Skocz do zawartości
vik026

Chieftec Gps-350eb-101a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić zasilacz " CHIEFTEC GPS-350EB-101A "

Mój komp :

 

Intell MSI Core Cell, GeForce FX5200, procek Intel Celeron 2.4 GHz, Dysk 80 Gb, 512 Ram w jednej kości, dwa napędy DVD

 

Prosiłbym o poradę co do tego zasilacza. Czy będę go mógł włożyć do swego kompa?

 

Link do w/w zasilacza

 

Zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB-101A

 

Z góry dzięki.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy da rade zasilacz CHIEFTEC GPS-350EB ze sprzętem. Athlon XP 3000, Ati 9700Pro, 1GB ramu DC.+ inne śmieci. Czy to będzie tak na styk ?

Drugie pytanie mam takie jak poprzednik.

Pozdrawiam.

Edytowane przez BAMBI30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od mobo, tj. od tego z której lini jest zasilane cpu.

 

edit: widziałem, że masz a7n8x-x wiec cpu zasilane jest z lini 5V, Ati 9700Pro z tego co wiem też jest zasilane z lini 5V. Ten chieftec nie będzie dobrym wyborem

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta 350W PB-2C, lub inny zasilacz z linią 5V powyżej 30A, np chieftec hpc 360 lub 420W, Fortron 400W FSP400-60PFN będzie chyba najlepszym wyborem. W sklepie nowe będzie ciężko znaleźć

 

edit: najlepiej, aby mieć pewność, że prądu nie zabraknie to albo CHIEFTEC HPC-420W albo Fortron 400W FSP400-60PFN. Oba mają po 40A na lini 5V.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Teraz mam do myślenia.

Fortron 400W FSB400-60PFN kosztuje ok 200zł więc przekracza przeznaczoną kwotę pieniędzy.

Delty nie mają w hurtowni gdzie sie zaopatruję, ale nie znaczy się że nie kupuję poza hurtownią :] zakinho mam na uwadze, podaj cene na PW.Mowa chyba o nowym zasilaczu.

Z tego co mi polecacie to mam jeszcze taką oFerte lecz nie wiem czy owe zasilacze będą odpowiednie.

ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

ZASILACZ FORTRON SAGA 350 (350W) Pasywne PFC - 12cm

Klaus, to są tej samej firmy co mi poleciłeś, ale tańsze o niższej pojemności, czy któryś z tych zasilaczy się nada ?

Edytowane przez BAMBI30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi polecacie to mam jeszcze taką oFerte lecz nie wiem czy owe zasilacze będą odpowiednie.

ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

ZASILACZ FORTRON SAGA 350 (350W) Pasywne PFC - 12cm

czy któryś z tych zasilaczy się nada ?

Nie, bo to zasilacze do nowoczesnych konfigów. I proszę nie mylić PFN (dobry do starych, mocna 5V) z PNF (dobry do nowych, mocna 12V)

Poza tym do rady Klausa należy dodać, ze należy patrzeć na sumaryczna obciążalność 3,3 i 5V, która dla zasilaczy do starych konfiguracji wynosi ok 190W wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały wybór jest zasilaczy dobrych powyżej 350W :( Znalazłem coś takiego.

http://www.allegro.pl/item295354892_jedyny...2c_gwar_fv.html

Niby dobry zasilacz Delta z tego co czytałem na Forum, jednak nie daje mi to spokoju że to chinszczyzna, no w sumie Asus to też China..

Do rzeczy.Czy w powyższym linku zasilacz będzie dobrym wyborem pod te parametry ?

Aktualnie posiadam.

Athlon xp3000

Płyta główna Asus A7N8X-X (20pin ATX 12in x 9.6 in)

Z anglika jestem zielony więc zacytuję z książki dla biegłych.

[if you will need to replace the power supply in the Future, make sure that your new ATX 12V power supply can provide 8A on the +12V lead and at least 1A on the +5-volt standby lead(+5VSB)].

Ram. 2x512MB DC PC3200

Ati 9700Pro

HDD.Samsung 80GB 7200obr 8mb cache.

SB.Live 5.1 Player.

Karta TV.Pinnacle Studio

Karta sieciowa realtek.

Nagrywarka DVD

Odtwarzacz DVD

Floppy

-----------------------

W niedalekim czasie zamierzam dokupić

Jako drugi dysk 120GB.

Pamięć 1GB ewentualnie 512MB.

-----------------------

Ewentualnie jaki polecacie do tego zestawu z dostępnych na rynku zasilaczy ? W miarę dobrych zasilaczy, tak by nie spaliło mi kompa.

Pozdrawiam.

Edytowane przez BAMBI30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jednak proszę o wiecej opini abym mógł być przekonany ;)

Jak narazie pozytywne opinie, więc mordka już mi się uśmiecha :)

Jeżeli ktoś ma jakies wątpliwości to proszę odrazu o wyjaśnienie.

Dzięki z góry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dobry zasilacz Delta z tego co czytałem na Forum, jednak nie daje mi to spokoju że to chinszczyzna, no w sumie Asus to też China..

A czego ty się spodziewasz? 90% elektroniki (jak nie więcej) to są produkty chińskie i nic tu nie zmienia fakt że na obudowie widnieje napis Thomson, Sony, Philips, Samsung czy wogóle jakieś Ching Chiang Chiong.

Co do Asusa to jeśli chodzi o ścisłość to ta firma jest z Tajwanu, a to jest lekka róznica ;]

 

Tak wogóle istnieje jakakolwiek firma która produkuje zasilacze poza Chinami? Jakoś mi się nie wydaje...

 

Zresztą wszystkie przytoczone w tym temacie Chieftecki to tak naprawdę zasilacze wyprodukowane przez Delte ;]

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego ty się spodziewasz? 90% elektroniki (jak nie więcej) to są produkty chińskie i nic tu nie zmienia fakt że na obudowie widnieje napis Thomson, Sony, Philips, Samsung czy wogóle jakieś Ching Chiang Chiong.

Co do Asusa to jeśli chodzi o ścisłość to ta firma jest z Tajwanu, a to jest lekka róznica ;]

Tak wogóle istnieje jakakolwiek firma która produkuje zasilacze poza Chinami? Jakoś mi się nie wydaje...

Zresztą wszystkie przytoczone w tym temacie Chieftecki to tak naprawdę zasilacze wyprodukowane przez Delte ;]

No masz racje :)

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie podepne pod temat. Potrzebny zasilator po poniższy config:

athlon xp 2000

Gigabyte GA - 7VT880-L

GeForce FX 5200

 

Styknie ten szef :?: Może lepiej Modecom MC-350 :?: Płyta ma zdaje siędodatkową wtyczke 4pin więc proc raczej leci z 12V :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz troszkę pomyśleć i poczytać sobie FAQ?

Tyle że miałem wybór tylko między tymi zasilaczami z początku dlatego o nie pytałem - teraz sie troche nazmieniało wiec prędzej coś dobiore a co do FAQ to :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...