Skocz do zawartości
Falout

Jak Podkrecic: Celeron Tualatin 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów mam taki problemik chciałbym wycisnac co sie da z tego sprzetu, ponoc dobrze sie na tej płycie podkreca, nawet juz probowałem ale mam jakiegos BIOSA pokąsanego:Phoenix Award-BIOS v6. 00PG zupełnie nie wiem o co w nim chodzi. Prosze o informacje dotyczace podkrecania, PROCESOR TO CELERON TUALATIN 1200 MHz, 768 MB RAM, ATI RADEON 9550 128 MB, HDD: 20+80 GiB, ZASILACZ Codegen 300, PŁYTA GŁOWNA: SOYO SY-7VBA133U Intel Socket-370 Tualatin, Pentium III & Celeron Based VIA 694T / 686B Chipset Universal Motherboard Featuring ISA Slots

http://www.allegro.pl/item298166681_plyta_..._do_1_4ghz.html

http://www.soyogroup.com

post-156121-1201519346_thumb.jpg

post-156121-1201520612_thumb.jpg

Edytowane przez Falout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor ma zablokowany mnożnik wiec standardowo - tylko poprzez podniesienie taktowania magistrali fsb.

Może okazać się koniecznym podniesienie napięcia zasilania.

Ale nie kumam. piszesz, że ma "pokąsany bios".

Znaczy sie jak? nie masz opcji zarządzania fsb?

czy nie wiesz jak sie nimi posługiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom nie mam jakotakiej opcji FSB, ale nie jestem tez pewien co do tego czy nie mozna podkrecac w jakis inny sposob w BIOSIE, poprostu nie wiem jak to sie robi w przypadku tego biosa(w innym kompie tez nie było łatwo ale jakos mi sie udało). U mnie to wyglada tak:

 

System Performance Normal

CPU Frequency Select Auto

Spread Spectrum nawet nie jestem pewiem czy to o te ustawienia chodzi

Auto Detect DIMM/PCI Clk

Quick Power On Self Test

 

w CPU-Z pokazuje ze mnoznik nie jest zablokowany, chyba hehe

Jak bys mogł mi napisac jak sie podkreca poprzez podniesienie taktowania magistrali fsb byłbym ci bardzo wdzieczny ;] pozdrawiam

Edytowane przez Falout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bios nie da rady

wydajne chłodzenie i zasłonić piny bell1 i bell2 na procku fsb będzie "standardowo" widziane jako 133 więc będzie o 1/3 szybszy :P i nieproporcjonalnie wydajniejszy prawdopodobnie nawet nie potrzeba podnosić vcore większość tualatinów 1200 i prawie wszystkie wolniejsze idealnie to znoszą (mój już ponad 2 lata tak chodzi 24/7 ale ze starszej edycji więc musiałem go oskalpować - pasta w środku wyschła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja też nie mogę odnaleźć tych pinów.

znalazłem za to BSEL1 i BSEL2 (chyba skrót od Bus selection).

Wg ciebie piny oznaczają dzwonek 1 i dzwonek 2 ?

mógłbyś podać współrzędne tych pinów?

Edytowane przez ditomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ditomek coz ja nawet nie posiadam w biosie opcji zmiany napiecia jezeli chodzi o zmiane FSB to nic nie wskuram pozostaje mi tylko mod lub zworki : na mojej płycie szt. 1(JP 5) heheh chyba bede musiał zmienic płyte głowna, nadzieja jeszcze w tych bellach;] pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra przepraszam ze moja dyslekcja dobija ludzi czasami nie potrafie poprawnie napisać enter wiec ... (no coment)

w sprawie pinów prosze bardzo jako ze strona jeszcze działa oto linczek

http://www.kilowattalley.com/easy.htm

miłej zabawy

 

ps działa tez na copperminach (66@133) ale tylko na rewizji d rdzenia bo inne sa za gorace na to mam takiego copermina który właśnie śmiga na 100% oc jest gdzieś na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, widać kurczakin. Nawet "dysleksja" nie potrafisz poprawnie napisać, albo chorujesz na jakąś nieznaną mi chorobę... :D Bez urazy.

 

Od siebie dodam, że może warto byłoby profilaktycznie połączyć AM36 i AL37 (albo jakoś na zworce zrobić czy cuś) dla podbicia napięcia. Miałem kilka tych Tulipanów i z reguły kończyły się koło 1500Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...