Skocz do zawartości
kemot82

Już Nerwowo Nie Wyrabiam - Xp/2003 I Losowy Start Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Problem jest następujący:

 

Złożyłem sobie nowego kompa, podzespoły:

-Core2Duo E6750,

-Abit IP35,

-dysk Seagate 320GB

-cooler CoolerMaster Hyper 212

-pamiec Geil 2x2GB PC800

-zasilacz Chieftec cft560a - 560W

 

Najpierw zainstalowalem 2003 Server i zoptymalizowalem go pod stacje roboacza (wylaczylem te wszystkie serverowe opcje...)

Uruchom ponownie wiazalo sie z tym, ze system nie startowal za pierwszym razem, byl POST, ladowanie windowsa (te 4punkciki biegnace sobie po ekranie) i kaplica - ponownie POST, a potem pytanie czy uruchomic Winde normalnie czy w trybie awaryjnym. Normalnie wystarczylo - system sie uruchomil i wszystko gralo... do ponownego restartu/zamkniecia systemu. Taki sam scenariusz jak poprzednio - Winda uruchamiala sie dopiero za drugim razem.

Pomyslalem, ze pewnie za duzo namieszalem z ta optymalizacja;)

Instaluje zwyklego XP'ka SP2... i to samo - start dopiero za drugim razem, po wybraniu opcji: uruchom system normalnie:(

System nie uruchamia sie poprawnie tzn. od razu po wybraniu Start->Wyłacz komputer i nie wazne czy wybiore Uruchom ponownie czy Wyłacz - chociaz kilka razy zaskoczyl wtedy za pierwszym razem... Co jest jeszcze dziwniejsze. Raz sie uruchomi, raz nie...

 

Co to moze byc??

Pomocy!!

 

P.S. Ustawienia defaultowe, nic nie krecone. Zmiana slotow pamieci nie pomaga - nie wazne czy zrobie Single Channel czy Dual czy wyjme jedna kosc, czy zostawie obie... NTLDR kopiowalem, nie pomoglo. Nie mam wiecej pomyslow:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra... Skąd ja mam teraz wziąć drugi podobny zestaw? :damage_wall: Może jednak ktoś spotkał się już kiedyś z czymś takim i potrafi wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę problemu?

winde xp instalowałeś na tej samej partycji co pierwszy system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.

 

Pobierz sobie Hiren's BootCD 9.3

 

Wypal jako obraz i odpal kompa z płytki.

 

Później wyczyść jakimś programem z płytki mbr i od nowa postaw windowsa.

 

Mi pomogło.

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...