Skocz do zawartości
kyo87

Wysoka Tepmeratura Z Ac Freezer 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam procka Athlon 64 3200+ na jądrze Venice. (na standardowych ustawieniach)

Dziś kupiłem AC Freezer 64 Pro, po zamontowaniu zgodnie z instrukcją oraz pastą jaka była w komplecie mam w idlu 44'C a w stresie (Super PI) podskoczył do 57'C!!! Dlaczego jest tak dużo?? Układ jest zamontowany stabilnie, dobrze dociska proca.

Edytowane przez kyo87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam procka Athlon 64 3200+ na jądrze Venice. (na standardowych ustawieniach)

Dziś kupiłem AC Freezer 64 Pro, po zamontowaniu zgodnie z instrukcją oraz pastą jaka była w komplecie mam w idlu 44'C a w stresie (Super PI) podskoczył do 57'C!!! Dlaczego jest tak dużo?? Układ jest zamontowany stabilnie, dobrze dociska proca.

Przeglądając forum zetknąłem się kilkakrotnie z podobną sytuacją, winien był heatspreader na procu, który był lekko wklęsły i niedokładnie stykał się z chłodzeniem. Pomagało szlifowanie albo dowalenie sporej porcji pasty termoprzewodzącej, oczywiście pierwsza opcja jest lepsza i zgodna ze sztuką. Oczywiście zakładam że wentylator kręci się z odpowiednią prędkością i nie masz problemów z obiegiem powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... albo raczej dobrze przyjrzyj się podstawie fryzjera - mój był "wklęsły" i wyniki też były fatalne. (Cóż, do Chin trafiają maszyny CNC o 30-letnim przebiegu, które normalnie już dawno powinny leżeć na szrocie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...