Skocz do zawartości
Grecki_18

Konfiguracja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się z pomocą do was z konfiguracją komputera...

 

Płyta Główna:*

-Asus P5N-T Deluxe nVidia nForce 780i SLI

Procesor:

-Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX

Karta Graficzna:*

-GeForce 8800 GTS XFX 512MB 2 szt.

Pamięć DRAM:

-OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1066MHz Titanium Intel CL5 2 szt.

Zasilacz:

-Tagan U33 2-Force II Series 700W

Obudowa + Panel LCD:

-Thermaltake Armor LCS Silver - to już mam

-Scythe Kama Meter - To już mam

Napęd Optyczny:

- Samsung DVD+/-RW SH-S203D BOX black / white / silver + soft (Serial ATA, Vista)

Monitor LCD:*

-24" iiyama ProLite B2403WS-B1 1920x1200 Full HD!

Dysk Twardy:

-Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

Karta Muzyczna:

-Sound Blaster X-Fi mX Extreme Gamer Fatal1ty Professional Edition

-Kabel Premium Stereo Jack/2 chinch 3 m MANHATTAN

 

*Płyta główna - Wybrałem tą, ponieważ jest nowiutka i zainteresowały mnie jej funkcje typu 3 Way SLI, EPU, ESA, płyta pod procki 45nm.

 

*Karta graficzna - Nie chce mi się czekać na serię 9xxx tak naprawdę i na większości forach każdy doradzał GTS 512 w SLI więc sam się skuszę chyba, po za tym moja płyta główna, może mieć 3 karty w SLI więc mogę w przyszłości dokupić, np za rok. :rolleyes:

Czy już lepiej warto czekać na serię 9xxx? a pierwszy wyjdzie GX2 czy GTX?

*Monitor - Jak widać wybrałem monitor z dużą rozdzielczością i moje pytanie czy GTS 512 w SLI uciągnie 1920x1200 bez żadnych problemów? Bo szukałem testów i nie znalazłem w tej rozdziałce w SLI...

 

P.S Jeśli się, gdzieś pomyliłem lub zauważyliście lepszą propozycję proszę o doradzenie.

Pozdrawiam, Mateusz B-)

Edytowane przez Grecki_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci aż 2 karty graficzne. Ja bym ci radził wziąć jedną ale i to Palit GeForce 8800GT... w zupełności wystarczy ona do nowych gierek. A gdy wyjdzie już 9xxx będziesz mógł sprzedać ta i kupić lepszą.

Dla mnie jest to bez sesnu brać teraz te 2 karty GTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kvaz! a nie EVGA przypadkiem?

 

Co do zasilacza starczy BQ SP/DP 500W-600W. Ten zestaw straci kosmicznie na wartości, nie warto brać 2x 8800GTS ani tego Asusa. Zastanów sie jak już nad 2 dyskami w RAID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu_1990 Ten zestaw straci kosmicznie na wartości, nie warto brać 2x 8800GTS ani tego Asusa.

Czemu niby się nie opłaca? Co do płyty głównej to jest cudo, czytałem dużo o niej i czekałem na jej premierę, dobre OC, stabilność, funkcje typu

3 Way SLI, EPU, ESA, płyta pod procki 45nm to coś dobrego (jak dla gracza, dla mnie spełnia wszystkie potrzeby chyba), jak nie wiesz co znaczą te funkcje to pisze na stronie nVidi...

 

* Hmm... Jak już to GTS nie GT, czemu 1 karta? Czytałem różne źródła to 1 GTS jest do 1680x1200 jak już powiedziałem chce grać w rodzielce 1920x1200 więc chyba SLI da rade uciągnąć (a w przyszłości będę mógł se dokupić 3 tą samą karte jak te już będą średnie)

Więc jakiej firmy doradzacie? liczy się dla mnie dobra płyta do kręcenia a XFX nawet nawet... BFG, Evga dobrze się kręci?

 

P.S Hmm... jak na razie i tak muszę czekać jeszcze tydzień lub trochę więcej bo czekam na sianko...

Może wtedy już będą ustalone daty premiery kart serii 9xxx, podobno w lutym mamy się dowiedzieć.

Edytowane przez Grecki_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja też bym sie skusił na GTSa, ale wybór należy do ciebie :-)

 

warto jeszcze dodać że przez jakiś czas takich procków nigdzie nie dostaniesz :-)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby się nie opłaca? Co do płyty głównej to jest cudo, czytałem dużo o niej i czekałem na jej premierę, dobre OC, stabilność, funkcje typu

3 Way SLI, EPU, ESA, płyta pod procki 45nm to coś dobrego (jak dla gracza, dla mnie spełnia wszystkie potrzeby chyba), jak nie wiesz co znaczą te funkcje to pisze na stronie nVidi...

 

* Hmm... Jak już to GTS nie GT, czemu 1 karta? Czytałem różne źródła to 1 GTS jest do 1680x1200 jak już powiedziałem chce grać w rodzielce 1920x1200 więc chyba SLI da rade uciągnąć (a w przyszłości będę mógł se dokupić 3 tą samą karte jak te już będą średnie)

Więc jakiej firmy doradzacie? liczy się dla mnie dobra płyta do kręcenia a XFX nawet nawet... BFG, Evga dobrze się kręci?

 

P.S Hmm... jak na razie i tak muszę czekać jeszcze tydzień lub trochę więcej bo czekam na sianko...

Może wtedy już będą ustalone daty premiery kart serii 9xxx, podobno w lutym mamy się dowiedzieć.

8800GTS NIE wsipera TRI SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł666 Czyli, żeby mieć 3 karty na płycie głównej karta musi mieć strukture 3 Way SLI?

Ta płyta główna tylko odczytuje karty graficzne 3 Way SLI czy też odczyta karty graficzne w SLI, czyli 2?

Edytowane przez Grecki_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

@Paweł666 Czyli, żeby mieć 3 karty na płycie głównej karta musi mieć strukture 3 Way SLI?

Ta płyta główna tylko odczytuje karty graficzne 3 Way SLI czy też odczyta karty graficzne w SLI, czyli 2?

zwykłe SLI też bedzie działać

 

a do tri sli to juz inne karty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

@Majkel84 ok dzięki za info, a co do GTS 512 to jak myślicie, że obsłuży mi rozdielke 1920x1200? + może jakieś AA i AF?

to juz zależy od gry

w crysis bedzie ciężko :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jaki rodzaj z serii 9xxx wyjdzie jako pierwszy? Mnie osobiście tylko interesowałby GX2 lub GTX... bo jeśli pierwszy będzie 9600GTS to tamte z wyższej półki wyjdą trochę później a mi się czekać zbytnio nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...