Skocz do zawartości
dzygit

Plyta + Pamiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Skladam kompa przewaznie co dwa lata nowego( jestem tylko amatorem bo jak przegladam forum to mysle o co chodzi ?? :D ) , przez przypadek udalo mi sie zamowic quada qx6850 z vista ultimate w normalnej ludzkiej cenie .

Pytanie brzmi jaka dobrac plyte i pamieci ,

ddr3 odpada bo ceny wgniataja w ziemie.

Wiec ddr2

1

4Gb pc 8000

2

4Gb lecz pc 8500

3

Czy sie pchac w 8GB

 

Czy bede widzial jakoms roznice miedzy nimi w pracy czasie dostepu, chodzi mi zeby na 2 lata znow miec spokoj z zakupami choc to bardzo trudne.Staram sie nie oszczedzac na sprzecie bo zawsze przewaznie placi sie za jakosc.

Plyty po wnikliwym czytaniu tego fomum zostalo 2 kandydatow choc opcja jest otwarta na inne.

 

1

Asus Maximus Formula, X38

 

2

Asus P5E, X38

 

ew

ABIT IX38-QuadGT

 

 

 

 

Do czego on ma byc wiec nie ma latac :D

Photoshop 3 , troche pracuje pod rawami mam zamiar przejsc na tiff ale to juz wazy ok 40mb lub wiecej .

Relax czyli gry , call of duty 4, crysis , Bioshock i BF2

Grafa stara dziala ale w marcy chyba pojdzie na emeryture czekam na testy hd 3870 x2

 

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

 

Darek

Edytowane przez dzygit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zrozumieć że nie oszczędzasz na sprzęcie, ale przepłacanie za zdecydowanie IMO przebajerowane płyty na X38 to nie do końca przyszłościowe myślenie.

Wg mnie wystarczająco drogą i porządną płytą jest np ASUS P5K-E WiFi. W każdym razie cos na P35.

 

Co do pamięci.. z tych co podałeś ja wybrałbym 4GB OCZ (i nie tylko ze względu na najniższą cenę :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zrozumieć że nie oszczędzasz na sprzęcie, ale przepłacanie za zdecydowanie IMO przebajerowane płyty na X38 to nie do końca przyszłościowe myślenie.

Wg mnie wystarczająco drogą i porządną płytą jest np ASUS P5K-E WiFi. W każdym razie cos na P35.

 

Co do pamięci.. z tych co podałeś ja wybrałbym 4GB OCZ (i nie tylko ze względu na najniższą cenę :P )

Witam i dzieki za odp.

rozejrze sie po p35 plytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.. jeszcze słówko o ramie.. nie wiem jak jest na vista ultimate, ale zdaje się ze 32-bitowe systemy jak XP i niektóre Visty są w stanie obsłużyć jedynie ok 3,5GB ramu. W tym kontekście kupowanie 8GB byłoby czystą głupotą..

 

Ale niech się wypowie ktoś kto jest bardziej wyspany i bardziej w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za równo XP x64 jak i Vista 64 bitowa obsłuzy 3,5GB+. systemy 32 bitowe obsłużą do 3GB z hakiem.

 

Polecałbym tak jak poprzednik Asusa P5K-E, bądź Abita IP35 PRO bądź DFI LanParty P35 UT/LT T2R.

 

4GB będzie wystarcjące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za równo XP x64 jak i Vista 64 bitowa obsłuzy 3,5GB+. systemy 32 bitowe obsłużą do 3GB z hakiem.

 

Polecałbym tak jak poprzednik Asusa P5K-E, bądź Abita IP35 PRO bądź DFI LanParty P35 UT/LT T2R.

 

4GB będzie wystarcjące.

Wiatam

Vista ultimate ma 64 bity , wiec 4 i 8 pojdzie.

Mam tylko male pytanie

P35 ma pci express tylko x16 , x38 ma pci express 2.0 narazie mam x1800xt na wodzie podbita troszke ale czy przy zmianie grafy ktore jeszcze dziala (ale zastanawiam sie powaznie nad zmiania bo w rozdzialce 1650x1050 widac jak sie poci ) nie bedzie lepsze szarpniecie sie na x38 z dd2.Wiem z sieci ze z wydajnoscia tego chipsetu nie jest tak super jak pisza i p35 daje lepiej rade.

Bedzie widac roznice w przepustowosci pci express czy nie ? (chodzi tylko o gry :) )

 

Sorry za glupie pytania.

 

 

Pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE 2.0 pojawilo sie calkiem niedawno i na razie korzysci z tego socketu sa minimalne, a nawet powiedzialbym ze nie ma. Aczkolwiek, jezeli zamierzasz zmieniac podzespoly bazowe dopiero za dwa lata to proponowal bym sei na to szarpnac, bo na pewno bedzie widzoczny wzrost wydajnosci jak juz to dopracuja i kolejne karty graficzne pewnie beda z niego w pelni korzystaly. Wiec zakup plytki na x38 nie jest wcale takim zlym wyjsciem. Zastanow sie i przeklakuluj to. Polecam Ci DFI na X38 oraz Asusa Maximus Formula.

 

Acha i plyta na X38 pomimo gniazda PCIE 2.0 obsluguje także wersje starsze. Czyli twoje gpu na niej pojdzie.

 

 

Co do ramu, kup sobie coś od Mushkina, Cruciala, G Skilla albo wlasnie OCZe.

Edytowane przez lazYb0N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skladam kompa przewaznie co dwa lata nowego( jestem tylko amatorem bo jak przegladam forum to mysle o co chodzi ?? :D ) , przez przypadek udalo mi sie zamowic quada qx6850 z vista ultimate w normalnej ludzkiej cenie .

Pytanie brzmi jaka dobrac plyte i pamieci ,

ddr3 odpada bo ceny wgniataja w ziemie.

Wiec ddr2

1

4Gb pc 8000

2

4Gb lecz pc 8500

3

Czy sie pchac w 8GB

 

Czy bede widzial jakoms roznice miedzy nimi w pracy czasie dostepu, chodzi mi zeby na 2 lata znow miec spokoj z zakupami choc to bardzo trudne.Staram sie nie oszczedzac na sprzecie bo zawsze przewaznie placi sie za jakosc.

Plyty po wnikliwym czytaniu tego fomum zostalo 2 kandydatow choc opcja jest otwarta na inne.

 

1

Asus Maximus Formula, X38

 

2

Asus P5E, X38

 

ew

ABIT IX38-QuadGT

Do czego on ma byc wiec nie ma latac :D

Photoshop 3 , troche pracuje pod rawami mam zamiar przejsc na tiff ale to juz wazy ok 40mb lub wiecej .

Relax czyli gry , call of duty 4, crysis , Bioshock i BF2

Grafa stara dziala ale w marcy chyba pojdzie na emeryture czekam na testy hd 3870 x2

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

 

Darek

http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...a6aa79ce3fd1760

Edytowane przez Piwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności między pci express 2.0 a 1.0 raczej nie uświadczysz... zadna grafa nioe wykorzystuje w pełni 16x... :)

Jedyną fajną nowinką jest większe napięcie... ale jeszcze przez długi czas grafy będą miały dodatkowe wyprowadzenia na V, żeby mie musieć zawracać sobie głowy ver 2.0 (ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta wątpliwą wymianę AGP x4 na x8 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności między pci express 2.0 a 1.0 raczej nie uświadczysz... zadna grafa nioe wykorzystuje w pełni 16x... :)

Jedyną fajną nowinką jest większe napięcie... ale jeszcze przez długi czas grafy będą miały dodatkowe wyprowadzenia na V, żeby mie musieć zawracać sobie głowy ver 2.0 (ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta wątpliwą wymianę AGP x4 na x8 ;))

 

Wiatam

 

Dzieki wszystkim za odp

Wezme jednak

x38 Asus Maximus Formula,

OCZ PC2-8000 ReaperX HPC 4GB Dual link do review

 

 

Dzieki jeszcze raz koledzy czekam na paczke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...