Skocz do zawartości
Vonda

Core 2 Duo Na Agp ?

Rekomendowane odpowiedzi

czy istnieje (w sprzedaży) płyta ze złączem AGP obsługująca Core 2 Duo / Dual Core ?

 

chcę zostawić kartę graficzna - reszta może być nowa ... alternatywnie pozostaje mi zmienić procesor (z Athlon64 3000 na np. 4000 albo jakieś X2) i dokupic ramu - ale cenowo to chyba nie wychodzi najlepiej ...

 

Znalałem na razie tylko ASROCK 4CoreDual-SATA2 AGP/PCI-EX DDR/DDR2 ale taka hybryda nie jest mi potrzebna - wystarczy tylko złącze AGP , pamięci mogą być DDR2 ... wolałbym zreszta coś solidniejszego ... choć np. jakiś Gigabyte by wystarczył ....

 

Pół dnia juz przeczsuję forum i nic innego nie mogę znaleźć ... czy jakaś dobra dusza może pomóc ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASRock to akurat najlepsza płyta tego typu jaką da się kupić. Nic w zasadzie innego nie ma - za tsara technologia.

 

BTW podaj co to za maszynę chesz modernizować.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASRock to akurat najlepsza płyta tego typu jaką da się kupić. Nic w zasadzie innego nie ma - za tsara technologia.

 

BTW podaj co to za maszynę chesz modernizować.

Dawno nie zaglądałem do "pudła" ;-)

Z pamięci:

 

Gigabyte K8ns PRO 939 (+pare dodatków = dodatkowych śledzi)

Athlon 64 3000 (chodzi standardowo 1,8 ale jak trzeba do 2,4 pójdzie bez cudów) - na nim AC freezer

2 x 512 ram

Seagate 320 Gb

pioneer 111

Ati 1950pro na AGP oczywiście - w wydaniu PowerColor z chłodzeniem AC

 

Chętnie zmienię (jak pisałem poza karta i dyskiem) bo w/w konfig mogę sprezentować braciszkowi ... bawi sie jeszcze na AthlonieXP 1700 + GF 7600

 

Mówisz, że ten Asrock nie jest zły ? Stabilny jest - to dla mnie podstawa ... Nie wiesz czy ma możliwość podniesienia napięcia o np. 0,1v na szynie AGP i zwiększenia częstotliwości z 66 na 68 ? ten mój powercolor dość wybredny jest ... da się do niego dokupić jakieś śledzie z USB ... 4 to dla mnie trochę mało ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie płyty z reguły do niczego sie nie nadają. Po za tym karty na AGP są drogie, bardziej opłaciłoby Ci sie przesiąść na PCI-E, zwłaszcza, że sprzęt jest teraz dosyć tani.

rozważałem taką opcję ale ze względu na możliwośc manewru wymiany karty pomiędzy posiadanymi komputerami wolałbym jeszcze pozostać na AGP - nie zamierzam juz kupowac szybszej karty do tego kompa - chciałbym tylko do niej dopasować resztę bo to co mam trochę ją ogranicza ...

 

A pytanie jest czy są w ogóle płyty pod C2D na Agp - poza tą w/w hybrydą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jest czy są w ogóle płyty pod C2D na Agp - poza tą w/w hybrydą ?

Poza tym ASRockiem - nie ma więcej nic ciekawego. A ograniczanie sprzętu tylko ze względu na tego Radka to IMO bezmyślność granicząca z głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ASRockiem - nie ma więcej nic ciekawego.

Jest jeszcze asrock conroe865pe. Tanszy i na chipsecie intela (i865), z tym, ze tylko agp, co jednak pasuje do wymagan.

 

mam i polecam, zreszta gdzies powinien byc na forum moj topic o tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania.

 

Potrzebuje mobo na s.775 ze złączem AGP i PCI-e x16.

 

Znalazłem narazie mobo z PCI-e x4 są takie z x16?

 

kumpel robi przesiadkę ze starego Celka a nie ma za duzo kasy więc chce jakąś hybrydę żeby na starym radku podziałaś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za radek? Nie lepiej sprzedac go i kupic cokolwiek na pci-e na "przesiedzenie"?

 

 

Ma Radka 9500 @ 9700 na chwilę obecna jak powiedziałem nie ma kasy żeby sie przesiąć na PCI bo tą kartę sprzeda za 50 zł a musiałby 250 dopłacić chociażby do Sonica+ od Palita. dlatego chce płyte z agp i PCI.

 

Choć w tych czasach pewnie zintegrowane karty sa wydajniejsze niż jego RADEK :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...