja mam to jest zdecydowanie nastawiony na linię +12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

No to masz jakąś starszą wersję - nie wystarczy do zasilenia tego zestawu.

Jak co to mam na sprzedaż Chiefteca HPC-420-302-DF rev 2 - lepszy od wszystkich Fortronów - za 60zł ;]

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...