Skocz do zawartości
Piotrekplay

Zestawik Wc Do 600-700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym złożyć zestawik WC do sprzętu z podpisu (oczywiście będzie wyższe oc <_< )

Na początku zwoduję tylko GPU + CPU (brak funduszy) aczkolwiek jak przyjdą wakacje być może założy sie bloki na NB + SB. Dobrałem takie oto części:

 

Blok CPU: Frost 3 Duo

Blok GPU: Zalman ZM-GWB8800 GTX

Chłodnica: Black Water Advanced 122 rev. 2.0 + 2x Acutake 120

Rezerwuar: Black Water O-Tank 170

Płyn: Feser One UV Clear/Blue

Pasta Termoprzewodząca: Arctic Silver 5

 

zastanawiam się jeszcze nad pompką, wężami oraz złączkami aby to wszystko połączyć. Tutaj zwracam się do Was abyście coś poradzili - będzie to moje pierwsze WC i nie chcę wywalić kasy w błoto.

Wszystko to będę starał zmieścić się w obudowie Enermax Chakra - wyleci z niej zbędny złom, wytnę okno, środek pomaluję na czarno (w przyszłości będą maty B-) ), dojdą 2 otwory na wentylatory 12cm w bocznej ściance obudowy. Sporo będzie nad tym roboty ale jakoś to będzie :damage_wall:

Edytowane przez Piotrekplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup uzywki lub niektore z nich od forumowiczow i zloz cos takiego:

 

Blok CPU: D-tek fuzion lub taniej MNP Prison Pro V2 CPU

Blok GPU: Swiftech MCW60-R lub taniej MNP Prison Pro V2 (full covera nie warto brac a radiatorki zrobisz ze starego radiatora)

Chłodnica: Black Water Advanced 123 rev. 2.0 + 3x Acutake 120 (jak wezmiesz 122 bedziesz poznij zalowal)

Pompka: Laing DDC 12V 1T (lepszego wyboru nie ma w tej kasie)

Rezerwuar: Black Water O-Tank 170

Płyn: Feser One UV Clear/Blue

Pasta Termoprzewodząca: Arctic Silver 5

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica: Black Water Advanced 123 rev. 2.0 + 3x Acutake 120 (jak wezmiesz 122 bedziesz poznij zalowal)

i w tym tkwi sęk (jest las, jest drzewo a w drzewie sęk :P ), że nie zmieści mi się tak duża chłodnica do budy - musiałbym wywalić wszystkei zatoki 5,25" (a gdzie wrzucę napęd+dyski?) aby upchnąć w środku taką chłodnicę. Będę montował chłodnicę na froncie i tak wyleci koszyk fdd+hdd+3 zatoki 5,25".

Ewentualnie mógłbym kupić jeszcze chłodnicę 1x12 i zamontować ją z tyłu budy w miejscu na wentyl 12cm i do niej doprowadzić wodę po gtx'ie a następnie z niej do CPU

Blok CPU: D-tek fuzion lub taniej MNP Prison Pro V2 CPU

prison ma dużą wydajność ale za to wygląd... a d-tek za drogi :P kiedyś był prison z pleksą ale chyba teraz go już nie dostanę :(

Blok GPU: Swiftech MCW60-R lub taniej MNP Prison Pro V2 (full covera nie warto brac a radiatorki zrobisz ze starego radiatora)

ciąć radiatora od GTX'a nie mogę - karta będzie odsprzedana jak tylko wyjdzie coś wydajniejszego a kupca znajdę bez problemu, takiego z WC będzie już gorzej "upolować" Edytowane przez Piotrekplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodnice mozesz dac na gore obudowy a ciac radiatora od gtx nie musisz chodzilo mi o dociecie radiatorkow z jakiego kolwieki radiatora by nie kupowac full covera i nie wydawac kasy na fabrycznie zrobione a jak juz chesz fulla to zoabacz tutaj moze dobra cena http://shackit.pl/forum/index.php/topic,752.msg9583.html#new

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na górę to nie wejdzie nawet chłodnica 2x12 :P

 

Dołączona grafika

 

rozpatrzyłem każdy aspekt upchnięcia w środku chłodnicy i pozostaje tylko front jeśli chodzi o 2x12. Co do fullcover'a pod GTX'a to zaraz pogadam z jednym sprzedawcą ;].

Uciąć radiatorów też nie mam z czego, posprzedawałem nawet codegeny :E. Jutro jeszcze raz wszystko pomierzę może wepchnę chłodnicę na spód budy ale do końca pewny nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zosatej jeszcze calkiem na gore (na zewnatrz) duzo ludzi tak ma wyglada nawet ladnie poszukaj a material na radiatory latwo dostepny i duzo taniej niz gotowce tylko trzeba miec cierpliwosc albo dobry sprzet do ciecia;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wezmę:

Blok CPU: MNP Prison Pro V2 CPU SM8/10 ~119zł

Blok GPU: używany Zalaman ZM-GWB8800 GTX ~150zł

Chłodnica: Black Water Advanced 122 rev. 2.0 + 2x Acutake 120 ~135zł

Rezerwuar: Black Water O-Tank 170 ~109zł

Pompka: Laing DDC 12V 1T ~219zł

Płyn: Feser One UV Clear/Blue ~49zł

Pasta Termoprzewodząca: Arctic Silver 5 ~15zł

Węże: 3m Black Water 8/10 ~22,5zł

Złączki: 4x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4 ~24zł

2x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4 ~18zł

ni jak się w 700zł nie upchnie ale jakoś to będzie, najwyżej składanie wc potrwa trochę dłużej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węże innovatek? ok wezmę je to tylko 2zł więcej (czyli 6zł przy 3m :P )

to wszystko będzie kupowane stopniowo więc małe zmiany mogą zajść, an początku to potrzebna mi chłodnica + rezerwuar aby wiedzieć ile blachy wyciąć ze środka i ile "dosztukować" - ta buda w ogólne nie nadaje się do WC :E

Kupię jeszcze zestaw jakiś tanich czarnych mat za 50zł aby to wszystko jakoś wyglądało :F

zastanawiam się jeszcze nad szybą jakby ją tam najlepiej umocować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to 35 zl za m a nie 70 zl za m ;] , kupilem tego tygona , kiepawo sie uklada trzeba kombinowac , za cienka scianke ma , opcja wyzej i juz by bylo idealnie ze tak powiem ale waz mieciutki i ladnie sie klei wiec nie zaluje zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadajcie na allegro użytkownika Kot789, ma tygon za 20zł/metr, średnica wewn. 9,5mm, ścianka ~1,5mm - w sam raz na Nk12. Tylko w Polsce nie dostaniecie złączki kątowej G1/4 pod wąż większy niż 8/10 więc trzeba wcześniej przemyśleć czy taka nie będzie potrzebna.

A składania nia raty nie polecam (z doświadczenia) - potrzymaj kase i jak uzbierasz ile trzeba to kup wszystko na raz bo tak to wyjdzie coś nowego/spadną ceny i będziesz żałował.

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw kupię blok gpu (żeby mi nie uciekł <_< ) + chłodnica + rezerwuar aby mniej więcej wiedzieć jak rozmieścić otwory montażowe, ile blachy wywalić. Po tuningu budy dokupię resztę - zejdzie się tydzień a nawet i dwa zanim skończę ją dostosowywać do WC (malowanie, cięcie, wyklejanie, wstawianie okna, wyciszanie). Tylko jest problem jak ja kompa odpalę bez budy, nie mam w domu żądnych zapasowych przycisków tego typu :blink:

Edytowane przez Piotrekplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadajcie na allegro użytkownika Kot789, ma tygon za 20zł/metr, średnica wewn. 9,5mm, ścianka ~1,5mm - w sam raz na Nk12. Tylko w Polsce nie dostaniecie złączki kątowej G1/4 pod wąż większy niż 8/10 więc trzeba wcześniej przemyśleć czy taka nie będzie potrzebna.

A składania nia raty nie polecam (z doświadczenia) - potrzymaj kase i jak uzbierasz ile trzeba to kup wszystko na raz bo tak to wyjdzie coś nowego/spadną ceny i będziesz żałował.

dostanie sie , po waz 10/12 , np wtykowe , mozna rozwiercic , mozna kupic pod grubszy nawet ale to juz z redukcja z 3/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...