Skocz do zawartości
Siqer

Vmod i dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zrobilem Vmoda na K7S5A i mam dylemat :? . Jakie napiecie wedlug was jest jeszcze w miare bezpieczne. Mam Durona 1000Mhz, chlodzenie woda (pompa od pralki, nagrzewnica+2wentyle, naczynie 10l). Jak na razie zatrzymalem sie na 2.05. Jakie macie napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko przy okazji.Co jakis czas przewija sie tu temat vmoda.Mam w związku z tym pytanie - w jaki sposób to zrobić ? Czy da sie to wykonać na kazdej plycie ? Moja np to MSI K7T Turbo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja zrobilem ten modzik sobie i najmniejszy rezystor ktory wladowalem do 10k, jesli dobrze pamietam to mialem wtedy napiecie 2,05-2,08V . Cpu Stability Test w tescie nagrzewajacym procka przy zamknietej obudowie mialem odpowiednio system-33 stopnie , proc-61. Natomiast gdy obnizylem napiecie do normalnego to mialem temp. procka o 9 stopni mniejsza :> Wiatraczek to Titan TTC d5tb2 a procek to TB1,2ghz. Zrobilem jeszcze moda dla zmiany napiecia dla DDR i jeszcze jednego dla zmiany napiecia dla chipsetu i ddr, niestety nadal fsb166 i 1,5ghz poza zasiegiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko przy okazji.Co jakis czas przewija sie tu temat vmoda.Mam w związku z tym pytanie - w jaki sposób to zrobić ? Czy da sie to wykonać na kazdej plycie ? Moja np to MSI K7T Turbo....

Oczywiescie, ze na kazdej. Kazda plyta glowna ma swoj wlasny zasilacz z dzielnikiem napiec. Dostaje on okreslone napiecie i zmienia je na takie jakie chce procek. Zabawa polega na wstawieniu rezystora pomiedzy nozka z wejsciem a nozka z wyjscciem. Rezystor przerzuca troche pradu (w zaleznosci od jego rezystacji (im mniejszy opor tym wiecej pradu)) na wyjscie i ta da. Ot i caly Vmod :D

Poszukaj w sieci jaki uklad scalony jest u Ciebie dzielnikiem napiecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę na takim napięciu ???

Idle: 37C

Stress: 45

 

Procek jest bardzo dziwny, bo za cholere nie chce pojsc na 10*133 nawet przy 2.05, ale jak schlodzilem go woda z lodem do okolo 30C to poszedl nawet przy 1.86 i stabilny byl jak skala. Odpalal nawet przy 10*138, ale przy windzie umieral :(

 

Jak sadzicie wystarczylby 74W Peltier, czy moze jest jakis inny sposob bezogniwowy? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...