Skocz do zawartości
Pantas

Komputer W Sieci Się Wiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem siostrze komputer, podłączyłem go switchem do neta, ale komputer się zawiesza raz na jakiś czas, ale co najmniej trzy razy dziennie. Siostra mówi że tylko jak mój komputer jest wyłączony, a jej włączony to jej się wiesza, jedyne powiązanie mojego komputera z jej to switch którym leci internet, ale wydaje mi się ze to tylko przypadek ze akurat wtedy jej sie przywiesił cały komp.

 

Konfiguracja tej maszyny:

 

Procesor: Intel Celeron 1.2 Ghz

Płyta Główna: ECS P6IPAT

Wentylator na procka: AMD

Karta grafiki: GeForce 2 64 Mb

Karta sieciowa: Realtek

Dysk twardy: Samsung 20 Gb

Ram: 512 Mb Sd-Ram

Klawiatura: Biała i Czarna

Myszka: Optyczna Shark

Monitor: LG 15''

Cd-Rom: Asus 48x

Dvd-Rom: Lg Combo

Zasilacz: Codegen 300 W

Switch: Tp-Link 5 slotowy

Kabel: UTP 16 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że są poważne problemy z temperaturą procesora, według czujników strasznie się wacha, raz jest 23, raz 43, a raz 217, uwalony czujnik czy o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron... lol

 

codegen... jeszcze wiekszy lol

 

jak sie bierzesz za skladanie komuterow, to trzeba miec jakas wiedze na ten temat...

 

zacznij od zmiany zasilacza...

...jasne - najlepiej od razu Tagana 700W :lol2:

a może lepiej wpierw sprawdzić tego Codegena? bo jeżeli jest sprawny, to bez problemu uciągnie 2 takie zestawy!

 

Pantas - wygląda na to, że czujnik zwariował - ten procek przy tym chlodzeniu na stockowych taktach nie powinien przekraczać 40*C - sprawdz temp radiatora organoleptycznie - powinien być ciepły ale nie gorący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paluch to sprzęt tylko do internetu, poskładałem to z części jakie miałem, więc Codegen jest w sam raz a i Celeron niczego sobie do tego użytku.

 

Może miałem kupić Chiefteca który przewyższa wartość całego komputera? A pojęcie o składaniu mam i zobacz w sygnaturkę na mój głowny sprzęt.

 

Rosolini sprawdzę i chyba faktycznie czujnik zwariował.

 

Podłącze inny zasilacz, bo raczej jednak jest to zasiłka, jak mogę sprawdzić sprawność tego zasilacza? Odpalić AIDE i sprawdzić napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zasilacz na inny, wyciągnąłem dwie kości pamięci z trzech, komputer dalej się zacina. Czy możliwe że nie ciągnię Windowsa XP na takim cfg? IMO nawet jakby miał problemy z uciągnięciem, powinien przymulać, a nie wieszać się tylko, a on tak to pracuje normalnie, ale zawiesza się w nieoczekiwanych momentach, np. jak jest otwartych kilka zakładek w mozilli.

 

Jeszcze zamienię kości ram, bo może to one coś pieprzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe - XP śmiga na takim sprzęcie aż miło

jak już wcześniej pisałem - zanim zaczniesz wymieniać cokolwiek, to wpierw sprawdzaj! pamięci memtestem, temp. proca paluchem, oblukaj płytę, czy przypadkiem kondziory nie są spuchnięte? odpal np. SP2004 i zobacz jak się temp. oraz napięcia na zasilaczu zachowują?

sprawdz dysk twardy - podepnij mu na próbę inną taśmę - jeżeli jest uszkodzona, to też może powodować zwiechy systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...