Skocz do zawartości
xacti

Msi Neo2 Fr Vs Gigabyte P31-ds3l

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Musze w koncu zmienic mobo na cos normalnego. Narazie dysponuje kwota okolo 270zl. Moge za to kupic Gigabyte P31-DS3L.

 

Zastanawiam sie, czy oplaca mi sie dokladac do Msi Neo2 FR.

 

Reszta sprzetu to Celek 420, 2x1GB Kingston, narazie x1900xt - w drodze 7300gt :P Quada nie planuje, jak juz to jakis c2d.

 

W zasadzie MSI daje mi mozliwosc wiekszej rozbudowy ramu, i latwiejszego oc (zworka). Czy jest jednak warta dodatkowych pieniedzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte nie jest złą płytą i mogę śmiało ją polecić. Niestety dużym minusem jest ten ram. Zawsze jednak można kupić 2x2GB. Jeśli jednak chcesz od komputera trochę więcej (a Ty pewnie chcesz ;)) to dopłać do jakiejś płyty na P35. Ja sam też w okresie ferii rozejrzę się za jakąś inną płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dopłać do MSI

Dlaczego?

 

Gigabyte nie jest złą płytą i mogę śmiało ją polecić. Niestety dużym minusem jest ten ram. Zawsze jednak można kupić 2x2GB. Jeśli jednak chcesz od komputera trochę więcej (a Ty pewnie chcesz ;)) to dopłać do jakiejś płyty na P35. Ja sam też w okresie ferii rozejrzę się za jakąś inną płytą.

Ramu mi raczej przez najblizszy rok brakowac nie bedzie.. Boje sie troche o mozliwosci oc na gigabycie w razie lepszego procka / lepszych pamieci ;)

 

Abit IP35-E/Abit IP35 moim zdaniem. A po co zmieniasz grafikę na gorszą ;) ?

Abita na pewno nie wezme. Myslalem jeszcze nad foxem. A grafike zmieniam, bo radeon sie marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaczynamy.. ;)

 

Procek na razie zostaje celeron. 2 jaja nie wydaja sie potrzebne. Mam nadzieje ze poleci na 3GHz, co wymaga 375fsb.

 

Rozumiem, ze gigus pociagnie mi takie fsb zakladajac ze ramki robia okolo 1000MHz ? Przepraszam, ze pytam sie o 'tak oczywiste' sprawy, ale ostatnio na prawde nie mam czasu na przegladanie tematow o plytach od deski do deski.

 

Nastepnie, zakladajac ze wezme jakiegos lepszego procka / E2xxx albo jakis E6xxx (imo E4xxx nie zbyt sie oplacaja), to czy Gigabyte wystarczy do standardowego oc / 3GHz / i nie bedzie wiekszych problemow ?

 

No i ostatnia sprawa (chyba), ktora plyta jest mniej problemowa ? Znudzilo mi sie juz kombinowanie i myslenie czemu kiedys sie komp uruchamia, a czemu nie ;)

 

Przypominam, cena tych plyt to okolo 240zl za Gigabyte i 330zl za MSI. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giguś spokojnie pociągnie FSB 375 na co dzień, a nawet i więcej (chociaż tak przy ok. 400 przydałby się lekki nawiew). A co do ramów to na tej płycie są dzielniki dla pamięci, więc nie ma z tym najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnia sprawa (chyba), ktora plyta jest mniej problemowa ? Znudzilo mi sie juz kombinowanie i myslenie czemu kiedys sie komp uruchamia, a czemu nie ;)

No to musisz wiedzieć, że z Gigabyte'm P31 niektórzy (w tym niestety ja :() mają problemy z resetowaniem ustawień po oc. Pomimo tego, że wszelkie testy sprzęt przechodzi stabilnie (orthos, 3d marki, SP, gry) to od czasu do czasu przy włączeniu "na zimno" następuje reset ustawień dotyczących oc... :|

Piszę to, bo kilka osób jednak te problemy ma więc lepiej żebyś widział przed kupnem...

Ja trochę żałuję, że wybrałem tą płytkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to podobny problem jak w ktorejs z plyt na p35 ? Tzn resetowanie sie ustawien po zaniku zasilania ?

 

Jesli tak jest to nie wezme tej plyty.

 

Dzieki wielkie za ta informacje.

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Gigabyte'a P31 jednak.

Nigdy od początku nie miałem z nim żadnych problemów.

Nie tracę ustawień itd, brak problemów z o/c, sterami itd.

A lecę na biosie F1 (obecny to F6 czy tam F7, a może F8)

a jak Ci się kręci na tym biosie bo imo stary jest . Sprawdzałes nowsze biosy czy sa straty ustawień nawet po zapisaniu profili. Można jak cos wrócić do starszego biosu?? Teraz jak kupi nowa to juz bedzie miał nowszy bios i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak Ci się kręci na tym biosie bo imo stary jest . Sprawdzałes nowsze biosy czy sa straty ustawień nawet po zapisaniu profili. Można jak cos wrócić do starszego biosu?? Teraz jak kupi nowa to juz bedzie miał nowszy bios i tak.

Czy ja wiem, czy są duże różnice pod kątem OC jeśli chodzi o biosy.... czy na F1 czy na F5 czy na innych procek udało mi się kręcić tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy są duże różnice pod kątem OC jeśli chodzi o biosy.... czy na F1 czy na F5 czy na innych procek udało mi się kręcić tak samo.

chodziło mi o te restarty ustawień ,dlatego pytałem o Oc bo jesli serwal ma słabo wykreconego kompa to z tej przyczyny mogły nie wystapić a nie dlatego że ma bios F1 akurat. :wink:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o te restarty ustawień ,dlatego pytałem o Oc bo jesli serwal ma słabo wykreconego kompa to z tej przyczyny mogły nie wystapić a nie dlatego że ma bios F1 akurat. :wink:

Na początku wykręciłem swój procesor na biosie F1 na 3200 na dość sporym napięciu. Chodził tak przez jakiś czas i nic się nie działo mu :). Jak dobrze pamiętam, to reset ustawień u mnie wystąpił tylko raz tak po prostu sam z siebie, ale tylko raz już dość dawno temu. Chyba ktoś tam pisał w temacie o tej płycie (ten, komu resetowały się ustawienia), że w zależności od biosu ma on ten sam problem. Może była jakaś feralna seria tych płyt? Tego już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P31 to chipset typowo low-end.

Nie można spodziewać się po nim wiele.

Niewątpliwymi wadami są obsługa modułów pamięci, oraz dzielniki pamięci.

Warto dopłacić do lepszej płyty na P35 np. Abita IP35, MSI P35 Neo2-FIR, Foxconna P35A-S, czy Asusa P5K Pro.

 

Jeśli natomiast nie chcesz dopłacać, to lepiej poszukać na allegro dobrej płyty opartej o i965P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P31 to chipset typowo low-end.

Nie można spodziewać się po nim wiele.

Niewątpliwymi wadami są obsługa modułów pamięci, oraz dzielniki pamięci.

Warto dopłacić do lepszej płyty na P35 np. Abita IP35, MSI P35 Neo2-FIR, Foxconna P35A-S, czy Asusa P5K Pro.

 

Jeśli natomiast nie chcesz dopłacać, to lepiej poszukać na allegro dobrej płyty opartej o i965P.

tzn. jakich nie ma a jakie są. Chyba te podstawowe muszą być :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

tzn. jakich nie ma a jakie są. Chyba te podstawowe muszą być :?

IMHO powinny byc dokladnie te same bo wspieraja te same proce jak i pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1900xt wg. mnie przy dobrym o/c proca @ 3GHz się nie marnuje ;]

Chodzilo o to, ze ja w gry nie gram :rolleyes:

 

Dobra, dzieki. Poczytalem troszke i chyba jednak oplaci sie doplacic do MSI. Nie jest to duzo wiecej jak na plyte, ktora ma troche podzialac i obsluzyc pare prockow :)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - proc się leni (2.66GHz na ~1.275V), ale problemy z tą płytą zgłaszane są bez jakiegokolwiek o/c...

Kręcić wyżej - nie widzę potrzeby - w porównaniu z Sempem i 73GT i tak o wiele lepiej...

BIOS - stary nie stary, jak wszystko śmiga to nie widzę potrzeby zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...