Skocz do zawartości
dudekmjr

Problem Z Dyskiem Zewnętrznym

Rekomendowane odpowiedzi

dysk ATA 2,5'' 160GB HITACHI TravelStar 5K160 - HTS541616J9AT00

w aluminiowej obudowie USB mobile drive firmy LA CIE

DOSKONAŁY DO LAPTOPA - bez problemu można wyjąć dysk z obudowy i włożyć do niej inny

 

NOWY, IDEALNY, w firmowym opakowaniu

 

* parametry dysku: ATA, 160GB, 8MB cache, 5400obr/min

*

wymiary obudowy tylko 135 x 75 x 15 mm, waga 180g

*

działa z USB 2.0 i USB 1.1

*

nie potrzeba sterowników w Win 2000/XP/Vista, Mac 8.6 i wyższych (do Win 98/SE są na CD)

*

w zestawie: kabel USB do podłączenia do komputera, płyta CD z softem

 

taki dysk zakupiłem a taki posiadam komputer:

AMD Athlon64X2 Dual Core

Procesor 4200+ 2.21GHz, !,00 GB RAM

WinXP SP2 Profesional

problem polega na tym,że komputer go nie widzi,podłączałem go pod wszystkie gniazda USB i nic,dysk pracuje słychać jego pracę.nie mogę go dodać jako nowy sprzęt.u kolegi nie ma problemu jego dysk też u mnie nie chodzi.Czy to jest może sprawa ustawień w BIOSie.Ja mam inny BIOS i nie mam zielonego pojęcia co z tym robić.Inne urządzenia chodzą takie jak pendrive :mur: poradźcie co z tym fantem robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby kieszonka wykryła dysk zazwyczaj trzeba wsadzić zworkę na MASTER.

Ja bez zworki miałem tak, jakby dysku nie było w kieszonce :P

bzdura wystarczy że nie wkłada żadnej zworki zadziała tryb CS i dysk zostanie poprawnie wykryty przez kontroler kieszeni Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu. PIERDU PIERDU a głupiemu radość.

Nucz się czytać ze zrozumieniem, bo wyraźnie napisałem że miałem tak w swojej kieszeni.

A jak nie wierzysz, to już twój problem.

Dysk bez wsadzonej zworki po prostu nie był wykrywany, DOTARŁO!!! ??? Czy mam ci narysować?

 

Czy może mam ci narysować, że tu chodzi o dysk USB a nie port IDE w komputerze, więc ten "Cable Select" możesz sobie wsadzić.

 

Widzę Zawadaki, że zaczynasz wypowiadać się tylko odnośnie moich postów, nie czytąjac postów odnośnie problemu.

Brawo, życzę dalszego popierania swojego imbecylstwa

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi nie ma problemu jego dysk też u mnie nie chodzi

winna nie jest zworka czy jej brak ani nawet kieszeń czy dysk

 

@dudekmjr

 

weź inne urządzenie USB 2.0 i sprawdź czy działa w miarę możliwości niech to będzie jakaś pamięć np: pendrive

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na 2 komputery raczej wykluczam nie wykrywanie "masowych urządzeń"

Mówiąc ściśle, ja musiałem wsadzić zworkę na MASTER w dysku, w kieszeni Spire GIGAPOD II bodajże.

Jak nie wsadziłem, to nie miałem "bing-bong i siup, partycja na pulpicie". Raz się nawet wystraszyłem, że się coś z dyskiem stało, ale wsadziłem wtedy jakiś inny model i okazało sie, że nie miał zworki :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie kłócicie sie i nic konkretnego. tu chodzi o USB oczywiście , wszelkie pendriwe chodzą , aparaty foto też a ten złom jest niewidoczny,dioda sie pali, dysk słychać, podłączałem pod wszystkie gniazda USB mam ich pięć do tego dysku są dołączone nawet dwa kable i na dwa też podłączałem nic :mur: u kolegów na kompach stacjonarnych i laptopach jest OK,chyba go tak załatwie :damage_wall: ..poradźcie coś tylko się nie kłóćcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...