Skocz do zawartości
przemek2f

Dziwny Problem Z Dfi Nf4 Lp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem od pewnego użytkownika forum używaną płytę DFI LP NF4 @ SLI i mam z nią dziwny problem. Gdy dostałem płytę był problem z ramem, zmiana biosu rozwiązała go. Jednak pozostał problem z obciążeniem i muleniem kompa pod windowsem. Jest tez problem uruchomieniem po zmianie czegokolwiek biosie. Doszedłem do tego ze na zachowanie płyty ma wpływ szybkości PCIE.

 

Zworki na normal, grafa na górze PCIE x16, płyta nie wstaje po zmianie czegokolwiek czegokolwiek biosie, windows chodzi poprawnie.

 

Zworki na normal, grafa na dole PCIE x2, płyta wstaje po zmianach w biosie ale procesor pod windowsem ma około 50%-60% obciążenia.

 

Zworki na sli, grafa na górze PCIE x8, zachowanie jak x16

 

Zworki na sli, grafa na dole PCIE x8, zachowanie jak x2

 

Windowa instalowałem dwa razy, nawet na innym dysku i nic to nie dało, tak samo zmiana biosu na inny.

Kompa sprawdzałem na 4 kościach ramu, 2 grafikach, (choć co prawda były to 6800GT i GS), na innym presorze i nadal to samo.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać to proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam

 

ps. prosze nie podawac linków do tematów o tej płycie, czytalem je i nie ma takiego problemu w nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem tez maly problem u siebie, na epoxie mialem 10k w 3DM2003 na A64 1 jajo 2700MHz ram 540MHz grafa 720/1540 a na DFI A64 X2 2900MHz ram 540MHz grafa 700/1540 i 9300 pkt !!! -> bo karta w dolnym slocie (x8) i zworki przestawione na 2-3 (sli) płyta DFI NF4-D@sata2

 

czy mod do SLI poprawi wydajnosc przy uzywaniu dolnego slotu ??!! chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...