Skocz do zawartości

Glabro

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Glabro

  1. 75% sprawności to zapewnia standard ATX v. 2.2 - przynajmniej powinien i prawdopodobnie obowiązuje to do obciążenia 50%. W zależności od firmy wartości sprawności wahają się od 65%-86% (przy maksymalnym obciążeniu) - tak piszą producenci. Sprawność zasilaczy zmniejsza się przy małych i dużych ociążeniach. zresztą wykres rozwieje wszelkie wątpliwości:
  2. Mam płytkę jak w temacie i w biosie nie mam możliwości zmiany mnożnika. Myślałem, że wgranie najnowszego biosu coś pomoże, ale nadal nic (mam już 1603). Najdziwniejsze jest to, że inni mają możliwość nawet widziałem screen z biosu po prostu powinna być opcja * CPU Multiplier * a ja nie mam!!! :mur: Pozostałe mam ale bez tej opcji. Czy jest jakaś kombinacja klawiszy (jak np w Gigabytach) która to odblokuje? Gdzie tkwi problem. PS A może opcja się pokaże jak włożę procka z odblokowanym mnożnikiem np black edition? BTW widziałem screena, który po rozwinięciu opcji multiplier dawał mnożnik od 5 do 9 MAKABRA!
  3. Tak jak przedmówca. Weź laserową. Zwłaszcza jak używasz od czasu do czasu. Rzadko używana atramentówka może zaschnąć a po kupnie zamiennika czy ponownym nabiciu traci jakość. Poza tym szybkość druku bez porównania na korzyść lasera.
  4. Ja robiłem z tą drukarką to samo kiedyś i miałem podobny problem. Kupiłem nową czarną głowicę napełniłem kolorową i pozaklejałem styki. Nie wiem czy to przypadek czy co ale później darowałem sobie zaklejanie i już tylko napełniałem i nie było problemów. Acha i jeszcze jedno - tusz najlepiej dolewać zanim zacznie drukować na zupełnie biało. Jak już zauważysz, że drukarka drukuje jaśniej i zaczynają się paseczki takie drobne pojawiać to dolewaj. Tylko wybierz jakiś dobry tusz a nie jakiś kupowany na litry. Ja miałem tak, że przespałem moment dolania a dzień później już tusz był zaschnięty i dolanie i udrożnienie nic nie dało.
  5. Musisz koniecznie poczytać o technologii druku :) W laserówce tam nie ma co wysychać a właściwie to całe szczęście, że toner jest suchy bo inaczej ulegałby zbryleniu. Jeśli nigdy nie dłubałeś ani nie masz chęci sam regenerować, to proponuję kupić jednak HP. Płacisz taniej za zregenerowany toner. W tej drukarce pierwsza regeneracja to praktycznie dosypanie proszku (brak chipu). Druga to trzeba jednak rozkręcić kasetę i opróżnić "śmietniczek", trochę więcej z tym zabawy ale ogólnie frajda. Tylko trzeba uważać aby nie napylić tym tonerem - bo wdychanie toneru do zdrowych czynności nie należy :) Ale jak będziesz chciał sam regenerować, co oczywiście obniży znacznie koszty, to polecam Samsunga.
  6. Glabro

    Ocena Kompa

    Też bym RAIDA polecił. Skąd masz te dane? Wydaje mi się, że przynajmniej w RAID 0 transfer powinien być lepszy.
  7. A nie ma w drukarce w sterowniku opcji drukowania wymuszonego tylko w czerni? Tak jak było to w drukarkach HP? Też tak w tych drukarkach (starsze HP jeszcze te z tuszami 56, 57) miałem, że mimo czarnego teksu ona drukowała je trzema kolorami - widać to jak się przyjrzeć a lepiej jest zrobić próbę na szarym (jasnoszarym) większym prostokącie np. 5cm na 5cm. Jeśli będzie składać się z kolorowych pikseli to znaczy, że idzie kolor. Po przełączeniu opcji na druk tylko z czarnym tuszem drukowało już w czerni. Ale tak może było tylko w HP :(
  8. Oczywiście, że będzie działać. USB 1.1 czy 2.0 różni się szybkością i jest w pełni kompatybilne. Wiec jeśli to Ciebie tylko dręczy to kupuj!
  9. Może Samsung SCX-4720FN? Ma interfejs sieciowy o to w biurze ważne. Cena 1050zl
  10. Pytanie za jaką cenę bo tak to można wiele urządzeń polecić :)
  11. Kliknij! Ten post był dokładnie o dwa niżej niż Twój. Wysil się czasem i poszukaj czy nie było podobnego tematu ;) Ogólnie polecam wydajna drukarkę i koniecznie z dupleksem (wydruki broszurek będą idealnie spasowane). Bez dupleksu drukarka nigdy idealnie nie wciągnie papieru. Sprawdź wielkość tonerów. Byłoby dobrze gdyby kolor miał około 4000-5000str. I jeśli sporo będzie eksploatowana w kolorze to ważne też, aby drukarka miała jednoprzebiegowy mechanizm (szybkość jak w druku czarnym i przy tym bardzo oszczędza bęben, fuser, i pas transmisyjny). Ogólnie coraz więcej jest tych drukarek ale nadal połowa ma starszy mechanizm. Sprawdź też łatwość regeneracji - ceny proszków i dostępność chipów zliczających na allegro do danego modelu.
  12. Sprawa wygląda tak, że bęben wystarcza na 50000str :) czyli przy Twoim korzystaniu do śmierci (przy drukarce 4-przebiegowej przy druku KOLORU wystarcza na 12500str - notabene drukarka musi przecież czterokrotnie nakładać toner). Bęben np do drukarki CLP-510 kosztuje 485zł. Niestety z laserówkami kolorowymi jakości w zdjęciach nie uświadczysz. Chociaż niektóre nieźle już sobie radzą. W tekście różnicy nie zauważysz praktycznie. Ale często jest podawana rozdzielczość efektywna (2400 to bardzo wys parametr) a efektywna nie oznacza prawdziwą. Chodzi tu o to, że prawdziwa rozdzielczość oznacza ilość punktów na cal(oczywiście odpowiedniej wielkości - im wyższa tym mniejsze punkty). Natomiast niektóre drukarki dysponują możliwością regulowania wielkości tego punktu za pomocą (o ile pamiętam) zmiany siły lasera. Przez co niby można mówić, że jest większa rozdzielczość bo drukarka potrafi drukować mniejsze punkty. W rzeczywistości nie jest to zatem prawdziwa możliwa rozdzielczość. Ale racja parametr rozdzielczości jest bardzo ważny dla zdjęć. Ale w przypadku mojej laserówki 600x600 czy 1200x1200 aż tak wielkiej różnicy nie widać. Prawdopodobnie dlatego, że atrament zawsze w pewien sposób wsiąka w kartkę i potrafi ładnie się zmieszać z odpowiednimi tuszami. Dodatkowo na papierze foto otrzymujesz świetną jakość - nie widać pikseli. W laserówce tak już nie ma. Chociaż, jak mówiłem, do druku kolorowych laserowych fotek polecam jednak drukarki OKI. Toner wygląda znakomicie - zdjęcia mają śliczny połysk i lepszą jakość ( i tu pewnie zależy ten połysk od utrwalacza - kiedyś zaciął mi się papier w drukarce i w miejscu gdzie rolki utrwalacza dłużej przygrzały papier właśnie był tak śliczny efekt połysku). Ale skoro zdjęcia w laboratoriach foto tak bardzo staniały - wywołanie zdjęcia A4 kosztuje 4 zł (a pewnie u mojego fotografa w cale nie musi być najtaniej) - to po co się fatygować i drukować drożej w domu? (mowa o atramentówkach - BTW ciekawe na ile str wystarczyłby tusz startowy - na 15 !!??) Dlatego polecam laserówkę mimo wszystko - jeśli upierasz się ze zdjęciami to kup drukarkę OKI to "będzie Pan zadoowooolonyyyyy, będzie Pan zadowoooolooonyyyyy!!" :-)
  13. Łoooo za 1500zł to będziesz mieć cud miód laserówkę :) Ja mam Samsunga CLP-510N za 1300zł (kupioną pół roku temu). Posiada dupleks, czyli drukuje automatycznie po obu stronach (bardzo przydatne). Ponadto drukarka ma kartę sieciową. Podłączona do np. routera neostrady jest widoczna w całej sieci a nie tylko z jednego komputera lokalnie. Jedyny jej mankament to to, że jest czteroprzebiegowa. Polega to na tym, że kolor jest nanoszony, po kolei przez bęben, przez wszystkie 4 tonery z osobna (jeden duży bęben grubości mniej więcej szklanki - zamiast małych bębnów przy każdej kasecie z tonerem) Przez to kartki kolorowe są drukowane około 4 razy wolniej i zużywa się wówczas 4 razy szybciej bęben i pas transmisyjny. Przy czerni nie ma tego problemu. Ponieważ w kolorze drukuje spoooro mniej wiec mi to nawet odpowiada :) Ale skoro mówisz, że tak mało drukujesz to mogę polecić Tobie swobodnie drukarkę CLP-300N za 602zł w tym sklepie (podejrzanie tanio) a jeśli nie będą mieć na stanie to drukarkę Samsung CLP-300 (ta sama co poprzednia ale bez karty sieciowej). Można ją kupic za 565zł w agito. Nie wiem może inne firmy też mają dobre propozycje ale z tymi drukarkami miałem styczność i w tej cenie są bardzo dobre. Jedyny mankament to niewielka pojemność tonerów: BLACK 2000str a kolory po 1000str. Startowe mają odpowiednio 1500 i 700str. Ale ta ilość to i tak bez porównania z atramentówkami w którym startery wystarczają nawet czasami na 100 stron w kolorze. Chipy zliczające kosztują po 19zł a proszek to możesz kupić dedykowany nawet do innych Samsungów i dosypywać wtedy będziesz mieć wydruki za grosze ;) PS Ale skoro chcesz wydać 1500zł bo za gruby portfel się zrobił to możesz kupić np Samsunga CLP-610ND. Właśnie weszła na rynek i można kupic za 1700zł. Jednoprzebiegowa ze 128MB RAMu, kartą sieciową dupleksem. Poza tym tonery w tej drukarce mają pojemność po 5000 str na każdy kolor. Miałbyś wypas :)
  14. Wybór pozostawiam tobie HP jest dobry bo nie ma chipów, Samnsung poza tym bardziej mi się podoba - no ale może niech oceni ktoś kto ma jeden ze sprzętów. Ja mam inna drukarkę Samsunga i jestem zadowolony i nie przeszkadzają mi chipy. Zamawiam proszek i chip u tego samego sprzedawcy wiec tylko 16zl różnicy na chipie, a mi toner wystarcza na 7000 str. Nie wiem jak tobie ale dla mnie bardzo ważny był dupleks. Od teraz już nigdy nie przesiądę się na drukarkę bez dupleksu. Pamiętam jak wcześniej atramentówka czasami zabrała kilka kartek i cała numeracja stron brała w łeb i druk szedł do kosza. Teraz nie mam tego problemu. Może za czymś z dupleksem sie rozejrzyj. Skoro mówisz ze 1000str miesięcznie będziesz drukować to może właśnie potrzebujesz lepszej drukarki niż najtańszego urządzenia wielofunkcyjnego?
  15. Jeśli urządzenie ma skanować tekst i grafikę wektorową to w zasadzie liczy się tylko i wyłącznie "ekonomia". Przede wszystkim musisz sobie zadać pytanie czy potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego czy tylko drukarki. Jeśli drukarkę to wybór 1022 z tych trzech zdaje się najlepszym. Lepsza jakość wydruku niż pozostałych urządzeniach. Natomiast jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego hmmm... wadą Samsunga jest chip, który trzeba wymieniać przy regeneracji. Ale oprócz tych 16zl to chyba jedna wada. Toner Samsunga wystarcza na 3000 str a HP na 2000str. Skaner HP ma lepsze parametry ale i tak tego typu skanery są mizerne więc bez większej różnicy. W Samsungu podoba mi się większa i schowana kaseta na 250 ark. W HP jest tylko 150ark i kaseta wystaje. Ale wszystko jest kwestia gustu.
  16. Wkładasz kartkę papieru i drukujesz. Nie rozumiem problemu.
  17. Początek... Kilka dni temu stałem się posiadaczem skanera Canon CS 4400f. Cóż nadchodzi czasami taki dzień, w którym wreszcie trzeba podjąć decyzję i skończyć z lekturą czasopism i wątków na forach internetowych. Będąc pod presją czasu, nie mogłem wiele się zastanawiać... Zajrzałem w portfel i... "tak to będzie skaner z niższej półki" - pomyślałem. W końcu ma służyć do typowych zastosowań domowych, więc po co przepłacać. Problem tylko, że głównym zadaniem do którego będę go wykorzystywać to skanowanie tekstu (książek) - a tu liczy się tylko prędkość. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno biurowego "kolosa" A3. Ahhh... kiedyś miałem okazję pracować na czymś takim (RICOH) - skanowanie z prędkością światła (jak ksero) a plik (wielostronnicowy pdf) sam "uploadował" się na serwer do wybranego katalogu... Ale trzeba zejść na ziemię niestety. Te urządzenie nie jest na moją kieszeń. Na zakupach... Posilając się wyszukiwarkami najtańszych cen, zacząłem przeszukiwanie skanerów z przedziału 300-400 zł. Kierując się szybkością mechanizmu skanowania, firmą, możliwościami, funkcjonalnością i intuicją - wybór padł na skaner Canon CS 4400f. Tu niespodzianka - skaner kosztuje 290 - 320zł (dane z dnia 16 stycznia 2008). Mój pierwszy sprzęt kupiony taniej niż zamierzałem - zawsze przepłacałem :) Do zakupu przekonało mnie doświadczenie z poprzednimi skanerami. Moim wcześniejszym modelem był stary wysłużony Plustek UT12, którego trzymałem na parapecie. To chyba go wykończyło - bo zabarwia obraz na żółto w niektórych miejscach. A może to wina już zużytych lamp!? Miałem okazję pracować też na Plusteku OpticSlim 2400 i muszę stwierdzić, że od kilku lat (siedmiu?) oprogramowanie nie uległo zmianie. To skutecznie mnie zniechęciło do zakupu kolejnego Plusteka. Przed rokiem pożyczyłem skaner do przeskanowania jednej książki (Canon 3000ex) i muszę przyznać, że skaner mnie przekonał. Garść danych technicznych... Element skanujący............ CCD Funkcje skanowania filmu..... QARE (automatyczny retusz i korekcja obrazu na odbitce) poziom 3 Głębia skanowania - kolor.... Wejście: 48 bitów, wyjście: 48 bitów Głębia skanowania - gray..... Wejście: 16 bitów; wyjście: 16 bitów Interfejs.................... USB 2.0 High Speed Maksymalne wymiary orginałów. A4/Letter, 216 mm x 297 mm Obsługa filmu................ Film 35mm (6 klatki), oprawione slajdy (4) Rozdzielczość optyczna....... 4800 x 9600 dpi Skala rozdz. interpolowanych. 25 – 19200 dpi Szybkość skanowania - film... 7,4-74,0ms/linię Szybkość skanowania - kolor.. 7,7ms/linię [2400dpi], 14,8ms/linię [4800dpi] Szybkość skanowania - gray... 7,7ms/linię [2400dpi], 14,8ms/linię [4800dpi] Typ skanera.................. Kolorowy skaner płaski. Typy filmów.................. Film kolorowy (negatyw, pozytyw) Film czarno-biały (negatyw, pozytyw) Źródło światła............... Lampa fluorescencyjna z zimną katodą Wyciągnięty z pudełka... W komplecie znajdziemy skaner, płytkę ze sterownikami i oprogramowaniem, instrukcję (napisaną w wielu językach m.in. polskim. Niestety są to ogólne porady dot. skanowania. Nie ma instrukcji w postaci książeczki dotyczącej oprogramowania. Na szczęście wszystko ratuje dobry podręcznik skanera, który jest dostępny po zainstalowaniu oprogramowania. Minusem jest jednak brak sterowników do systemów Linux - nie mogłem odnaleźć ich na płytce. W komplecie znajduje się także zasilacz (wdł. mnie jest trochę za krótki - koniecznie bezpośrednio pod stołem musi znajdować się listwa zasilająca) i kabel USB (za co daję plus). Opis... Po wyciągnięciu z pudełka, skaner od razu przypadł mi do gustu. Porządne pudełko z uchwytem na rękę na pewno ułatwią niejeden transport. W łatwy sposób wyjmuje się go z pudełka od góry a styropiany nie ograniczają ruchów. Skaner ma estetyczny design, podpiera się na czterech solidnych, gumowych nóżkach, które uniemożliwiają ślizganie się po stole. Skaner posiada 7 przycisków "szybkiego dostępu", dzięki którym mamy szybki dostęp do podstawowych funkcji: kopia, email, foto i 4 przyciski skanowania do pdf. Przyciski te można sobie dowolnie zaprogramować z aplikacji. Dużym plusem jest zawias klapy skanera. Aby "złamać" klapę (np. w celu skanowania grubego przedmiotu) należy pociągnąć lekko w bok i "złamać". Producenci pomyśleli też o użytkownikach, którzy najpierw używają siły zanim pomyślą, dlatego zawias posiada dodatkowo drobny zatrzask, który otwiera się przy użyciu większej siły, dzięki temu nie ukruszymy przypadkowo żadnej plastikowej części. Funkcjonalność i możliwości... W pokrywie skanera znajduje się przystawka do skanowania filmów i slajdów z ramką, którą widać dopiero po zsunięciu białej osłony. Dzięki czemu podczas skanowania na szybce dokumentów czy zdjęć małego formatu mamy zupełnie białe tło - zamiast przystawek do klisz jak miało to miejsce w moim starym Plusteku. Najpierw wkładamy kawałek filmu do ramki, zamykamy ją. Następnie wpinamy ramkę do przystawki i skanujemy. Bardzo użyteczną funkcją jest skanowanie do 6 klatek filmu (4 slajdy) jednocześnie, po czym skaner sam kadruje fotografie i umieszcza w osobnych plikach. Oczywiście można skanować zarówno negatywy i pozytywy. Podobnie wygląda skanowanie zdjęć - teraz już nie trzeba się martwić o równe ułożenie. Kładziemy kilka zdjęć porozrzucane na szybie (mogą być zdjęcia różnych formatów), skaner je zidentyfikuje i wykadruje i zapisze do osobnych plików. Funkcja, która m.in. zaważyła na kupnie skanera to skanowanie do pdf wielostronnicowego. Niestety skanowanie poprzez przycisk używa automatycznych ustawień, których nie potrafię zmienić - mowa tu o automatycznym progowaniu dla skanowania w czerń-biel. Przez to efekt nie jest czasami pożądany np. czerwone elementy mogą być zrzutowane na biały zamiast na szary. Dlatego pozostaje skanowanie w odcieniach i szarości i kolorze. Tutaj sprawa wygląda całkiem dobrze a ograniczeniem ilości stron zależy od pamięci i systemu. Jednak przy skanowaniu książki nie podjąłem się jeszcze ryzyka (nie chciałem aby po 100 stronach wyskoczył jakiś błąd dlatego trudno jest mi powiedzieć jak sprawa wygląda dla dużej ilości danych). Dlatego preferuje jednak skorzystać z aplikacji, w której dodatkowo można zmienić ustawienia skanera i wymusić np. jasność czy kontrast. Skaner oczywiście jest wyposażony w funkcje poprawy jakości skanowanych dokumentów lub zdjęć.: automatyczne tonowanie, wyostrzanie obrazu, derasteryzacja, redukcja kurzu i zarysowań, korekcja zaniku, korekcja ziarna, korekcja podświetlenia i funkcja, która mnie mile zaskoczyła: korekcja cienia marginesu. Bardzo przydatna funkcjonalność polegająca na automatycznym usuwaniu cienia, który powstaje w miejscu grzbietu skanowanej książki. Oczywiście oprogramowanie automatycznie znajduje miejsce cienia i ewentualnie je usuwa. Oprogramowanie... Pakiet oprogramowania dołączony do skanera składa się z następujących pozycji: Presto! PageManager 7 Bardzo przyjazny program, posiadający funkcję eksploratora folderów, drukowania i zapisu bezpośrednio do wielu formatów takich jak: html, bmp, txt, xls, doc, ppt i inne. Niestety nie obsługuje zapisu bezpośredniego do pdf, ponieważ został z niej okrojony (program odsyła do strony www producenta programu). Tylko funkcja skanera ratuje tutaj sytuację.CanoScan Toolbox Program zarządzający przyciskami na skanerze, które można sobie dowolnie zaprogramowaćArcSoft PhotoStudio Program do obróbki zeskanowanego obrazu. Szczerze mówiąc na razie go nie używam. Preferuję sprawdzone produkty takie jak GIMP czy Photoshop. OmniPage SE 4.0 Program OCR do rozpoznawania teksu. Przypomina FineReadera i też ma niezłe możliwości takie jak: wstawianie bloków rozpoznania (grafika, tekst, tabela i inne). Okno programu ma 3 obszary robocze: z lewej zaimportowane strony, po środku znajduje się podgląd aktualnej strony i możliwość wstawiania bloków rozpoznawania. Obszar po prawej to mały edytor tekstu. W nim znajduje się tekst rozpoznany z podświetlonymi błędami. Niestety brak polskiego słownika ujemnie wpływa na rozpoznawanie poszczególnych wyrazów. Jest możliwość wczytania własnego słownika. Teraz jestem w trakcie zwalczania tego problemu. Jako słownik proponuję pl_PL.dic, który jest w polskiej wersji OpenOffica. Jednak trzeba się namęczyć ze stroną kodową pliku, ponieważ są problemy z polskimi znakami diakrytycznymi. Jedynym sposobem jest chyba otworzenie tego dokumentu i zamiana tych wszystkich znaczków na polskie odpowiedniki. Można to zrobić automatycznie wyszukując w tekście pewnego znaczka i np. zamienić go na literkę "ą". Ocena... Skaner polecam wszystkim. Mimo drobnych wad w oprogramowaniu, którymi można jednak sobie poradzić i częściowo je "obejść" za 300zł otrzymujemy naprawdę solidny produkt wart nawet większych pieniędzy. Bardzo wysoka rozdzielczość i dobra szybkość skanowania to tylko jedne z zalet. Wygodą jest skanowanie kilku zdjęć (czy kilku klatek filmu) na raz. Wygodny jest także bezpośredni skan do pliku pdf kiedy niespecjalnie zależy nam na ustawieniach i kiedy szybko chcemy coś przerzucić do pdf. Skaner może także spodobać się amatorom fotografii: wysoka rozdzielczość optyczna i dobre funkcje korekcji sprzyjają stosowaniu skanera do takich rozwiązań. Skanerowi daję 5/5, natomiast oprogramowaniu należy się 3/5 za brak polskiego słownika w OCR, brak oprogramowania pod Linuxa i brak możliwości ustawienia skanowania dla przycisków (jasność, kontrast).
  18. Ja z kolei kupiłem parę dni temu Canon CS 4400F i jestem bardzo zadowolony. Jeśli jeszcze nic nie kupiłeś to sie wstrzymaj za dzień lub dwa wrzucę recke.
  19. Witam, właśnie zamierzam zakupić skaner. Mam na oku Canon CS 4400F. Jest całkiem przyzwoity, tani i do tego całkiem szybki. No właśnie - tu rodzi się pytanie. Jakiej szybkości mogę się spodziewać (ja tą prędkość oszacowałem PI*drzwi na podstawie innego skanera) . Producent już nie podaje w ile sek. zeskanuje A4 przy odp. dpi. Teraz dla zmylenia podaje np. 7,7ms/linię [2400dpi], 14,8ms/linię [4800dpi] (przykład dla powyższego skanera). :mur: Czy ktoś potrafi wyjaśnić jak można sobie to przełożyć na A4/sek [ileś dpi] ? Ile linii ma skaner? Domyślam się, że zależy to od użytej dpi. Mnie interesuje rozdzielczość 200 dpi do skanowania tekstu. Po obróbce (antyaliasing po progowaniu) w Photoshopie lub GIMPie jakość wychodzi prawie jak 300dpi - przy wydruku bez różnicy. Z góry dziękuję za wyjaśnienie, bo na google nie mogłem tego znaleźć. EDIT: Nikt nie wie!? Trudno - skaner już zamówiony - jak do mnie przyjdzie dam znać jakie są wyniki w prędkości, może uda mi się dojść do tego jak obliczyć tę prędkość z danych technicznych.
  20. Podobaje mi sie jej zegary - w tej cenie niezle. Ciekawe tylko jak karta sie kreci.
  21. Nie oplaca sie Tobie przechodzic. Z DX10 i tak na Sonicu bedzie kiepsko a na DX9 to maja bardzo zlizone parametry. No przy OC Sonic wygrywa ale mimo wszystko wstrzymalbym sie z tym pomyslem.
  22. A z ta Vista to chodzilo Tobie o DX10? Swoja droga jestem ciekaw dokladnie jak bedzie sie spisywac w DX10. W kazdym razie 8600GT wymieka w DX10 no chyba ze ktos lubi pokaz slajdow :) Mysle wiec ze 3850 powinna dawac jakos rade.
  23. Kurier ogolnie na drugi dzien dosyla po wyslaniu ;) Wiec na poczatku tygodnia bedziesz miec, chyba ze sprzedawca bedzie dzialal opieszale :)
  24. No moze rzeczywiscie wyrobi ale juz bez OC. Na wszelki wypadek zrob jednak pomiary wszystkich napiec 3.3V, 5V i 12V w idle i w stresie (uruchamiajac jakies ostre testy zwlaszcza zwiazane z grafika). Zrob to miernikiem najlepiej. Podaj jakie masz napiecia jak juz karta bedziesz miec ok?
  25. No i niezle, ceny tez widze sa juz coraz lepsze :) Hmm tylko patrze tak na Twoj zestaw i rzuca mi sie w oczy zasilacz :) Wiesz ze ta karta w stresie troche ponad 200W moze pobrac ? Do tego procek 65W, kosci pamieci, dwa dyski i plyta glowna. Takze Vista sobie nie zaprzataj glowy tylko zasilaczem :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...