Skocz do zawartości
maciek1221

Płyta Nie Widzi ,,nowego'' Procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Posiadam płytę główną DTK PRM 0082I oraz procesor P2 333Mhz. Dostałem teraz procesor P3 500Mhz. Gdy wkładam ten nowy procesor słychać że wczytuje dysk i floppa. Jednak potem pc się jakby zawiesza i jest czarny ekran. Na starym procku wszystko jest ok. Co zrobić żeby działał ten procesor? Na pewno jest sprawny,napięcie jest takie samo szyna też. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam płyty ale wydaje mi się że trzeba ustawić mnożnik pozatym ten p2 to był chyba na magistrali 66 a ten nowy p3 to conajmiej na 100...może stąd ten kłopot ?? powiedz co na procu pisze tym nowym powinno być jak mnie pamięć nie myli 500/100/512 :) wtedy dajesz na płycie mnożnik 5 i szynę 100 w tym starym miałeś mnożnik 5 ale szynę 66...powiedz no mi może co to jest za chipset ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest slot 1. 512 cache, chipset to intel. Możesz mi powiedzieć jak zmienić ten mnożnik? Bo trochę zielony jestem;)

w innym temacie wyraźnie Ci napisałem, że płyta obsługuje jedynie 66mhz fsb i dobrze bedzie jeżeli poleci na 83mhz - no i po co nowy temat, jak można było w tamtym napisać?

 

a ten p3 500 to jest katamai, czy coppermine? albo innaczej - jakie ma napięcie zasilania?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny kłopot, z tym że ja posiadam płytę Shuttle hot-661 która obsługuje max procki do 500Mhz. Problem w tym że ja posiadam dwa procki jeden z wiatraczkiem i drugi chłodzony pasywnie. Ten z wiatrakiem chodzi bez problemów a w drugim przypadku tak jak opisane powyżej dyski startują ale monitor jest ciemny i nic niepokazuje. Obydwa procki to Pentium 3 500Mhz 512 cache i napiecie 2V. drugi procek oczywiscie sprawdzony na innym sprzęcie. Bios zresetowany i na podstawowych ustawieniach. Nie wiem co zrobić bo zależy mi na pasywnym chłodzeniu. W innym przypadku zamieniłbym poprostu radiatory ale niewiem jak sie do tego zabrac.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

AK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny kłopot, z tym że ja posiadam płytę Shuttle hot-661 która obsługuje max procki do 500Mhz. Problem w tym że ja posiadam dwa procki jeden z wiatraczkiem i drugi chłodzony pasywnie. Ten z wiatrakiem chodzi bez problemów a w drugim przypadku tak jak opisane powyżej dyski startują ale monitor jest ciemny i nic niepokazuje. Obydwa procki to Pentium 3 500Mhz 512 cache i napiecie 2V. drugi procek oczywiscie sprawdzony na innym sprzęcie. Bios zresetowany i na podstawowych ustawieniach. Nie wiem co zrobić bo zależy mi na pasywnym chłodzeniu. W innym przypadku zamieniłbym poprostu radiatory ale niewiem jak sie do tego zabrac.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

AK

wygląda na to, że ten drugi jest uwalony

ta płyta nie ma problemu z obsługą P3 - na takiej samej odpalałem kiedyś coppermina

procek chłodzony pasywnie musiał kiedyś pracować w jakimś markowym kompie, którego obudowa była tak skonstruowana, że wentylator zasilacza wymuszał przepływ powietrza przez radiator - nie jestem pewien, czy w zwykłej obudowie ów procek by się nie ugotował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...