Skocz do zawartości
-=YoGi=-

Demontaz Napedu...

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos mi moze powiedziec, jak wyciagnac naped z laptopa? czy da sie to zrobic, bez rozbierania go?

mam FujitsuSiemens Amilo Pro V2030

Patrzysz z boku laptopa na napęd. Wyznaczasz środek na "klapce". Od spodu laptopa, około 13cm od środka"klapki" tacki napędu powinna znajdować się śrubka którą musisz odkręcić. Potem otwierasz napęd i ciągniesz aż wyjdzie. W większości laptopów tak to jest rozwiązane. Ta śrubka zazwyczaj jest oznaczona symbolem płyty CD lub jakimś napisem.

 

Dla pewności najlepiej zobaczyć co jest w instrukcji serwisowej napisane. Musisz sobie taką znaleźć.

 

Nie wiem jak to wytłumaczyć. Jak nie będziesz wiedział co i jak to, zrób zdjęcia od spodu i zaznacz na nich gdzie jest środek napędu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma u mnie pod spodem zadnej srobki po srodku napedu.

oto fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

naped jest z lewej stronyna zdjeciu. nie ma na dole zadnej srobki,

ale za to od srodka widze takie 2:

 

Dołączona grafika

 

 

czy to moze byc to? jak je odkrece to naped wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W napędach, z tyłu, są zawsze dwa gwinty do których producenci laptopów przykręcają takie blaszki które potem trzymają napęd w obudowie laptopa. Te dwie śrubki wyglądają mi właśnie na takie którymi przykręca się tą blaszkę.

 

Jak je odkręcisz to napęd powinien dać się wyciągnąć, aczkolwiek nie dam sobie głowy za to uciąć ponieważ nie mam tego laptopa przed sobą. Rozstaw pomiędzy tymi śrubkami to ok 15mm. Sprawdź u siebie ile jest. Jak będzie te 15 +/- 1 to możesz wykręcać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, u mnie jest z zewnętrznej strony (spód lapka) mniej więcej po środku napędu.

Napisałem "w większości" co oznacza mniej więcej tyle co "nie w każdym". Narozbierałem się w życiu tego trochę więc wiem co piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, no stress :)

 

wydaje mi się, że pomysł z tą śrubką to wymysł nowych lapciaków, w starych był ten bajer z mocowaniem od strony klawiatury lub jakieś blaszki. W starszych modelach zeby coś wyjąć trzeba było rozbebeszyć całego kompa a teraz przy pomocy jednego zatrzasku (dla jednej częsci) wyjmiesz wszystko..(prawie) :)

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...