Skocz do zawartości
Ajwer

Pytanie O Kompresor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Dzisiaj byłem na skupie złomu w poszukiwaniu części do FC i po wejściu na plac moim oczom ukazała się kupka leżących pod szopą kompresorów. Większość były to 90 W kompresorki od lodówek ale było też kila silniejszych. Gdy podnosiłem kompresory w większości z nich coś grzechotało przy poruszeniu.

 

I tu się pojawia moje pytanie czy ten luz w środku oznacza że kompresor jest uszkodzony i nie warto go brać do domu lutować kabli i sprawdzać?? Jak jeszcze można stwierdzić co warto przetestować??

 

Z góry przepraszam za durne pytanie jednak jestem początkujący (bardzo) w kwestii FC co widać po moich wypowiedziach i praktycznie dziś pierwszy raz miałem w rękach te sprężarki.

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Łukasz

 

Ps. jak zniosę już do domu jak sprawdzić czy sprężarka jest dobra??

Edytowane przez Ajwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem na skupie złomu w poszukiwaniu części do FC i po wejściu na plac moim oczom ukazała się kupka leżących pod szopą kompresorów. Większość były to 90 W kompresorki od lodówek ale było też kila silniejszych. Gdy podnosiłem kompresory w większości z nich coś grzechotało przy poruszeniu.

 

I tu się pojawia moje pytanie czy ten luz w środku oznacza że kompresor jest uszkodzony i nie warto go brać do domu lutować kabli i sprawdzać?? Jak jeszcze można stwierdzić co warto przetestować??

 

Z góry przepraszam za durne pytanie jednak jestem początkujący (bardzo) w kwestii FC co widać po moich wypowiedziach i praktycznie dziś pierwszy raz miałem w rękach te sprężarki.

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Łukasz

 

Ps. jak zniosę już do domu jak sprawdzić czy sprężarka jest dobra??

1. Ciezko mi teraz pisac cokolwiek

2. Jak potrzasasz kompresorem, to slychac obijanie sie tlokow? czy czegos tam o scianki - tak ma byc.

3. Wiekszosc z tych kompresorow jest uszkodzona na amen, ma zawilgocony olej, imho nie warto sobie nimi glowy zawracac.

4. jak odpalic taki kompresor? Wszystko zalezy co jest przy nim. Moze byc tak, ze nie ma tylko kabla zasilajacego, a moze byc i tak, ze brakuje calego ukladu startowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Może jednak warto spróbować bo kompresorki nie są wcale zniszczone i mają w większości kondensatory. Tylko niestety leżą na dworze.

 

Ps. Wiecie może jak wymienić olej w takim??

 

pozdrawiam i dziękuję

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Może jednak warto spróbować bo kompresorki nie są wcale zniszczone i mają w większości kondensatory. Tylko niestety leżą na dworze.

 

Ps. Wiecie może jak wymienić olej w takim??

 

pozdrawiam i dziękuję

Łukasz

nie są zniszczone(od zewnątrz) bo cale swoje życie spędzają w lodówkach ktore stoja na ogół w domu

 

wiec po coś ktoś musial je wyrzucić

 

nowy olej do sprezarki kosztje 60-70zł za litr

(w lodowkowym hermetyku jest na ogół 250-350ml)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...