Skocz do zawartości
luckyx

Konfiguracja Celerona M

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje acera 5220 i mam pare pytan

- czy wersja 1.86Ghz bedzie chodzic odczuwalnie krocej na bateri niz 1.73? Bo w wydajnosci do roznica jest raczej sladowa

- czy warto do celereona brac 2gb? czy generalnie XP bedzie chulal odczuwalnie lepiej niz na 1gb, i dodatkowo nie bedzie musial uzywac tak czesto dysku

 

z gory dzieki za wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to acer. Z acerami to jest tak że są tanie i ich cena odbija się na jakości i wyposażeniu. Tak i w tym modelu odbiła się na pojemności baterii. Jak by nie patrzeć 2h to według mnie max jakie pochodzi ten laptop (na nowej baterii bo po roku będziesz mógł ją pewnie wywalić). Wniosek z tego taki, że czy kupisz szybszego czy wolniejszego to i tak będzie krótko chodził na baterii.

 

Co do pamięci to zależy do czego chcesz wykorzystywać tego laptopa. Osobiście uważam że większości ludzi do XP spokojnie starczy 1GB. Pamiętaj że dodając dodatkową kość pamięci zwiększasz zapotrzebowanie laptopa na energię co skutkuje skróceniem pracy na baterii. Jeżeli koniecznie nie potrzebujesz dużo pamięci to sobie odpuść.

 

Mam nadzieję że udzieliłem wystarczających informacji.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje acera 5220 i mam pare pytan

- czy wersja 1.86Ghz bedzie chodzic odczuwalnie krocej na bateri niz 1.73? Bo w wydajnosci do roznica jest raczej sladowa

- czy warto do celereona brac 2gb? czy generalnie XP bedzie chulal odczuwalnie lepiej niz na 1gb, i dodatkowo nie bedzie musial uzywac tak czesto dysku

 

z gory dzieki za wypowiedzi

Pytanie raczej do działu "Co kupić?".

 

Jak masz jakoś dylemat to lepiej wybrać 1.73GHz z 2GB RAM niż 1.86GHz z 1GB RAM. Różnica zwłaszcza pod Vistą widoczna bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to acer. Z acerami to jest tak że są tanie i ich cena odbija się na jakości i wyposażeniu. Tak i w tym modelu odbiła się na pojemności baterii. Jak by nie patrzeć 2h to według mnie max jakie pochodzi ten laptop (na nowej baterii bo po roku będziesz mógł ją pewnie wywalić). Wniosek z tego taki, że czy kupisz szybszego czy wolniejszego to i tak będzie krótko chodził na baterii.

 

Co do pamięci to zależy do czego chcesz wykorzystywać tego laptopa. Osobiście uważam że większości ludzi do XP spokojnie starczy 1GB. Pamiętaj że dodając dodatkową kość pamięci zwiększasz zapotrzebowanie laptopa na energię co skutkuje skróceniem pracy na baterii. Jeżeli koniecznie nie potrzebujesz dużo pamięci to sobie odpuść.

 

Mam nadzieję że udzieliłem wystarczających informacji.

 

Pozdrawiam.

 

blad , wiecej ramu=wiecej czasu na baterii dlaczego a no dlatego ze dysk musie mnie doczytywac i korzystac ze swapu a to on jest glownym zjadaczem baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie tez myslelem ze wiecej ramu = radsze uzywanie dysku. Co do bateri, wiem ze jest slaba ale mnostwo laptopow za 3k z grafika pokroju X3100 nie trzyma dluzej niz 2,5h. Co do jakosci, moja dwuletnia toshiba z poluzowanymi zawiasami, obdartym sreberkiem i ledwa zipiacym napedem dvd jakos nie kojarzy mi sie z jakoscia. Acer wydaje mi sie ok do malo intensywnej pracy gdzie wiekszosc czasu stoi na biurku.

Z naprawde solidnych rzeczy sadze ze albo asus (c2d juz od 2300) albo linie toshiby inne niz satelitte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie tez myslelem ze wiecej ramu = radsze uzywanie dysku. Co do bateri, wiem ze jest slaba ale mnostwo laptopow za 3k z grafika pokroju X3100 nie trzyma dluzej niz 2,5h. Co do jakosci, moja dwuletnia toshiba z poluzowanymi zawiasami, obdartym sreberkiem i ledwa zipiacym napedem dvd jakos nie kojarzy mi sie z jakoscia. Acer wydaje mi sie ok do malo intensywnej pracy gdzie wiekszosc czasu stoi na biurku.

Z naprawde solidnych rzeczy sadze ze albo asus (c2d juz od 2300) albo linie toshiby inne niz satelitte.

Ty myślisz że acer za 2 lata będzie lepiej wyglądał? Wątpię... Zależy jak się używa. Na upartego to i z IBMa da się złom zrobić.

 

tak ale oprocz swapa przy wiekszej ilosci ramu rzadziej beda ogolnie dane doczytywane

Już wcześniej napisałem zależy do czego się wykorzystuje laptopa. Co z tego ze komp będzie miał 2GB ramu skoro nie wykorzystuje nawet 1GB? W takim wypadku różnice w wykorzystaniu swapa pomiędzy wariantami 1GB a 2 powinny być niewielkie. Chociaż windows to dziwny system a jego zarządzanie pamięcią jeszcze dziwniejsze. W linuxie nie widziałem jeszcze żebym miał coś w swapie.

 

Wniosek taki że jeżeli ktoś uruchamia dużo pamięciożernych aplikacji to opłaca mu się dopłacić do ramu. W przeciwnym wypadku nie wart.

 

Koniec OT. Jak ktoś chce pogadać na ten temat to niech założy odpowiedni wątek.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...