Skocz do zawartości
H3N2

Bateria Podrózna Hp - Czy Trzeba Formatować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłam laptopa HP 6510b T7500 z baterią podróżną, taką jak np ta:

http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_do_...ery_8_cell.aspx

 

Niestety w sklepie nie umieli mi powiedizeć jak się taką bateria posługiwać.

Czy ktoś już używa?

Czy taką baterię przed pierwszym użyciem trzeba sformatować?

Bo wewnętrzna baterię notebooka sformatowałam zgodnie z zaleceniem sklepu trzymając lapka podłączonego przez 10 godzin, a potem rozładowując do zera.

Zamierzam go znowu włączyć i naładować baterie przez kolejne 10 godzin ale co z baterią podróżną?

Czy mam ją podłączyć do kompa i po prostu trzymać te 10 godzina czy moze dłuzej>

A może podłączyć dopiero jak będę mieć naładowana baterię wewnętrzną?

 

Każda informacja na temat postępowania z baterią podróżną będzie mile widziana

 

Pozdrawiam

H3N2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie formatowac tylko formowac poza tym to dotyczylo starych bateri ni-mh teraz rzadza li-pol, w ktorych efekt pamieci jest znikomy i nie trzeba ich formowac stary mit, ktory ciezko wyplenic

Czyli cały ten pic z ładowaniem przez 10 godzin (co zalecili w sklepie) to mit?

A co mam zrobić z baterią podrózną?

Podłaczyc i uzywac z lapkiem podłaczonym do kontaktu, czy podłaczyc dopiero kiedy mam naładowaną baterię wewn i uzywac bez zasilania z sieci?

 

Jak w ogóle działa ta bateria podróżna? Czy to jest rodzaj akumulatora, który też trzeba ładować (jak?) czy ona tylko spowalnia rozładowanie baterii w notebooku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cały ten pic z ładowaniem przez 10 godzin (co zalecili w sklepie) to mit?

A co mam zrobić z baterią podrózną?

Podłaczyc i uzywac z lapkiem podłaczonym do kontaktu, czy podłaczyc dopiero kiedy mam naładowaną baterię wewn i uzywac bez zasilania z sieci?

 

Jak w ogóle działa ta bateria podróżna? Czy to jest rodzaj akumulatora, który też trzeba ładować (jak?) czy ona tylko spowalnia rozładowanie baterii w notebooku?

:wink: Jak sama nazwa wskazuje jest to bateria. Stosuje się ją jako dodatkową baterię w notebooku, co wydłuża jego czas pracy bez zasilania z gniazdka.

 

Teoretycznie możesz sobie ją podłączać jak i kiedy chcesz. Przeczytaj ten artykuł i zastanów się jai sposób użytkowania baterii będzie dla ciebie najlepszy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Jak sama nazwa wskazuje jest to bateria. Stosuje się ją jako dodatkową baterię w notebooku, co wydłuża jego czas pracy bez zasilania z gniazdka.

 

Teoretycznie możesz sobie ją podłączać jak i kiedy chcesz.

W pudełku z baterią nie ma żadnej instrukcji poza krótkim obrazkowym folderkiem, z którego wynika jak ją się podłącza. Pozwólcie wiec, że się upewnię:

Czy podłączenie baterii do notebooka a notebooka do sieci jest równoznaczne z jej ładowaniem? Gdzie mozna zobaczyć stopień naładowania tej drugiej baterii?

 

Czy są tu ludzie korzystający z tej bakterii od jakiegoś czasu? Może podzielicie się wrażeniami?

 

Przeczytaj ten artykuł i zastanów się jai sposób użytkowania baterii będzie dla ciebie najlepszy.

Bardzo dziękuję za świetny artykuł. Wiele mi rozjaśnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 podłącz lapka na 10-16 godzin(tzn nie wyciągaj kabla z gniazdka - laptop może być wyłączony) - to jej nie zaszkodzi(wiem, wiem zdania co do formowania li-ion są podzielone)

po 2 windows jak odznaczysz haczyk pokzauje ładowanie każdej baterii osobno(opcje zasilania)

po 3 podłącz i rozładuj ją po 10 godzin 3 razy - w celu przyspieszenia procesu możesz pozbyć się 1 baterii z notka

po 4 i najważniejsze; na te 3 razy wyłącz w biosie opcję second battery fast charger!!!

po 5 postępouj z nią tak jak w artykule, który przytoczył Ci AK-105 - w skrócie jeżeli nie używasz chowasz w chłodne miejsce naładowaną w 40%

 

PS.Czy podłączenie baterii do notebooka a notebooka do sieci jest równoznaczne z jej ładowaniem? TAK!!!- jeżeli poziom jej naładowania jest mniejszy od około 92% - w HP zaczyna się ładowanie( procenty ulatują w powietrze jak z otwartego alkoholu przez to nawet jak jej nie używasz po jakiś 2 tygodniach nie będzie pełna ;) ) Oznacza to, że jak masz schowaną którąś z baterii o czym piszę w pkt.5 trzeba ją raz na jakiś czas poużywać przez tydzień aby się nie zleżała ( tak co 1,5-2 miesiące)

 

Powodzenia

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 4 i najważniejsze; na te 3 razy wyłącz w biosie opcję second battery fast charger!!!

Dlaczego?

Co się stanie, jeśli tego nie zrobię?

Przy pierwszym ładowaniu nie odłączyłam, zresztą chyba nawet nie mogłam, bo system dopiero się instalował.

Czy dobrze myślę, ze aby odłączyć tę opcję w biosie, muszę kliknąć któryś z klawiszy F podczas startowania systemu?

 

PS.Czy podłączenie baterii do notebooka a notebooka do sieci jest równoznaczne z jej ładowaniem? TAK!!!- jeżeli poziom jej naładowania jest mniejszy od około 92% - w HP zaczyna się ładowanie

Niezależnie od tego która bateria jest (zaczyna być) rozładowana, tak?

 

Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkt.4 szybkie ładowanie polega na traktowaniu jej dużym prądem co skaraca, żywotność - coś za coś; czas kosztem żywotności!!!(wedłóg specyfikacji HP z 150 na 90min)

więc jeżeli nie jesteś np wdrożeniowcem i masz czas na dłuższe ładowanie do odjazdu to lepiej mieć to stale wyłączone!

bateria dobrze utrzymana żyje od 2 do 3lub4 lat; w firmie gdzie liczy się czas człowieka i pieniądz te kilka złotych nie mają znaczenia- może paść po roku!

Nie pamiętam - nie mam już tego laptopa, ale na pewno zaobserwujesz to sam kiedy windows pokazuje, że zaczął ładować i zapaliła się pomarańczowa dioda w laptopie!

Tak jak Ci pisałem - pobaw się wsadzeniam raz jednej baterii raz drugiej. Zobacz co windows pokazuje z haczykiem dla pojedyńczej baterii a co dla 2 jednocześnie

później możesz to obserwować dokładniej takimi programami jak

HP battery check - pokazuje stan i żywotność baterii

battery info - ogólny bajer o bateriach przy godzinie ;)

 

jak sobie poczytasz temat dosyć podobny do twojego lapka, moje wypociny oraz kolegów to będziesz wiedział co i jak z zasilaniem

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=243071

około 6/8 strony

Wejście do biosa F10 - nie pamiętam F2/F8/F9 - piszę ze stocjonarnego - jest napisane gdy komputer się włącza

Pozdro

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios znalazłam i wyłączyłam co trzeba (mam nadzieję).

Ale u mnie na pasku zadań u dołu ekranu nadal pokazuje się tylko stan baterii wewnętrznej.

Jak dotąd nie znalazłam zadnej info o stopniu naładowania baterii podróżnej ani na pulpicie ani nawet na samej bateri.

Co to znaczy:

Zobacz co windows pokazuje z haczykiem

?

 

Pokopię jeszcze po programach może znajdę ten HP battery check. I poczytam artykuł. Dzięki za pomoc.

BTW nie orientujesz się jak wprowadzić do czytnika linni papilarnych (wbudowany w komp) dane o swoim fingerprincie? Szukam od paru dni i nie mogę znaleźć.

Może ktoś inny ma podobnego HP-ka i wie jak to się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy godzinie pokazuje sumę

musisz kliknąć w ten znaczek, albo wywołać tą opcję niebieskim klawiszem FN + F8

podobnie wywołujesz zarejestrowanie odcisku palca i też jest kreator(chyba 2 opcja od dołu z lewej strony) i każe Ci 4x przejechać raz jednym palcem raz 2 w viście jest 5 powtórzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy godzinie pokazuje sumę

musisz kliknąć w ten znaczek, albo wywołać tą opcję niebieskim klawiszem FN + F8

podobnie wywołujesz zarejestrowanie odcisku palca i też jest kreator(chyba 2 opcja od dołu z lewej strony) i każe Ci 4x przejechać raz jednym palcem raz 2 w viście jest 5 powtórzeń

Faktycznie!

Mam w tej chwili "bateria 1 pozostało 99% (podłączony, ładuje)

bateria 2 Pozostało 41% (podłączony, nie ładuje)"

 

Kreator też jest - faktycznie. Wchodziłam na niego wcześniej, ale nie załapałam, że to właśnie tego szukam ;)

Wprawdzie nie udało mi się na razie wczytac odcisku, ale wszystko przede mną.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...