Skocz do zawartości
arczowsky

Renta Rodzinna A Raty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się jak to jest - moja mama zawsze brała raty (zazwyczaj w MM - Lucas) na ostatni odcinek z renty rodzinnej i dowód,

od pewnego jednak czasu renta przychodzi na moje imię i nazwisko gdyż mam ukończone 18 lat,

no i teraz moje pytanie do Was: czy mogę brać cokolwiek na raty? Matka wmawia mi że nie wydadzą mi rat gdyż nie jestem "zaufanym klientem"

 

Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lucasie stały klient dostaje raty na dowód i nie musi po raz wtóry pokazywać odcinku rentowego.

natomiast osoba, która po raz pierwszy bierze na raty potrzebuje zaświadczenia o pracy/rencie czy emeryturze, przy małych kwotach nie jest to potrzebne bo są raty na oświadczenie.

Natomiast możesz nie dostać rat gdyż jesteś za młody mimo, że dostajesz rentę. Najlepiej podejść do sklepu z tym zaświadczeniem i 2 dokumentami ze zdjęciem i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pracuję w Lukas Banku (ale przy kredytach got.) i tak naprawdę to musisz podejść do sklepu i sam sprawdzić, czy bank udzieli Ci kredytu. Przeszłość kredytowa brana jest pod uwagę głownie w kredycie gotówkowym (towarowe wydawane są zazwyczaj na oświadczenie - wystarczy sam dowód osobisty) i w kredycie ratalnym wysokim (np. jak za pierwszym razem chcesz wieżę za 1k to no problemo, ale jak byś chciał meble za 12k to już musisz być stały cacy klient). Najłatwiej dostać raty w tzw. sieciówkach (MM, Mix-y, Abry itd.). Ale tak jak Masaj007 już napisał mimo otrzymywania renty bank może odmówić udzielenia kredytu (i to niekoniecznie za wiek, tylko np. za szkodliwość sklepu lub za mało punkcików w tzw. systemie scoringowym). Najlepiej podejść i przekonać się samemu, choć imo przy kwocie kredytu do 2-3k nie powinieneś mieć żadnych problemów z uzyskaniem rat. Ale to imo ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w lukas, ktorego nie mam jak oceniac, ale w aig czy zaglu wezmiesz cos na raty bez problemu. Oczywiscie nie przesadzajac z kwota kredytu. W aig jest to jakby na oswiadczenie ;) Za pierwzym razem wez dowod i karte rencisty i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...