Skocz do zawartości
f3nikz

Scythe Hdd Quiet Drive - Czy Warto?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić Scythe HDD Quiet Drive do mojego Samsunga, który bywa nieznośny szczególnie w nocy i wyprowadza mnie z równowagi.. Komp chodzi 24/7 upload/DL itp. Zależy mi na ciszy.. Słyszałem pokątnie od ludzi, że Scythe HDD Quiet Drive to dobre rozwiązanie ale zanim go kupię chciałem zasięgnąć waszej opinii.. Koszt ok 120 zł także muszę wiedzieć czy się opłaca mi ta inwestycja i jak to się ma w praktyce.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba go kłaść na gąbce bo jak przykręcisz drgania będzie zauważalnie przenosił. Ale poza tym różnica bardzo wyraźna (dysk dalej słychać ale cichutko i można komfortowo przy nim spać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję że wydałem. Dysk lekko i tak słychać z bliska ale jest to dźwięk stłumiony. Jak kumpel wpadł do mnie z takim samym dyskiem jak mój i odpaliłem z nim kompa to się zdziwiłem że ten dysk tak hałasuje ;) Mój dysk (samsung 160GB sata) jest minimalnie głośniejszy niż wentylator 120mm puszczony na ok 600-700obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem taki sam dylemat.

Chciałem kupić SQD, ale nie byłem pewny czy jest wart swojej ceny i czy rzeczywiście tak wycisza.

Nie żałuję żadnego grosza wydanego na tą zabawkę-jeżeli zależy Ci na ciszy, musisz ją mieć :)

Co do przenoszenia wibracji...Pisałem o tym w temacie o wyciszaniu hdd-trzy obudowy i nic takiego nie stwierdzono. Więc z tym zależy jak trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezli wlozysz do niego glosny dysk taki jak np barracuda 250gb bodajze serii 9 to bedzie go jeszcze odrobinke slychac - wiem mam, podejzewam tez ze z troche cichszym dyskiem jego praca bylba w 100% niezauwazalna

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz dysk do SQD i położysz na gąbce na dole obudowy do różnica będzie kolosalna. Przykręcony do obudowy SQD też będzie przenosił drgania dużo zależy od konstrukcji obudowy.

[debilne pytanie niezorientowanego] ale...na jakiej gabce, jakiejs specjalnej?:) [/debilne pytanie niezorientowanego]

 

 

 

i przy okazji :

 

- podlaczal ktos do dysku siedziacego w SQD okragle kable pata (np. revolteca) ?

bo spotkalem sie z opinia, ze jest to problematyczne, choc do zrobienia...tylko nie wiem co konkretnie oznacza "do zrobienia" - czy trza bedzie powazniej ingerowac w budowe SQD, czy czesciowo zsuwac/ucinac oplot na wtyczce kablu, czy tez moze - hope so - wszystko sprowadza sie do ostrego pomietoszenia i odpowiedniego ulozenia kabla i wtyczki?:)

jakies doswiadczenia?

 

- uzywal ktos SQD jako obudowy zewnetrznej?:)

 

- zakladajac wlasnie uzycie zewnetrzne, czyli bez umiejscowienia w jakims przewiewie...jest sens doczepiac do obudowy jakis wentyl przy zalozeniach, ze bylby to xthermal 120 na 5-7V i do tego znajdujacy sie nad gora lezacej poziomo obudowy? taka konfiguracja nawiewu da cos czy tyle co nic?:P

 

[ btw, jaka wogole jest regula - lepiej gdy wentyl styka sie bezposrednio (ewentualnie jest oddalony o pare milimetrow) z chlodzona powierzchnia czy gdy znajduje sie w odleglosci przynajmniej paru centymetrow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem do niedawna jakiegos starego samsunga, ktory chodzil bardzo glosno i nawet SQD nic nie dalo.

ale ostatnio zaopatrzylem sie w Barracude 7200.11 500GB, ktora sama w sobie jest niesamowicie cicha w porownaniu do mojego starego dysku, dodajac do tego SQD jest calkiem nieslyszalna jak dla mnie.

dodatkowo SCQ rowniez chlodzi dysk, a to tez jest duzym plusem.

kupuj nie bedziesz zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...