Skocz do zawartości
Bartholomew

8600gt - Xfx Vs Palit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniam komputer i o ile na proca (Athlon 64 X2 6400) i płytę (Foxconn na nforce 590) jestem zdecydowany, to siwieję przy wyborze grafiki.

 

Ma to być coś szybkiego na 8600GT, do 400 zł maksymalnie.

 

Byłem niemal zdecydowany na Palita v. Sonic+, bo tani a wykręcony chyba na maksa. Polecali mi go na forach i już go prawie wybrałem, gdy w oko wpadło mi kilka postów, pisanych przez rożnych użytkowników w rożnych miejscach. Według nich Pality z GPU 8600GT mają jakąś wadę fabryczną powodującą że źle współpracują z pamięciami co powoduje często jakieś przeskoki w grafice (w niektórych grach), czasem artefakty. Pisało o tym kilka osób. Poza tym wszyscy zgodnie twierdzą że te Pality mają generalnie zrąbane wyjście TV out co często skutkuje pieprznięciem całej karty podczas próby skorzystania z tego złącza. Po za tym są problemy ze sterownikami. Szlag by to!

 

OK, postanowiłem poszukać czegoś innego. W oko wpadła mi karta XFX. Konkretnie ta: GeForce 8600 GT XFX 256MB HDTV & DVI (PCI-E) XT (chłodzenie Zalman)

 

Pamięci lecą na 1500, GPU na 650. Różne źródła podają różne timingi RAMu - od 1ns do 1,4ns. Ciężko znaleźć coś konkretnego. Same karty XFX podobno świetnie się kręcą, ten konkretny model można dostać już za +/- 375 zł.

 

Jest jeszcze inny model (XXX). Ma 1600 Mhz na pamięciach, ale 620 na GPU, po za tym ma mniejsze chłodzenie i jest nieco droższy (Czy takie timingi dadzą lepsze rezultaty niż te z niższym taktowaniem RAMu a wyższym GPU? Jakoś ta cena chyba powinna być usprawiedliwiona?).

 

Można to brać? Ktoś miał styczność z tymi XFX'ami?

 

A może coś innego? Znajomy zachwala tą MSI no ale tu dostęp jest 1,4ns :/

 

Co poradzicie? Może coś innego do 400 zł?

Edytowane przez Bartholomew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej.. użytkowników Sonica jest mnóstwo, bo to coś jakby Galaxy 8600GE w znacznie tańszym i stabilniejszym wydaniu. Statystycznie z faktu że jest bardzo dużo użytkowników wynika że może się zdarzyć dużo osób mających problemy z tą kartą, ale procentowo na pewno większość kart działa poprawnie. XFX nie jest tak popularne, dlatego na pewno mniej osób będzie się wypowiadać na temat problemów z tą kartą.

 

Odnośnie pamięci na Sonic+.. przynajmniej wiadomo, że są to 1ns, które u wielu latają na 2GHz. W XFX nie wiesz co dostaniesz, ale pewnie będzie gorzej.

Wyjścia TV faktycznie bałbym się używać (chyba że chciałbym spalić kartę;) ) ale ostatnio na pytanie w temacie o 8600 dowiedziałem sie że nowe sonic+ nie mają już tego buga..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...