Skocz do zawartości
Surfer

Agp Czy Pci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! :)

Mam może głupi ale nurtujący mnie od dawna problem. Posiadam (rezerwowo) płytę główną Chaintech 6AIV. Powiedzcie jakie tam jest złącze do karty graficznej :damage_wall: . Wszędzie pisze ze AGP, lecz nigdy w życiu takiego nie spotkałem a trochę sprzętu mi przez palce przeszło :oops: . Ewentualnie jeszcze jaką grafikę mógłbym do tego włożyć ? :D

Z góry dzięki :)Dołączona grafika

Edytowane przez Surfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to port ACR

 

ACR (ang. Advanced Communication Riser) to opracowane przez firmę VIA specjalne gniazdo rozszerzające, umieszczane na płycie głównej komputera w celu osadzania w nim specjalnych kart spełniających funkcję wyprowadzeń dla elementów wbudowanych w chipcet. Odpowiednia karta CNR udostępnia np. funkcje wyprowadzeń kart sieciowych (Ethernet, DSL), kart dźwiękowych (AC '99), kart modemowych (ADSL, V.90), Bluetooth, USB lub modułów HPNA (Home Phone Network Adapter) służących do budowania domowych sieci z wykorzystaniem zwykłych linii telefonicznych. Karty ACR są kompatybilne wstecz z AMR, a samo złącze ACR wyglądem przypomina obrócone o 180 stopni gniazdo PCI, osadzone jest jednak nieco bliżej krawędzi płyty głównej.

 

http://www.tomshardware.pl/business/20001006/via-03.html

 

O ile informacje archiwalne w necie są poprawne to płyta ta ma zintergowaną grafikę. Jeśli Ci mało możesz zakupić jakąś RIVA TNT2 lub ATI 9200 PCI 64MB/128BIT oczywiście pod PCI ale pytanie czy sie opłaca ;) pod względem finansowym i wydajnościowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo !

Dziwi mnie tylko dlaczego w instrukcji, BIOSie (org.) i w każdym innym źródle pisze że ta płyta ma AGP... Poza tym miałeś rację, ta płyta posiada zint. grafikę i muzykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...