Skocz do zawartości
Gość

Linksys Wrt54gc-eu I Kablówka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam modem w kablówce. Modem ma złącze USB oraz RJ45. Do tej pory, komp stacjonarny jechał na USB, a laptop podpięty był kablem sieciowym. U mojego dostawcy, trzeba zgłaszać MAC dodatkowych urządzeń, wiec mam zgłoszony MAC modemu kablowego (USB) oraz MAC karty sieciowej z laptopa. Wszystko działa ładnie.

Wczoraj kupiłem sobie routerek WiFi, zeby lapa dać na WiFi. I tu zaczęły się schody. Co robiłem:

 

1. zamieniłem u dostawcy MAC sieciówki lapa, na MAC routera

2. podłączyłem modem kablowy do routera (gniazdo Internet), oraz z routera RJ45 do sieciówki w kompie. Odłaczyłem USB, czyli komp chwilowo bez netu.

3. ładnie pali się lampa Power, Internet oraz diodka z numerem gdzie podłączyłem kabel do kompa stacjonarnego.

4. mogę spokojnie wejść na www zrządzania routerem.

 

Dalej nie wiem co robić. IP mam dynamiczne. DHCP wiec na automatycznie. Domain Name i Host Name z tego co wiem, powinno być puste. I teraz gdy wchodzę na Status:

http://ui.linksys.com/files/WRT54GC/1.02.5/Status.htm

To w Internet Connection nie pobiera mi żadnego IP. Gdy daje IP Renew wywala, że nie może z DHCP ściągnąć IP.

Gdzie robię błąd?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz z prądu (fizycznie wyciągnij wtyczkę) modem kablowy na 30 sekund (czasmi wystarcza 3s). Podłącz ponownie prąd. Poczekaj aż modem się "dogada" z siecią (od kilkunastu sekund do kilku minut). Sprawdź status/ renew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, to już robiłem wcześniej. Dzisiaj mnie tkneło i zmienilem MAC. Znaczy na pudelku byl MAC z 00 na końcu. Gdy wchodzilem w www konfiguracji, to pisało, że MAC routera jest 01. Zmieniłem u dostawcy, odlączyłem modem, poczekałem i zaskoczyło. Dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...