Skocz do zawartości
matrox-

Co Kupic? Hp M1005, Hp 1022, Czy Samsung Scx-4200?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie sprzet edzie glownie sluzyl do drukowania textu oraz rysunkow z autoCADa. generalnie chodzi o ekonomie i wytrzymalosc ... prosze o jakies rozsadne uzasadnienie a nie text jak mi pan w sklepie powiedzial "ta najlepsza bo tak" z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urządzenie ma skanować tekst i grafikę wektorową to w zasadzie liczy się tylko i wyłącznie "ekonomia".

Przede wszystkim musisz sobie zadać pytanie czy potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego czy tylko drukarki. Jeśli drukarkę to wybór 1022 z tych trzech zdaje się najlepszym. Lepsza jakość wydruku niż pozostałych urządzeniach.

 

Natomiast jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego hmmm...

wadą Samsunga jest chip, który trzeba wymieniać przy regeneracji. Ale oprócz tych 16zl to chyba jedna wada. Toner Samsunga wystarcza na 3000 str a HP na 2000str. Skaner HP ma lepsze parametry ale i tak tego typu skanery są mizerne więc bez większej różnicy. W Samsungu podoba mi się większa i schowana kaseta na 250 ark. W HP jest tylko 150ark i kaseta wystaje. Ale wszystko jest kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór pozostawiam tobie HP jest dobry bo nie ma chipów, Samnsung poza tym bardziej mi się podoba - no ale może niech oceni ktoś kto ma jeden ze sprzętów.

Ja mam inna drukarkę Samsunga i jestem zadowolony i nie przeszkadzają mi chipy. Zamawiam proszek i chip u tego samego sprzedawcy wiec tylko 16zl różnicy na chipie, a mi toner wystarcza na 7000 str.

Nie wiem jak tobie ale dla mnie bardzo ważny był dupleks. Od teraz już nigdy nie przesiądę się na drukarkę bez dupleksu. Pamiętam jak wcześniej atramentówka czasami zabrała kilka kartek i cała numeracja stron brała w łeb i druk szedł do kosza. Teraz nie mam tego problemu.

Może za czymś z dupleksem sie rozejrzyj.

Skoro mówisz ze 1000str miesięcznie będziesz drukować to może właśnie potrzebujesz lepszej drukarki niż najtańszego urządzenia wielofunkcyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...