Skocz do zawartości
bigpat

Acer Aspire 5315

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

problem polega na tym ze nie jestem w stanie odszukac prawidlowych sterownikow dla karty WLAN

do modelu 5315 - 050512Mi , ICL50

 

zassalem juz z 10 roznych

intelowskie nie widza karty ( zrozumiale , to samo z atherosem )

natomiast broadcom instaluja sie bez problemu natomiast dalej to jest inna historia ,

menadzer sieci wlan z windowsa nie dziala prawidlowo nie widzi karty

czy to zle sterowniki ,blad w windowsie czy moze nalezy wyszukac firmowego menadzera ?

jesli tak to moze macie jakies linki

 

pozdrwaiam i dzieki z gory

pat

Edytowane przez bigpat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musisz miec firmowego menadzera,jesli windowsy jest wylaczony.

A sciagales sterowniki ze strony ACER.com? Tam podaj model laptopa i posciagaj stery do WIFI

czesc,

problem ze sterownikami ze storny producenta jest taki ze istnieja dla nich tylko pod viste , ktos zapomnial o xp

probowalem jzu kilkunastu sterownikow sciagnietych z roznych miejsc i kazdy nie pasowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :) co do instalacji sterów na acer aspire 5315 pod windows xp trochę problemów miałem. Dostałem na warsztat laptopa kupionego w MM w promocji z preinstalowanym Linuxem. W celu instalacji XPeka najlepiej spreparować odpowiednią płytę instalacyjną XP z odpowiednimi sterownikami - gdyż ze standardowej płytki Win XP SP2 instalacja nie ruszy - nie widzi hdd). Na poniższej stronie znajduje się dokładny opis jak na tym laptopie postawić windowsa xp oraz linki do niezbędnych sterowników:

 

http://soulpass.com/2007/11/10/installing-...15-2153-laptop/

 

Całość jest w języku angielskim - ale myślę, że nie stanowi to większego problemu. Polecam skorzystać z dostępnych tam sterowników. Pewnych rzeczy jednak tam nie ujęto, a są dość ważne w tym przypadku. Dwa najczęściej pojawiające się problemy to:

 

- instalacja sterowników Realtek HD Audio

- instalacja sterów do WiFi

 

Aby zainstalować poprawnie sterowniki do karty dźwiękowej należy zadbać by w windowsie pojawił się sterownik do Microsoft UAA Bus Driver for High Definiton Audio - jest on niezbędny by później prawidłowo zainstalować kartę dźwiękową Realtek HD Audio na tym laptopie.

 

W tym celu należy (najlepiej zaraz po zainstalowaniu windowsa xp) wgrać poprawkę do XP KB888111 - dostępną pod adresem:

 

http://www.findfiles.com/search.src?type=c...amp;action=Find

 

Następnie w Menedżerze Urządzeń w grupie Urządzenia systemowe pojawi się nowe urządzenie - PCI audio (oznaczone wykrzyknikiem - błędny sterownik) - należy ręcznie zaktualizować sterownik - potrzebne pliki wgrywane są razem z poprawką - należy je ręcznie podmienić (pliki znajdują się w katalogu windows).

 

Po wgraniu poprawki można zainstalować sterowniki od karty Realtek HD Audio (dostepny tutaj ) i wszystko powinno ładnie śmigać :D

 

Co do WiFi to miałem podczas instalacji sterów drobne problemy. Laptop miał wbudowaną kartę wifi Atheros (konkretnie model 5007ENG - choć jeszcze sterownik od innego modelu wyświetlał się jako kompatybilny w czasie instalacji) . Podczas instalacji windows łyknął sterowniki dostępne pod pierwszym, wymienionym powyżej adresem (także tutaj ). Wszystko działało - cały wieczór testowałem net i nie miałem problemów.

 

Kolejnego dnia pojawił się problem - sterowniki były zainstalowane - ale windows nie wykrywal żadnych sieci. nie pomagały restarty kompa i ponowne instalowanie sterowników. W jakiś sposób kontrolę nad połączeniem WiFi przejmował od XPeka program Atheros Client Utility jednak program ten po instalacji sterowników z poniższego linku nie działał poprawnie - sprawdziłem stosowny katalog ( C:\Program Files\Atheros ) i faktycznie brakowało w nim plików. Problem rozwiązał się po osobnej instalacji programu Atheros Client Utility 5.2.0.125, a następnie ponownej instalacji tych samych sterowników do WiFi. Poniżej link do programu obsługi WiFi Atherosa (są tam także stery - jednak ich nie sprawdzałem):

 

http://www.station-drivers.com/page/atheros.htm

 

Mam nadzieję, że ten opis pomoże wam przebrnąć przez instalację XP na tym lapku.

 

Pozdrowionka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takowy problem. Mam Aspire 5315 lecz nie mam karty WiFii Atherosa tylko broadcoma ale do tych sterów jakoś doszedłem. Nie mam dźwieku a w menadżeże urzadzeń mam tylko jedno urządzenie nieznane "PCI Device" i zapewne jest to coś związanego z dźwiękiem. Zainstalowałem sterownik Realtek HD Audio i nic, niestety potem dopiero doczytałem że najpierw trzeba wrzucić KB888111. Odinstalowałem więc sterownik Realteka i chciałem wrzucić poprawkę, niestety windows nie pozwala na instalację pisząc że mów service pack jest nowszy. Fakt posiadam wersję windowsa Xp Pro z zaimplementowanym SP3, wiec dlaczego po wrzuceniu sterów Realteka HD Audio nie miałem dźwięku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógł by mi ktoś pomoc????

wręcz błagam....

Witam lord12 jak jeszcze masz jakis problem z 5315 to tu jest wszystko, ja terz mialem tensam klopot (sprawdzone na moim lapku)

Podaje link:

 

adres folderu: http://chomikuj.pl/WOLFCHOMIK/Programy/ACER+ASPIRE+5315

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...